2003.01.02. 21:39
Divízió–2-es junior-világbajnokság, B-csoport
Magyarország–Spanyolország 10–4 (2–3, 2–1, 6–0)

Újvidék, 300 néző. V: Boniface (angol), Ignjatovics (jugoszláv), Smilan (fehérorosz)
MAGYARORSZÁG: Kiss T. – Székely Mádai, Hetler 1, Krisztu, Vas 2 (3), Kovács 5, Láda P. (2), Láda B. 1 (2), Papp, Feil, Fekti 1 (1), Kőszeghy, Dőry, Porkoláb, Revák, Gergely, Kiss A., Simon, Faragó, Szőke (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Ignác
A spanyol válogatott gólszerzői: Azoitia 2, Valladeres, Perez
Kiállítások: 37 perc + 20 perc fegyelmi (Kovács, Gergely), + végleges kiállítás (Krisztu), ill. 20 perc + 20 perc fegyelmi (Trobajo, Morer)
További eredmény: Hollandia– Mexikó 5–1 (2–0, 1–0, 2–1). Az állás: 1. Magyarország 8 pont (41–13), 2. Hollandia 8 (33–7), 3. Spanyolország 3, 4. Jugoszlávia 2, 5. Izland 1, 6. Mexikó 0. (A Jugoszlávia–Izland mérkőzés lapzártánk után fejeződött be.)

Már-már hagyomány, hogy a divízió–2-es junior-vb-n szereplő magyar válogatott az utolsó harmadban megszórja ellenfeleit. Így volt ez a jugoszlávok (az utolsó húsz percben 7–0), az izlandiak (7–2) ellen, s a spanyolokkal szemben is folytatódott ez a hagyomány: Bíró Ignác játékosai a második szünetben még döntetlenre álltak az ibériaiakkal, hogy aztán a harmadik játékrészben lőtt hat góllal fölényessé tegyék a győzelmet. A találkozó legjobbja címet egyértelműen Kovács Csaba érdemelte ki, aki ötször is betalált. Miután a papírformának megfelelően a hollandok is könnyedén verték a mexikóiakat, a feljutást jelentő első hely sorsa a pénteki magyar–holland összecsapáson dől el.