A Zvolen most megmutatta

SZ. M.SZ. M.
2003.01.05. 22:08
Interliga, 16. játéknap
HKM Zvolen (szlovák)–Dunaferr SE 5–2 (1–1, 3–1, 1–0). A Dunaferr gólszerzôi: Peterdi, Ladányi
Azok után, hogy szombaton az Alba Volán-FeVita gárdája idegenben is nyerni tudott a szlovák HKM Zvolen otthonában, a dunaújvárosiak is joggal bizakodhattak a sikeres szlovákiai kirándulásban. Persze azért biztosra nem mehettek, ugyanis északi szomszédaink élvonalbeli bajnoksága, az ottani Extraliga szünetel, így a vendéglátóknak lehetőségük volt arra – egyébként így tettek a székesfehérváriak ellen is –, hogy a legerősebb öszszeállításban lépjenek jégre. Nem is bíztak semmit a véletlenre: érezhetően nem szerettek volna ugyanabba a hibába esni, mint egy nappal korábban, s már a második percben megszerezték a vezetést. Az újvárosiak tartották a tempót, sőt egy Horváth, Ladányi, Peterdi támadás végén sikerült is egyenlíteniük, így az első szünetben 1–1-es állásnál mentek pihenni a csapatok. A folytatásban ismét elaludtak egy kicsit Dusan Kapusta játékosai, a második harmad első percében ismét gólt kaptak, sőt a játékrész első felében a vendéglátók még egyszer betaláltak Ferjo kapujába. A Dunaferr megpróbált kapaszkodni, Balaz hozta jó helyzetbe a bajnokcsapat gólzsákját, Ladányit, aki nem is hibázott. A harmadban azonban született még egy szlovák gól, ráadásul a záró játékrész elején (ismét csak az első percben…) is mattolták Ferjót, így 5–2-re alakult az állás. A hazaiak ezzel a maguk részéről eldöntöttnek tekintették a meccset, s miután az Acélbikák nem tudtak újítani, az eredmény már nem változott. A Dunaferr pont nélkül zárta szlovákiai túráját.