Megindult fölfelé a Villa

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2002.09.22. 21:56
A vasárnapi két összecsapás nem volt hatással a szorosan vett élbolyban már előző nap elfoglalt pozíciókra, mivel a hullámzó teljesítményt nyújtó Leeds United fejet hajtott a Blackburn Rovers előtt. Az Aston Villának sikerült túltennie magát a katasztrofális helyi rangadó (0–3 a Birmingham City ellen) okozta sokkon, az Everton legyűrésével hat helyet ugrott előre a táblázaton.
Lee Hendrie (balra) két gólt szerzett a tizedik helyre ugró Aston Villában (Fotó: AFP)
Ideje volt, hogy a piros-kékek véget vessenek a mélyrepülésnek, mert sokak szerint már Graham Taylor menedzser állása is veszélybe került. Azonban a legjobban talán nem ő, hanem Peter Enckelman izgult az Everton elleni bajnokit megelőzően, hiszen a kapus múlt hétfői gyermeteg hibája – csapattársa bedobását engedte a hálóba – a Brit-szigetek teljes lakossága számára igen vidám pillanatokat szerzett. A liverpooli vendégdrukkerek persze a 90 perc során egyetlen alkalmat sem mulasztottak el, hogy emlékezetébe idézzék a bakit, ám a gúny tárgyává tett hálóőr most bravúrokkal vétette észre magát. Eleinte még ilyenekre sem volt szüksége, hiszen a legutóbb csak a kispadra ültetett Lee Hendrie a 6. percben mesterien csavart a fölső sarokba, ellenben a lassanként mezőnyfölényt kialakító Everton még jó ideig nem veszélyeztette e hazai kaput.

Premier League

A 7. forduló vasárnapi mérkôzésein: Aston Villa–Everton 3–2 (Hendrie 6., 48., Dublin 85., ill. Radzinski 51., K. Campbell 66.), Blackburn Rovers–Leeds United 1–0 (Flitcroft 24.)

Division I
A 8. forduló vasárnapi mérkôzésén: Stoke City–Ipswich Town 2–1
Az élcsoport: 1. Portsmouth 25 pont, 2. Leicester City 23, 3. Norwich City 21, 4. Rotherham United 18 (18–11), 5. Sheffield United 18 (14–11)
Sőt, Hendrie a szünet után a léc alá vágta a Gareth Barry fejéről elé hulló labdát, s a látogatók sorsa megpe- csételődni látszott. Az Anderlechttől igazolt kanadai Tomasz Radzinski viszont nem így gondolta, mert kevéssel ezután egy életerős lövéssel szépített. Ezek után David Moyes alakulata az egyenlítés reményében lelkes, szimpatikus játékkal rukkolt ki, melynek hamarosan meglett az eredménye: Kevin Campbell első fejesét még hihetetlen reflexszel kiütötte Enckelman, de a szögletből Campbell ismételt, és be is talált. Taylor a végjátékra beküldte Dion Dublint, s a veterán csatár öt perccel a lefújás előtt egy szöglet után kavarodás nyomán a gólvonalon túlra gyömöszölte a bőrt. "Enyhén szólva nagy volt rajtunk a nyomás, de küzdöttünk, és meglett a jutalmunk” – értékelt boldogan Graham Taylor.
Meglepő módon a Leeds ellen szerezte meg az évad első hazai győzelmét a Blackburn. Garry Flitcroft, a gárda október óta gólképtelen csapatkapitánya Keith Gillespie mértani pontosságú keresztlabdáját értékesítette a 24. percben, míg a Leeds számtalan lehetősége egyikét sem tudta kihasználni. Henning Berg kezezése után Alan Smith még tizenegyest is lőhetett, amit az amerikai Brad Friedel kivédett. A Rovers a mérkőzés nagy részében kontrákra rendezkedett be – nem véletlenül, hiszen a sérült Andy Cole, Dwight Yorke, Corrado Grabbi és Matt Jansen hiányában támadójátéka igencsak esetleges volt (egyetlen ék, a norvég Egil Ostensad vergődött a leedsi védők szorításában). Glenn Hoddle a második játékrész közepe felé hármas cserével (McMaster, McPhail, Kelly) igyekezett felrázni együttesét, mindhiába. Graeme Souness legénysége szerencsével, de nem érdemtelenül kaparintotta meg a három pontot.

Tv: a Sport1 hétfőn 19.15-től sugározza a forduló összefoglalóját, majd 20.45-től élőben közvetíti a Fulham–Chelsea mérkőzést