Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2002.11.05. 22:02
Magyarország–Lettország 8–0 (2–0)
Szeged, 200 nézô. Vezette: Galan Nieto (spanyol), Veljovics (jugoszláv)
MAGYARORSZÁG: Tóth I. – Tóth Sz., Jávor, Szalay, Nagy Zs. Cs: Balázs (kapus), Somogyi, Szente, Kénoszt, Nagy G., Madarász, Tóth M. Szövetségi edzô: Szabó András
G: Tóth M. (2), Szalay,Tóth Sz., Jávor, Somogyi, Madarász, Nagy G.

Oroszország–Izrael 6–1 (4–1)
G: Ivanov (3), Mokalenko, Grigorjev, Kupecko, ill. Salen

A magyar futsalválogatott két évvel korábban is Szegeden, egészen pontosan az Újszegedi Sportcsarnokban próbálta kiharcolni az Eb-döntőbe jutást. Akkor sikertelenül, mert a csoportelsőséget eldöntő mérkőzésen a mieink 1–1-re végeztek Hollandia válogatottjával, s a döntetlen a narancssárga mezesek továbbjutását jelentette. Szabó András szövetségi edző együttese az Európa-bajnoki 1. selejtezőcsoportban ezúttal Oroszország, Izrael és Lettország ellenében kísérli meg kiharcolni a továbbjutást. A kvartett legjobbja, a korábbi Eb-győztes Oroszország a nyitó összecsapáson a papírformának megfelelően fölényes győzelmet aratott Izrael felett. A nap számunkra legfontosabb mérkőzésén legjobbjaink repülőrajtot vettek: Lettország ellen Szalay Gábor már a 2. percben betalált, majd a 75. válogatottságát ünneplő Tóth Miklós emelt ügyesen a bal felső sarokba. Szünet után Tóth Szabolcs látványos góllal tette emlékezetessé 50. válogatottbeli fellépését, s a jubilánsoknak a csapat is segített, hiszen a vége 8–0 lett. "Kötelező győzelmet arattunk, a vártnál nagyobb gólkülönbséggel –értékelt az összecsapást követően Szabó András szövetségi edző, ám, hogy a játékosok el ne bízzák magukat, hozzátette: –A helyzetkihasználásunkkal azonban így sem vagyok maradéktalanul elégedett…”
Szerdán a játékosok neki is bizonyíthatnak, Makón 17 órakor Oroszország Lettországgal mérkőzik, 19 órától pedig Magyarország–Izrael mérkőzésre kerül sor.