Kaposvári pontparádé

JUTASI RÓBERTJUTASI RÓBERT
2002.12.18. 22:29
A hazaiak érthető önbizalommal és nyugodtsággal várhatták a csoportfinálét, négy győzelmük és egyetlen vereségük után már egy katasztrófálisnak nem tekinthető vereség is a továbbjutásukat jelentette volna számukra. A cseheknek annál inkább akadt számolnivalójuk. Nekik egy további eredménytől függően 18, vagy 26 ponttal kellett volna nyerniük, hogy továbbjussanak. Nos erre nem sok esélyük lehetett előzetesen, hisz otthonukban is kikaptak a kaposváriaktól. Igaz azóta megerősödött csapatuk, hisz már számíthattak Whitfieldre, akit csapatuk ászának tekintettek (s valóban annak is bizonyult).
Alapszakasz, 6. forduló, B-csoport
Kaposvári Klíma-Vill KK–
ECM Nymburk (cseh)
105–96
(22–27, 39–20, 16–25, 28–24)
Kaposvár, 800 nézô. V: Radovic (horvát), Poiger (osztrák)
KAPOSVÁR: Simon B. (10/3), DZUNICS (23/6), JACKSON (9), De Gray (5), IVKOVICS (31). Cs: Filipovics (9/3), SZÔKE (15/12), Varga (3/3). Edzô: Goran Miljkovics
NYMBURK: WHITFIELD (24/3), Kubálek (9/6), Vorlicek (7/3), JOHNSON (34/3), IDES (6). Cs: Spicka (6), Votrubek (2), Rerábek (2), Grepl (–), Novotny (6). Edzô: Predrag Benácek
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–9. 15. p.: 42–31. 25. p.: 71–59. 28. p.: 75–70. 36. p.: 91–88
Kipontozódott: Ides (32. p.), Jackson (37. p.), Kubálek (39. p.), Spicka (40. p.)
105–96
Ám a mieinket sem olyan fából faragták, hogy hagyják kiénekelni a sajtot a szájukból. Ivkovicsék tisztában voltak azzal, hogy az első perctől komolyan kell venni a Nymburkot, mert várhatóan a csehek mindent egy lapra tesznek fel. Kellemetlen intermezzo volt, hogy a mérkőzés előtt az elektromos tábla felmondta a szolgálatot, és így a hagyományos módon, kézzel forgatták az eredményt jelző lapokat. Simon kosarával kezdődött a pontparádé, s a kezdeti hazai vezetés után Johnson triplájával a vendégek jutottak előnyhöz. Whitfield is felzárkózott kollégája mellé, és sikerült is ötre növelniük előnyüket, s meg is nyerték az első negyedet. A folytatásban Dzunics triplája kissé megnyugtatta a hazaiakat, sőt kedvet is csiholt számukra, és miután Simon egy megszerzett lepattanóval végigszáguldva kosarat szerzett, ismét a hazaiaknál volt az előny: a 14. percben már 9 ponttal vezettek a hazaiak. A vendégek időt kértek, de ez sem törte meg Jacksonék lendületét. A csehek el is vesztették higgadtságukat, Votrubek indulatosan támadt rá Szőkére, a játékvezetőnek kellett közbeavatkoznia. Szőke viszont a legpraktikusabban reagált, pillanatokon belül egy triplát és egy duplát dobott. Ebben az időszakban szinte húsz másodpercenként születtek a hazai kosarak, és 52–35-re módosult az eredmény. Az elemében lévő Szőke újabb hármasával immár a tizedik pontját szerezte ebben a játékrészben. 14 pontos előnnyel kezdhette a második félidőt a vendéglátó, a látogatók azonban nem adták fel, bár egy ideig nem tudták érdemlegesen csökkenteni a hátrányt.
Benácek edző mindent megpróbált, mindenkit harcba dobott, és nem eredménytelenül, mert Whitfield és Johnson öt-öt pontjával a szett hajrájára sikerült három pontra megközelítenie a védekezésben sokat bizonytalankodó hazaiakat. Az előző taktikát, a felgyorsított játékot folytatták a nymburkiak, nyolcpontos kaposvári előnynél ismét időt kértek – sikerült is ezután megfelezniük a hátrányt, aztán Miljkovics edző is ezt a módszert választotta, mint kiderült, ő is sikerrel, mert csapata nemcsak a százas határt lépte át, hanem meghiúsította a vendégek azon igyekezetét, hogy győztesen fejezzék be a mérkőzést. Ezzel a somogyi egylet első helyen jutott be az északi főcsoport legjobb nyolc csapata közé.

Mestermérleg
Goran Miljkovics:
– Egy igazi kupamérkőzést játszottunk, amelyen mindkét fél nagyon igyekezett. Gratulálok csapatomnak az első helyhez, hisz a csoportgyőzelmet egy nehéz csoportban harcoltuk ki.
Predrag Benácek: – Nyerni jöttünk Kaposvárra, hittünk abban, hogy ez sikerülni fog! Mindent megtettünk, a második félidőben felcsillant a remény is. Sajnos az el is szállt. Gratulálok a Kaposvárnak a továbbjutáshoz.