Tornagyőztes az Alba Volán

székelyhidi jánosszékelyhidi jános
2002.09.22. 22:23
A találkozó előtt Warvasowszki Tihamér polgármester emlékezett meg arról, hogy 25 évvel ezelőtt épült meg Fehérvárott a nyitott műjégpálya, amelyből átalakítások után mára korszerű fedett jégcsarnok lett. Azoknak, akik legtöbbet tették a csarnok építéséért, fejlesztéséért, ajándékkal kedveskedett a városvezető. Tóth István, az Alba Volán Rt. vezérigazgatója az első szünetben az elmúlt 25 évben, a jégkorongszakosztályban végzett kiemelkedő munkájáért több vezetőnek adott át emlékplakettet.Mint várható volt, a Steaua nemcsak keményen, hanem lendületesen is játszott. Igaz, gólhelyzet először a román kapu előtt volt, Kangyal, majd Rusznyák tesztelte Catrinoi kapust. Ezekben a percekben szorongatott a Volán, Tőkési korongját ütötte ki a vendégek kapusa, majd Ondrejcik lökete vágódott a keresztvasról a plekszire. Csibi jobb alsó sarokra tartó korongját csípte el Catrinoi. Aktívabb volt ebben a játékrészben a Volán, Rusznyák bődületes korongját védte ezúttal is remekül a vendégek kapusa. Előbb Salamon, majd Jeneljanenko lövéseit kellett hárítania Budainak. Kiegyenlített volt a játék, de a Volánnak több lehetősége volt, így például Tőkési távoli lövése vágódott ki a kapu előterében tömörülő vendégvédőkről. A harmad végén Rusznyák és Ondrejcik kiállítása miatt kettős emberelőnybe kerültek a vendégek, ám nem éltek a lehetőséggel.A második harmadban is folytatódott a nagy küzdelem és bizony Lupascu hatméteres bombáját nagy bravúrral védte Budai. Palkovics korongja, amely már túljutott a kapuson, az oldalvasról vágódott ki. A 27. percben szerezte meg a vezetést a Volán, Ondrejcik a bal oldalról, a kék vonal közeléből bődületes erővel vágta a korongot a jobb alsó sarokba. Rákapcsolt a Steaua, Simon majd Majoros büntetése miatt nehéz pillanatokat élt át a Volán, de ezúttal is rendre jól hárított Budai. Majd ismét Rusznyák veszélyeztetett, lövése "csípte” a kapuvasat. A sorozatos kemény ütközetekben rendre a fehérváriak voltak a vesztesek, így sokat játszottak előnyben a vendégek és a 39. percben ezt ki is használták. Niculescu teljesen szabadon vezette kapura a korongot, s a tehetetlen Budai mellett öt méterről a bal alsó sarokba vágta azt.
Könnyedén jutott tovább a Dunaferr

A Kontinentális-kupa elsô fordulójának harmadik mérkôzésén sem kapott gólt a Dunaferr SE együttese Belgrádban, így amellett, hogy százszázalékos teljesítménnyel végzett az elsô helyen, egészen parádés, 53–0-s gólkülönbséggel zárta a tornát. Az utolsó játéknapon a házigazda Crvena zvezda volt a magyar bajnok és kupagyôztes ellenfele, s ezen a találkozón is a korábban jó formában lévô Ladányi emelkedett ki, s ezúttal az éppen születésnapját ünneplô Szélig Viktor is csatlakozott hozzá.

Kontinentális-kupa, 1. forduló,
D-csoport, Belgrád
Crvena zvezda (jugoszláv)–Dunaferr SE 0–11 (0–5, 0–3, 0–3)
G: Ladányi 4 (2), Szélig 3 (1), Peterdi 1 (1), Borsos 1 (1), Vas M. 1, Kaszala 1, Balaz (4), Bali (2), Szilassy (2), Orsó (1), Erdôsi (1)
Crvena zvezda–Szlávia Szófia (bolgár) 10–2, Szlávia Szófia–HC Maalot (izraeli) 9–3. A végeredmény: 1. Dunaferr 6 pont (53–0), 2 Crvena zvezda 4 (20–16), 3. Szlávia Szófia 2 (11-39), 4. Maalot 0 (6–35)

Az utolsó harmad, mint várható volt, óriási küzdelmet hozott. Hiába játszott fölényben a Volán, nem tudta kihasználni a ziccereket, mert hősiesen védekezett a Steaua. Amíg korábban a volánosok ültek többet a büntetőpadon, ebben a játékrészben változott a helyzet, a bukaresti hokisok nehezen tudták elviselni a rájuk nehezedő nyomást, sorozatban állította ki őket Prugger vezető bíró, így nem meglepő, hét percen keresztül kettős emberelőnyben játszhatott a Volán. Ennek ellenére rendkívül nehezen született meg a Volán vezető gólja. Az 53. percben végre Rusznyák a bal oldali bedobó pontról kilőtte a hosszú sarkot. A következő percben pedig Csibi volt eredményes. A Volán, ha nehezen is, de az utolsó harmadban nyújtott remek játékával megérdemelten szerezte meg a győzelmet, s ezzel a továbbbjutást jelentő első helyet.

Mestermérleg
Jan Jasko: – A sok kiállítás elrontotta a mérkőzést. Több indulat volt mind a két csapat játékosaiban, ezért nem a mérkőzésre koncentráltak. Úgy érzem, győzelmünk így is jogos volt.
Marius Gliga: – A játékvezetők döntötték el az első hely sorsát. Nem egyformán bírálták el a két csapatot.