Brazília - Elődöntős a fiatalos Santos

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2002.11.29. 22:59
Kialakult a legjobb négy mezőnye az országos bajnokságban, és a névsort elnézve bizony nagy meglepetésekről lehet beszámolni. Már a negyeddöntő első mérkőzései után érezni lehetett, hogy nem az alapszakaszban megszokott produkciókkal rukkoltak ki a csapatok, de arra azért még így is kevesen számítottak, hogy a négy párharcból hármat a reguláris etap során gyengébb teljesítményt nyújtó alakulat nyer meg.
Országos Bajnokság
(Campeonato Brasileiro)

Rájátszás. Negyeddöntô, visszavágók: Sao Caetano–Fluminense 2–0 (Daniel 15., Magrao 47. – 11-esbôl), továbbjutott: a Fluminense, 3–2-vel; Corinthians–Atlético MG 2–1 (Marcinho 57., Guilherme 85., ill. Mancini 59.), tj: a Corinthians, 8–3-mal; Juventude–Gremio 0–1 (César 55.), tj: a Gremio, 1–0-val; Sao Paulo–Santos 1–2 (Luis Fabiano 4., ill. Léo 59., Diego 91.), tj: a Santos, 5–2-vel.
Az elôdöntô (december 1. és 4.) párosítása: Fluminense–Corinthians, Santos– Gremio

A papírformát voltaképpen csak a Corinthians (3. volt az alapszakaszban) hozta az Atlético MG (6.) elbúcsúztatásával, meglehet, fordított esetben megszületett volna a legnagyobb szenzáció, elvégre Carlos Alberto Parreira tanítványai az első mérkőzésen egy "sima szettben” (6–2) intézték el az Belo Horizonte-ieket. Az AMG becsületére legyen mondva, a visszavágón az utolsó pillanatig küzdött, ám ez sem volt elegendő az újabb vereség elkerüléséhez. "Jobb eredményt érdemeltünk volna, és nemcsak ma, hanem az első mérkőzésen is, amelyen sajnos nagyon hamar összezuhant a csapatom. Ugyanakkor elismerem, a Corinthians jelenleg jobb csapat és megérdemeltem jutott tovább” – fogalmazott Geninho, az Atlético edzője.
A Cor az elődöntőben azzal a Fluminensével mérkőzik majd, amely éppen csak megúszta a Sao Caetano elleni csatát. A Romário vezette Rio de Janeiró-i alakulat az első mérkőzésen többek között a veterán csatár három gólpasszának köszönhetően megnyugtatónak tűnő előnyt szerzett, ám az elmúlt két évad ezüstérmese a visszavágó 47. percében már két góllal vezetett – Magrao a bajnokság ezredik találatával tette igen szorossá a versenyt. Ekkor igen zűrösnek tűnt a Flu helyzete, pláne, hogy Romáriót egyszerűen leszedték a pályáról a bekkek. Azonban a hazaiak fojtó fölényük ellenére többször már nem tudták bevenni Kléber kapuját. Tökéletesen mutatja a Sao Caetano dominanciáját a kapura lövések száma (34–7), Mário Sérgio edző nem is leplezte elkeseredettségét: "Nem volt más választásunk, mint hogy teljes erőből támadjunk. Meglepett, hogy a második félidő elejére majdnem behoztuk a lemaradásunkat, viszont bosszantott, hogy utána megremegett a lábunk, és semmi sem sikerült. Nagyon sajnálom a fiúkat, minden elismerésem az övék.”
A másik ágon a bajnokság meglepetéscsapata, a Santos találkozik majd a Gremióval. Pelé egykori klubjánál tökéletesen bevált a fiatalítás, hiszen a tinédzserekkel teletűzdelt csapat másodszor is elverte az alapszakasz győztesét, a Sao Paulót, ráadásul úgy, hogy a viszszavágó két vendégtalálatának a 17 esztendős Robinho (gólpasszt adott), illetve a 18 éves Diego (ő betalált) volt a legfőbb letéteményese. "Nem igazán értem, miért csodálkoznak annyira az emberek azon, hogy a fiatalok repítik a csapatot, hiszen ebben az országban fű helyett is tehetséges focisták teremnek. Ez a hagyomány” – okosította ki a tudatlanokat Emerson Leao, a Santos mestere. A Gremio továbbjutására is kevesen fogadtak, miután az első mérkőzésen csak gól nélküli döntetlent ért el a Juventudéval szemben, ám hála a csapatot a sikerbe belehajszoló szurkolóknak – akik legalább annyian jelentek meg az Alfredo Jaconi-stadionban, mint a hazai drukkerek –, Tite legénysége várhatja az elődöntőt.