A Kométa bírta idegekkel

JUTASI RÓBERTJUTASI RÓBERT
2002.11.26. 22:15
Ez a hét sokat hozhat a konyhára a Kométa legénységének, hiszen öt napon belül három fajsúlyos mérkőzést kell megvívnia otthonában, melyek kimenetele bizonyára befolyásolja a folytatást. Az aranyérem egyik várományosává előlépett Kecskemét elleni küzdelem jelentette kedden a sorozat nyitását. Mi más célja lehetett a Demeter-legénységnek, mint sikerrel venni ezt az akadályt. A papírforma ugyan a hazaiak mellett szólt, ám a kaposvári alakulat eléggé foghíjas az utóbbi időben.
A hetek óta sérült Kovács Balázs mellett kidőlt a sorból Csíkos Gábor is, aki bokaszalag-szakadással bajlódik. Ráadásul Bozó Balázs dereka sem javult, így ő sem léphetett pályára. Eddig kétszer találkozott ebben a bajnokságban a két csapat, s mindkétszer kaposvári győzelem született. Nagy Péter, a vendégek edzője ezúttal nem is vállalkozott előzetes jóslásra, mint mondta, hiába alakultak időnként kedvezően az eredmények Kaposváron, mindig a Kométa lett a győztes. A szakvezető rejtett mondatai azonban bizakodást árultak el ezúttal is. A Kecskemét kezdett jobban, Dávid két ásznyitásával tudott felzárkózni a Kométa. A folytatásban Dávid–ifj. Nagy párharc alakult ki, amelybe Gelencsér, illetve Tamás is bekapcsolódott. A vendégek pontosabb előkészítés után, pontosabb befejezésekkel gyarapították pontjaikat, ám amikor előnyük apadni látszott, edzőjük nyomban időt kért. Sikerült is megduplázniuk előnyüket, amely viszont Demeter Györgyöt sarkallta az időkérésre. A szetthajrára sikerült a Kométának ugyan utolérnie ellenfelét, de a szakaszgyőzelmet ifj. Nagy ütésével a vendégek szerezték meg. A vesztett játszma mintha sokkolta volna a Kométát, gyors három ponttal ismét a vendégek ugrottak meg. Demeter György újfent időt kért, de fiai csak hétnél tudták befogni ellenfelüket. Aztán megint hihetetlen ziccereket ütöttek el a hazaiak, mely újabb hátrányt szült, 13-nál volt együtt ismét a két együttes, majd átvette a vezetést a Kométa, s ha nyögvenyelősen is, de egyenlített. A hamadik szettben fokozatosan javult a hazaiak játéka, kezdettől vezettek. Ez a vendégeket tette idegessé, akiknek játékát még egy játékvezetői ítélet is eléggé felborzolta. Pásztor és Gubik is jól blokkolt, s a második technikai szünetig öt pontra nőtt a hazai előny. Majd ez még hétre gyarapodott, ám a vendégek szívósságára vall, hogy feljavult játékkal kettőre zsugorították hátrányukat, ám Gubik és Dávid két megmozdulása elég volt az újabb szettnyeréshez.A negyedik játszmában a hazaiak célja már a meccs megnyerése volt, tudta ezt az ellenfél is, s nem adta köny-nyen magát. Váltott vezetéssel alakult az eredmény, néhány izgalmas labdamenetnek lehettünk szemtanúi. Mind feszültebbé vált a hangulat a pályán, reklamálás miatt technikait kaptak a kecskemétiek, de ettől sem roppantak össze, 18:17-nél Demeter György bajt szimatolt, magához rendelte játékosait, ezután Gubik fogott meg egy egyenlítésnek szánt bombát, bár ifj. Nagy újabb értékes három pontot ütött, ezt Bánhegyi és Gelencsér jó blokkolással ellensúlyozta. Végül a helyenként jól játszó és szívósan küzdő Kecskeméttel szemben sikerült a hazaiaknak kicsikarniuk az újabb győzelmet.Mestermérleg
Demeter György:
– Feszült hangulatú mérkőzésen az idegeinket jobban kordában tudtuk tartani, s ez döntött.
Nagy Péter: – Jól küzdöttünk, de nem elég taktikusan, többször hibáztunk, így gratulálok a Kaposvárnak a győzelemhez, de nem azoknak, akik elképzelhetetlennek tartják, hogy a Kométa otthon vereséget szenvedjen.

Nyíregyházi VRC–Vegyész RC-Kazincbarcika
0:3
(–27, –15, –15)
Nyíregyháza, 400 néző. V: Pelikán, Újházi
NYÍREGYHÁZA: Szalai 7, Horváth G. 7, PAMPUCH 15, Toronyai 1, Verdes 7, Mondi 5. Cs: Bugyi (liberó), Nyíri 1, Fekete 1. Edző: Botos Ferenc
KAZINCBARCIKA: SCHILDKRAUT 1, Tóth G. 9, BUNFORD 12, MOROZOV 23, JÁNOSI 9, Herich 7. Cs: Bencsik (liberó), Krinic, Nagypál. Edző: Daniel Oravec
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 9:7, 13:10, 16:13, 16:18, 19:18, 23:20, 23:23, 26:25. 2. játszma: 1:3, 4:7, 8:7, 11:10, 11:14, 12:17, 13:21. 3. játszma: 2:5, 4:9, 5:13, 9.14, 10:17, 11:20

Amilyen fordulatos volt az első játszma, olyan drámainak bizonyult a befejezése. A hazaiak négy szettlabdája közül kettőt Pelikán játékvezető "hárított” a tévedéseivel, a Barcika viszont kihasználta első adódó lehetőségét. Az igazságtalanul elvesztett játszma a folytatásban is éreztette hatását a nyíregyháziak teljesítményében, de hiába próbáltak Verdesék kikecmeregni a gödörből Morozov megoldásaival, majd Bunford nyitássorozatával tekintélyessé vált a vendégelőny, ami újabb szakaszgyőzelmet ért. A harmadik menetre még inkább szétesett a hazaiak játéka, Morozov bombái és nyitásai pedig szabályosan sokkolták a háló túloldalán állókat. Ekkor már nem lehetett kérdéses, hogy a barcikaiak visszavágnak a legutóbb otthonukban elszenvedett vereségért, egyúttal megfosztják az NYVRC-t hazai veretlenségétől. A vendégek úgy nyertek, hogy újonnan igazolt ütőjüket, a horvát Domagoj Krinicet mindössze két labdamenetre vetették be.

Mestermérleg
Botos Ferenc:
– Rangadónak indult a mérkőzés, és az első játszma ezt igazolta is. Sajnos a játékvezetői tévedések kétszer is megfosztottak bennünket a szett-nyeréstől, és csapatom még nem annyira rutinos, hogy az ilyen helyzeten túl tudja tenni magát.
Daniel Oravec: – Kemény mérkőzésre számítottunk, és annak is indult a találkozó. A második játszmából számunkra örömjátékká alakult az összecsapás, és döntőnek bizonyult, hogy csapatom egységes volt.

Dunaferr–Szeged
3:0
(18, 15, 8)
Dunaújváros, 100 néző. V: Simon, Adler
DUNAFERR: Tóth T. 12, SZEKERES 10, Urfi 8, TÓTH G. 4, Pajor 6, NÉMETH SZ. 18. Cs: SZABÓ G: (liberó), Kecskeméti 1, Lukács S. 1, Bokor. Edző: Ruffing Péter
SZEGED: Ézsiás 2, Bessenyei, Bába 1, Maksa 3, Nacsa 11, Melnicsuk 7, Cs: Bojti (liberó), Péter, Mb. Edző: Jurij Melnicsuk
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:4, 5:7, 8:7, 15:8, 22:14. 2. játszma: 6:1, 9:2, 13:5, 16:7, 21:13. 3. játszma: 6:0, 9:2, 15:4, 23:8
Nem a legjobb előjelekkel indult a találkozónak a hazai gárda. Mózer Zoltán a hét közben sérüléssel bajlódott, s a szegediek elleni találkozó előtt Nagy Attila és Szőcs Imre is a maródiak listájára került. Így a bajnok egy serdülő, két ifi és három junior játékossal felálló kerettel vette fel a küzdelmet. Mindezzel együtt csak az első szett elejét tudta szorossá tenni a vendégcsapat, a Tisza-partiak különösen a nyitásokkal nem tudtak mit kezdeni. A dunaújvárosiaknál Kecskeméti Péter és Bokor Alex győzelemmel mutatkozott be az Extraligában.

Ruffing Péter:
– Sérülések miatt több fiatal is játéklehetőséget kapott, amivel tehetségeink éltek is.
Jurij Melnicsuk: – A Kaposvár elleni mérkőzés után többet vártam, ám ezúttal nagyon rosszul játszottunk. Nyitásfogadásban katasztrofális volt a teljesítményünk.