Újra kell formázni az F1-et!

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
Vágólapra másolva!
2002.09.29. 23:01
Címkék
Bernie Ecclestone, a Formula–1 ura elismerte, bizony unalmassá vált a száguldó cirkusz, és ha nem tesznek valamit sürgősen, alaposan csökkenni fog a népszerűsége. Az angol az ITV-nek az Egyesült Államok Nagydíjának rajtja előtt adott nyilatkozatában beszélt arról, hogy cselekedni kell. Az elmúlt hónapokban a Ferrari fölénye miatt rengetegen kritizálták az F1-et, a maranellóiak ugyanis az indianapolisi futam előtti 15 versenyből tizenhármat megnyertek, és a csapat egységére hivatkozva nem engedték egymás ellen versenyezni saját pilótáikat.
Ron Dennis (képünkön) nem hisz Bernie Ecclestone-nak, a Formula–1 fônökének
Ron Dennis (képünkön) nem hisz Bernie Ecclestone-nak, a Formula–1 fônökének
Ron Dennis (képünkön) nem hisz Bernie Ecclestone-nak, a Formula–1 fônökének
Ron Dennis (képünkön) nem hisz Bernie Ecclestone-nak, a Formula–1 fônökének
Ron Dennis (képünkön) nem hisz Bernie Ecclestone-nak, a Formula–1 fônökének
Ron Dennis (képünkön) nem hisz Bernie Ecclestone-nak, a Formula–1 fônökének
"Újra kell formázni a Formula–1-et, mert mostanában nem vagyunk túl mutatósak”– mondta Ecclestone, aki szerint a Michael Schumacher, Rubens Barrichello duó révén kettős Scuderia-győzelemmel záruló Belga Nagydíj "olyan volt, mint egy kocsikázás a bevásárlóközpontba meg vissza.” A kis termetű vezető, aki pályázik a Ferrari eladó részvényeire, elárulta, szerinte a kipörgésgátló és az ehhez hasonló elektronikus műszerek, valamint programok csökkentik a versenyek élvezetét. Ecclestone szerint az aerodinamikára vonatkozó szabályokat is meg kellene változtatni, hogy csökkenjen az autókra ható leszorítóerő.

Amerikai csapat a Formula–1-ben?

EGYESÜLT ÁLLAMOK. Dan Gurney és Phil Hill azt tervezi, hogy teljesen amerikai csapatot indít a Formula–1-ben, és akár már 2003-ban rajthoz állna autóival. A két egykori F1-es pilóta, akik közül Hill 1961-ben világbajnok lett a Ferrarival, az alapokról kezdené a csapat építését, nem tervezi a csôd szélén álló Arrows istálló felvásárlását. A Ford-Cosworth-tal már szinte kész szerzôdése van az alakuló csapatnak a motorszállításról, de a kasztniról még nem érkezett hír. „Október közepén okosabbak leszünk, az amerikai csapatban amerikai pilóták versenyeznének, és ez a legjobb idôpont arra, hogy elindítsuk a projektet” – mondta Gurney, aki bízik benne, nagy tömeg támogatná a csapatot. Gurney a hatvanas években saját csapattal versenyzett a Formula–1-ben (Eagle), ám Hillnek ez lenne az elsô ilyen kalandja. És ami talán a legfontosabb, ezt Bernie Ecclestone is támogatja.
Ecclestone szavait máris átlátja Ron Dennis, a West-McLaren csapatfőnöke. "Két oka van annak, amit művel. Egyrészt, mert a csapatok egyre többet mondogatják neki, hogy költséges a Formula–1, másfelől mert elértéktelenedik a szakág. A világbajnoki pontverseny már az idény közepén véget ért, ráadásul a sport az egész világon egyre kisebb nézettségnek örvend. A gazdasági válságot mi is megérezzük, ez nehéz időszak a számunkra. Ezek tények, amelyek megváltoztatásához tervezgetni kell. És alaposan meg kell gondolni, mit módosítunk, mert a változtatások gyakran még rosszabbá teszik a helyzetet – nyilatkozta Dennis, aki nem hisz abban, hogy Ecclestone csupán önzetlenségből akar tenni valamit. – Bernie attól fél, hogy a csapatok összefognak, mint ahogy azt a televíziós jogok eladásakor tették. Amikor mindenki az új sorozat létrehozásával kedzett foglalkozni, engedélyeztette a kipörgésgátlót, és még néhány ilyen dolgot, a csapatok pedig máris ennek előállításával törődtek.” Dennis szerint most újra szervezkedhetnek a csapatok, és mint valami katonai fegyvert, a szabálymódosítást alkalmazná Ecclestone, csak hogy elterelje a csapatok figyelmét a fontosabb dolgokról.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik