Eb-negyeddöntő, csalódás a Nemzetek Ligájában – ilyen volt a törökök 2024-es éve

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
Vágólapra másolva!
2024.11.22. 14:03
Calhanoglu közelít a 100. válogatottsághoz (fotó: Getty Images)
A magyar labdarúgó-válogatott Törökországgal csap össze a Nemzetek Ligájában, az A-ligában maradásért. Cikkünkben felidézzük, milyen volt a törökök idei éve.
Magyar válogatott
2024.11.22. 12:25

Nemzetek Ligája: a törökökkel játszunk márciusban – megvan a sorsolás

Eldőlt, hogy a 2024-es évhez hasonlóan 2025-ben is Vincenzo Montella együttese ellen kezdünk, de idegenben. Az A-ligában ismétlődik a 2018-as vb-döntő párosítása.

A török válogatott tizenöt mérkőzést vívott 2024-ben, ezek közül hatot megnyert, hatot elbukott, háromszor döntetlent játszott.

Vincenzo Montella együttese éppen Magyarországon kezdte az évet, ott Szoboszlai Dominik tizenegyese döntött. Az Európa-bajnokság előtti felkészülési mérkőzések nem sikerültek a törököknek, hiszen háromszor is vereséget szenvedtek, Olaszországban pedig döntetlent játszottak.

A kontinenstornán Grúzia ellen megtört a jég, megszületett az első győzelem, sőt, a törökök egész a negyeddöntőig meneteltek, ahol a hollandok csak nagy csatában állították meg őket. 

A Nemzetek Ligájában az utolsó fordulóig úgy tűnt, hogy a törökök egyenes ágon feljutnak az A-ligába: a Wales elleni két, gól nélküli döntetlen között ugyanis három győzelmet arattak, és egyáltalán nem tűnt lehetetlen feladatnak, hogy az addig minden meccsét elbukó és már biztosan a C-ligába kerülő Montenegró otthonában is elérjenek egy döntetlent. Ez nem sikerült, a törökök talán a leggyengébb idei teljesítményükkel rukkoltak elő: a podgoricai vereség azt jelentette, hogy az Izlandot legyőző Walesé lett a csoport első helye.

Montella egyetlen játékost sem vetett be mind a tizenöt mérkőzésen, Hakan Calhanoglu és Mert Müldür kapta a legtöbb lehetőséget, mindketten tizenkétszer szerepeltek, s Fehmi Mert Günök, Abdülkerim Bardakci, Arda Güler, Kenan Yilmaz és Baris Alper Yilmaz lépett pályára legalább tízszer.

A keret legrutinosabb tagja a csapatkapitány, Hakan Calhanoglu, aki közelít a századik válogatottságához. A legtöbb gólt a most már a Benficában szereplő Kerem Aktürkoglu szerezte, aki ötször is eredményes volt, igaz, a Wales elleni második mérkőzés 89. percében tizenegyest hibázott, ez pedig – mint kiderült – sokba került a törököknek.

Akik a négy legerősebb ligában egyaránt képviseltetik magukat: Angliában Altay Bayindir (Manchester United), Ferdi Kadioglu (Brighton & Hove Albion) és Enes Ünal (AFC Bournemouth), Spanyolországban Cenk Özkacar (Valladolid), Arda Güler (Real Madrid) és Bertug Yildirim (Getafe), Olaszországban Mehmet Zeki Celik (Roma), Calhanoglu (Inter) és Kenan Yildiz (Juventus), míg Németországban Ozan Kabak (Hoffenheim), Salih Özcan (Wolfsburg) és Can Uzun (Eintracht Frankfurt) légióskodik.

Legfrissebb hírek

Nyilasi Tibor szívműtéten esett át

Minden más foci
2025.04.18. 17:26

Bevettük Bécset, vb-szereplést ért a 3–0

Magyar válogatott
2025.04.17. 08:00

Elindult a jegyértékesítés az NL négyes döntőjének mérkőzéseire

Minden más foci
2025.04.15. 15:34

Legjobbak, legszebbek – Deák Zsigmond publicisztikája

Minden más foci
2025.04.10. 23:28

Torghelle Sándor: Nem voltunk rosszabbak, mint a mai válogatott, csak más a megítélés

Magyar válogatott
2025.04.10. 21:36

Kikapott a finnektől a magyar női válogatott a Nemzetek Ligájában

Magyar válogatott
2025.04.08. 19:24

Feldhoffer Bálint második lett egy törökországi egynapos kerékpárversenyen

Kerékpár
2025.04.06. 14:54

Népsport: csak majdnem lettek Puskások

Népsport
2025.04.05. 09:10
Ezek is érdekelhetik