NB II - Megsemmisítő vereséget szenvedtek Kazincbarcikán az ózdiak

Mosonmagyaróvár–Komlói Bányász 1–2 (0–1)

Mosonmagyaróvár, 500 néző. Vezette: Világi (Demeter, Tóth S.)

MTE: Sipőcz – Rácz, Nagy T., Dan (Ruskó, 46. p.), Méry – Sipos, Szmodics (Hegyi, 65. p.), Kertész, Pálla – Szakáll (Kurucz, 65. p.), Farkas. Edző: Kovács Lajos
KOMLÓ: Demhardt – Both, Balboaca, Tallósi, Istókovics – Balázs, Méhn, Krausz, Koller – Priol, Varga (Müller, 73. p.). Edző: Ott József

GÓLSZERZÔ: Varga a 17. percben hat méterről lőtt a hálóba (0–1). Varga az 53. percben jobb oldali beadás után öt méterről fejelt a kapuba (0–2). Kertész a 85. percben Ruskó buktatásáért megítélt büntetőt lőtte a bal alsó sarokba (11-esből, 1–2)
JÓ: Nagy T., Kertész, ill. Tallósi, Koller, Varga

Petőháza–Marcali 1–3 (1–0)
Petőháza, 200 néző. Vezette: Ember (Szabó, Szalai)

PETÔHÁZA: Takács – Riedinger, Csonka, Bánfalvi, Németh (Horváth Barna, 60. p.) – Steiner, Preiner, Heller, Zsirai (Körmendi, 63. p.) – Ábrahám, Begovics (Gulyás, 76. p.). Edző: Horváth György
MARCALI: Kiri – Makrickij, Nokta, Makszimics, Duli – Mogyoródi (Nagy, 87. p.), Varga, Deme, Truczka (Pozder, 46. p.) – Bakó, Conev (Balogh, 46. p.). Edző: Menczeles Iván

GÓLSZERZÔ: Ábrahám a 8. percben közelről a kapu jobb oldalába lőtt (1–0). Mogyoródi a 67. percben az ötös sarkáról fejelt a kapuba (1–1). Deme a 75. percben jobbról lőtt a kapu közepébe (1–2). Balogh a 93. percben az ötösről ollózó mozdulatal lőtt a hálóba (1–3)
JÓ: Takács, Bánfalvi, ill. Mogyoródi, Deme, Bakó

Sárvár–Balatonlelle 1–2 (1–2)
Sárvár, 300 néző. Vezette: Arany (Egedy, Máté)

SÁRVÁR: Antal – Tancsics (Vajda, 75. p.), Sipos (Pokmecz, 80. p.), Subicz, Pupp – Szabó (Schimmer, 54. p.), Heiczinger, Palkovics, Beke – Bagó, Fodor. Edző: Marton Róbert
BALATONLELLE: Gyenes – Kovács Sz., Kenéz, Deme, Sylla – Takács Gy., Gosztonyi, Földes I., Hosszú – Galgóczi (Himics, 24. p., Kolovics 90. p.), Takács A. (Bényei, 65. p.). Edző: Sándor István

GÓLSZERZÔ: Sylla a 30. percben öt méterről fejelte a kapu bal alsó sarkába a labdát (0–1). Kenéz a 42. percben 40 méteres szabadrúgása a rossz ütemben kifutó kapus felett a kapu közepébe hullott (0–2). Bagó a 44. percben két lépésről továbbította a hálóba a labdát (1–2)
JÓ: Subicz, ill. Kenéz, Gosztonyi, Földes I.

Szabolcs Gabona-csoport

Kazincbarcika–Ózdi Kohász 9–0 (4–0)

Kazincbarcika, 1200 néző. Vezette: Medovárszki I. (Hrabovszky, Nagy L.)

KAZINCBARCIKA: Nagy G. – Hanász, Bányai, Kovács Roland, Harnócz – Engi, Kovács Richárd (Kovács II P., 46. p.), Kerekes, Deák (Palánkai, 71. p.) – Fekete, Kovács I P. (Boczki, 76. p.). Edző: Koleszár György
ÓZD: Altorjay – Tóth Zs. (Szakács, 53. p.), Ács, Wettorázzi (Bócz, 14. p.) – Penti (Buza, 46. p.), Jenei, Váczi, Kun, Tóth K. – Kovacsics, Konyha. Edző: Kardos József

GÓLSZERZÔ: Kovács Roland a 3. percben négy méterről fejelt a kapuba (1–0). Fekete a 10. percben három lépésről passzolt a hálóba (2–0). Kovács I Péter a 15. percben 12 méterről helyezett a jobb alsó sarokba (3–0). Fekete a 30. percben nyolc méterről passzolt a jobb alsó sarokba (4–0). Kovács I Péter a 48. percben két lépésről helyezett a sarokba (5–0). Kovács I Péter az 50. percben 12 méterről lőtt a hálóba (6–0). Kovács I Péter az 57. percben nyolc méterről lőtt a léc alá (7–0). Fekete a 75. percben Engi buktatásáért megítélt büntetőt vágta a kapuba (11-esből, 8–0). Hanász a 80. percben 35 méterről ívelt a jobb felső sarokba (9–0)
KIÁLLÍTVA: Kovacsics (hátulról felvágta Bányait) a 32. percben
JÓ: Kovács I P., Hanász, Bányai, Kovács Roland, Deák, Fekete, ill. Kun

Gyulai Thermál FC–Bőcs 4–0 (0–0)
Gyula, 250 néző. Vezette: dr. Bendik (Kószó, Lászlai)

GYULA: Steigervald – Socaciu, Géczi, Semjéni – Papp (Lakatos, 85. p.), Lázok, Tamási, Gajdács, Hóbel – Tóth (Zöld, 70. p.), Dobray (Boruzs, 78. p.). Edző: Szabó Attila
BÔCS: Szerencsi – Simon, Farkas, Takács, Sivák – Sipos, Nagy (Vodila, 76. p.), Kulcsár (Kundrák, 80. p.), Vass, Szakszon – Sinkó. Játékos-edző: Kulcsár Sándor

GÓLSZERZÔ: Dobray a 62. percben a Tóth bukatatásáért megítélt büntetőt a jobb alsó sarokba lőtte (11-esből, 1–0). Tamási a 71. percben 15 méterről a kifutó kapus mellett a hálóba passzolta a labdát (2–0). Dobray a 76. percben a Lázok buktatásáért megítélt büntetőből rúgta a labdát a kapuba (3–0). Lakatos a 89. percben tíz méterről a sarokba lőtte a labdát (4–0)
JÓ: Dobray, Géczi, Tamási, Hóbel, ill. Kulcsár, Takács

Orosháza–Nyírbátor 0–2 (0–2)
Orosháza, 300 néző. Vezette: Kóródi (Szigetvári, Ficze G.)

OROSHÁZA: Such – Raducu – Szabó N. (Ferenczi, 46. p.), Molnár, Serban – Kovács P., Kiss, Dobi, Belvon – Pozsár, Baranyai (Lovas, 74. p.). Edző: Fodor Sándor
NYÍRBÁTOR: Szalma – Tóth T., Kovács M., Csapos, Czerula – Minczér, Erdei Z., Szabó Zs., Erdei L. – Huszti, Tóth A. (Vonza, 86. p.) Edző: Tóth János.

GÓLSZERZÔ: Tóth A. az 5. percben 14 méterről lőtt, a labda a jobb oldali kapufa éléről vágódott a hálóba (0–1). Tóth A. a 35. percben hat méterről a bal alsó sarokba gurított (0–2)
KIÁLLÍTVA: Serban (Tóth Attila után rúgott) a 6. percben
JÓ: Pozsár, Belvon, ill. Szalma, Czerula, Tóth T., Tóth A., Csapos.

Makó–Nyíregyháza Kertváros 1–0 (1–0)
Makó, 600 néző. Vezette: Erdős (Kiss, Koch)

MAKÓ: Kovács – Görög, Dálnoki, Magyar, Kazán – Bagi, Sümeghy (Kondacs, 86. p.), Varga, Kiss (Krucsó, 76. p.) – Mádi (Brakszatórisz, 69. p.), Maróti. Edző: Kolozsvári János
NYÍREGYHÁZA: Balogh – Hegedűs, Ambrusz, Márton, Paulik Z. –Ignácz Z. (Dobos, 52. p.), Vadicska, Besenyei, Kondora (Gergely, 75. p.) – Cipf, Ignácz J. (Paulik I., szünetben). Edző: Huszár Géza

GÓLSZERZÔ: Maróti a 41. percben öt méterről perdített a kapu közepébe (1–0)
JÓ: Dálnoki, Magyar, Krucsó, Maróti, ill. Balogh, Márton, Besenyei

A 15. fordulóban lejátszott Nyírbátor–Makó (0–2) mérkőzésen a vendégek második gólját Krucsó Ákos szerezte. A 26 éves labdarúgó első gólját rúgta az NB II-ben.

Winner Sport–csoport

Pilisvörösvár–Budafok 1–2 (0–0)

Pilisvörösvár, 300 néző. Vezette: Fábián (Puskás, Kujbus)

PILISVÖRÖSVÁR: Jeszenszky – Minárik, Wohl (Balogh B. 50. p.), Bakti, Pálvölgyi, Balázs, László – Várkonyi, Lukács (Sagát 75. p.), Brandhuber – Balogh Z. (Molnár 73. p.). Edző: Schróth Lajos
BUDAFOK: Balázs – Polgár, Szabó, Németh, Bősze (Csobánki 60. p.) – Méhes, Váradi, Polákovics (Szigeti 90. p.), Kozma – Süveges. Magosi. Edző: Gáspár József

GÓLSZERZÔ: Brandhuber az 53. percben a Lukács buktatásáért megítélt büntetőből lőtt a kapuba (11-esből, 1–0). Kozma a 78. percben közelről a hálóba fejelt (1–1). Magosi a 85. percben 16 méterről lőtt a hoszszú sarokba (1–2)
KIÁLLÍTVA: Pálvölgyi (utánrúgásért) a 89. percben
JÓ: Bakti, Minárik, ill. Magosi, Polgár, Kozma

Dabas–ESMTK 2–2 (1–2)
Dabas, 600 néző. Vezette: Bede, (Szpirják, Medovaszky)

DABAS: Balázs – Pánczél, Ócsai, Funk – Dunai (Berényi 49. p.), Bálint, Aubel, Máté (Forrai, szünetben, Cseri, 65. p.), Volenszki – Schrancz, Takács. Szakmai igazgató: Horváth Pál
ESMTK: Szerovay – Kütsön, Farkas, Orbán – Czakó, Marosfalvi, Tornyai, Szőke (Sipos, 79. p.), Takács – Fehér, Ribi (Vitok, 31. p., Udvarev, 58. p.). Edző: Ebedli Ferenc

GÓLSZERZÔ: Dunai a 18. percben Aubel beadásából pörgette a labdát az öt és feles jobb oldali sarokról a rövid sarokba (1–0). Szőke a 25. pecben 20 méterről, középről szabadrúgásból csavarta a labdát a jobb alsó sarokba (1–1). Fehér a 42. percben 12 méterről gurított a kapuba (1–2). Funk a 60. percben balról az oldavonal mellől 20 méterről ívelt a kapuba (2–2)
KIÁLLÍTVA: Orbán (a második sárga lap után) a 72. percben.
JÓ: Funk, Bálint, ill. Farkas, Fehér

Tudósítóink: BÁTAI GYULA, DOROS LÁSZLÓ, GUTI FERENC, JENEI KÁLMÁN, KISS ÁRPÁD, PISKOLTI BÉLA, STEKL JÁNOS, SZTRANYÓVSZKY ATTILA, TÖRÔCSIK BÉLA