Magabiztos Volán-siker Palkovics parádéjával

székelyhidi jánosszékelyhidi jános
2002.09.21. 22:14
A kanadai Notre Dame-ból hazatért Kovács Csaba is kivette a részét a fehérváriak litvánok elleni gólparádéjából (Fotó: Danis Barna)
E-csoport

Ezúttal is lendületesen kezdett a fehérvári csapat, azonnal támadólag léptek fel a közlekedésiek, de így is hat percet kellett várni az első hazai találatra, eddig bírta az ellenállást a litván együttes. Ekkor Fodor Szabolcs remek átadását Simon Csaba vágta a litvánok kapujába. Két perc múlva hasonló volt a koreográfia, ezúttal is Fodor volt az előkészítő, Simon pedig a végrehajtó. A gólgyártás rövid időre megszakadt, ugyanis Bauba szépített.
Azután az is szokatlan volt, hogy az újabb találatra a fehérváriaknak tíz percet kellett várni, a 18. percben Sille Tamás remek átadásával az örök gólfelelős, a Volán tavalyi első sorának "utolsó mohikánja” – Kovács Frank és Ocskay Gábor sérülés miatt hiányzott a fehérváriaknál –, Palkovics Krisztián lépett ki, faképnél hagyta az Energija védőit, és a kapu bal oldalába vágta a korongot.
A folytatásban aztán beindult a hazai gólgyártás: a Németországból, Wolfsburgból érkezett egykori szlovák válogatott center, Rusznyak, Palkovics és Rajz Attila alakította 6–1-re a mérkőzés állását.

Ismét gáláztak a dunaújvárosiak

Lejátszotta második mérkôzését is a Dunaferr SE a Kontinentális-kupa sorozatának elsô fordulójában, Belgrádban. A pénteki 26–0-s eredmény után (ezt a Szlávia Szófia ellen érték el az Acélbikák) szombaton ugyancsak gólokban gazdag összecsapáson, 16–0-ra gyôzött a magyar bajnok az izraeli HC Maalot ellenében. A mérkôzés egyik fôszereplôje most is Ladányi Balázs volt, aki három gólja mellett az elôkészítésben is jeleskedett (hat alkalommal adott gólpasszt társainak), de Horváth András is rendkívül ponterôs volt, védô létére két góllal és három gólpasszal járult hozzá a magyar bajnok és kupagyôztes sikeréhez. Dusan Kapusta edzô játékosai tehát hozzák a papírformát, s bár vasárnap a házigazda Crvena zvezda lesz az ellenfelük, nem igazán kell tartani attól, hogy nem szerzik meg a csoport elsô helyét, s ezzel a továbbjutást.

D-csoport, Belgrád
Dunaferr SE–HC Maalot (izraeli) 16–0 (4–0, 4–0, 8–0)
G: Ladányi 3 (6), Horváth A. 2 (3), Peterdi 2 (1), Erdôsi 2, Kaszala 1 (3), Tokaji 1 (3), Szilassy 1 (1), Gebei 1, Borsos 1, Bali 1, Borbás 1, Szélig (2)
Crvena zvezda (jugoszláv)–HC Maalot 10–3
Az állás: 1. Dunaferr SE 4 pont (42–0), 2. Crvena zvezda 2 (10–3, 1 mérk.), 3. HC Maalot 0 (3–26), 4. Szlávia Szófia 0 (0–26, 1)
Erre Limontas gyorsan válaszolt, de aztán a remekül játszó Palkovics a 28. percben már harmadik látványos gólját lőtte a litvánok hálójába – mindössze nyolc perc alatt. Gröschl remek találatával már 8–2-re alakult az eredmény, sőt egy percen belül Gröschl újabb találatával már a kilencedik Volán-gólnak tapsolhatott a közönség.
A 36. percben szépítettek a vendégek, aztán már-már reklamált a közönség, mert hosszú időn keresztül nem láttak gólt a hazai kék-fehérektől – válaszul a kanadai Notre Dame-ból hazatért, azóta a felnőtt válogatottban is bemutatkozott, juniorkorú Kovács Csaba belőtte a Volán tizedik gólját.
Az utolsó harmadot meglepően jól, két góllal kezdte a lelkes litván csapat, bár erre a kettőre sikerült ugyanennyivel válaszolnia a hazaiaknak, az összesen kapott öt gól figyelmeztető lehet a csoportelsőséget eldöntő mérkőzésen a , a két összecsapás után szintén veretlen, szombaton a szlovének ellen diadalmaskodó bukarestiekkel szemben.

Mestermérleg

Jan Jasko: – Azt játszottuk, amit kellett. Látványos összjátékot mutattunk, sok gólt lőttünk, nem volt gondunk a mérkőzés megnyerésével.
Dmitrij Medvegyev: – Minden elismerésem a magyar csapaté. Méltán esélyes a csoportelsőségre. Örülök annak, hogy az utolsó harmadban azért méltó ellenfelei voltunk a Volánnak.