Győzelem esetén tűrhető a kényszerű önkínzás

Architekton-Gödöllői RC–Phoenix Mecano-Kecskeméti RC 3:0

(25, 19, 19)
Gödöllő, 200 néző. V: Donkó, Mocsnik
GÖDÖLLÔ: Gudmann, MESTER 11, Villányi 6, Szendrői 4, NAGY K. 7, KURUCZ 10. Cs: Szabó M., Szurkos 3. Edző: Németh Lajos
KECSKEMÉT: Szabó J. 3, Dunszt 1, CZAKÓ 12, Ékes 9, Forgó 8, Czéh 5. Cs: Baksa (liberó), Kiss A., Martinovics, Kovács A. 1. Edző: Farkas Mihály
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:7, 5:8, 8:14, 14:15, 15:20, 20:22, 23:24. 2. játszma: 4:3, 4:7, 12:10, 14:16, 17:16, 21:18. 3. játszma: 3:0, 9:4, 9:8, 11:11, 20:16, 23:18
Gyenge védekezése következtében behozhatatlannak tűnő hátrányba került a hazai különítmény a mérkőzés elején. A Czakó Mária vezérletével villámrajtot vevő kecskemétiek azonban túl korán könyvelték el a szettgyőzelmet, és bizonytalankodásaikat a pontról pontra erőteljesebb Gödöllő – főként Mester Orsolya révén – könyörtelenül megtorolta. A számos nyitásrontással tarkított folytatásban többnyire a vendéglátók akarata érvényesült, akik a kritikus pillanatokban jobban viselték az idegi terhelést, valamint sánc- és mezőnymunkában is emlékezetesebbet alkottak megújulásra már nem képes riválisuknál.

Mestermérleg
Németh Lajos: – Egyre nehezebben viselem a kispadon azt az önkínzást, amibe a lányok rendre belekényszerítenek. Ám ha győzelem a vége, nem bánom, legyen.
Farkas Mihály: – Az első szettben tetemes előnyt szórakoztunk el, aztán megnyertük a Gödöllőnek a meccset. Azt gondolom, mostanában joggal éri kritika a játékvezetést, mert a mai sem volt extraligás színvonalú.

BSE-FCSM–Szegedi DRE 3:0
(16, 18, 26)
Szamos u., 50 néző. V: Bodrogi, Csizmarik
BSE: PETHÔ 15, SZABÓ A. 6, Danada 9, Fekete 8, Tímár 6, SZÓRÁD 12. Cs: Tóth A. (liberó), Liliom 2. Edző: Kasziba István
SZEGED: Dobos 2, VAKULYA 19, Kiss 2, Kádár N. B. 2, BAKOS 15, Duda 2. Cs: Selmeczi (liberó), Juhász 2. Edző: Nusser Elemér
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 6:1, 7:4, 9:4, 11:5, 13:6, 15:8, 21:10, 24:12. 2. játszma: 1:5, 3:6, 6:8, 11:8, 12:11, 15:12, 16:14, 19:14, 23:17. 3. játszma: 2:2, 3:6, 5:8, 7:10, 12:11, 14:15, 16:18, 18:20, 22:21, 23:23, 25:26
Rájár a rúd mostanában a szegediekre: nem elég, hogy a Magyar Kupában az ország legerősebb csapatával, a Nyíregyházával hozta össze őket a vakszerencse, a bajnokság harmadik körét a második helyezett BSE otthonában kezdték, ahol a papírforma megint csak nem az ő sikerüket vetítette előre. Ehhez tartotta is magát mind a két csapat, a Szeged ugyanis nagyon rossz nyitásfogadással, a BSE remek sáncmunkájával jelezte, ez a meccs nem lehet hosszabb három szettesnél. Nem is lett.

Kasziba István: – A biztosan megnyert első játszma után már csak annyit adott ki magából a csapat, amennyi feltétlenül elegendő volt a győzelemhez.
Nusser Elemér: – Az első szett ijedtsége után szépen felvettük a játék ritmusát, és sikerült jó mérkőzést játszanunk.

NRK-Nyíregyháza–Miskolci VSC-Cronus 3:1
(-22, 23, 19, 14)
Nyíregyháza, 200 néző, V: Simon, Hóbor
NYÍREGYHÁZA: Kovács B. 2, Botos 2, Bodnár 4, Lengyel 4, Mátrai B. 6, Mátrai V. 8. Cs: Akimova 3, Schlégl 10, ERDÔSNÉ 13, KISS K. 16, Merkószki 1, PAPIZSANSZKAJA 8. Edző: Ludvig Zsolt
MISKOLC: Adrianenko 2, KATONA 17, Sike 5, Odnijanenko 8, Országh 6, KOVÁCS E. 11. Cs: Szűcs (liberó). Edző: Kőhalmi Richárd
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:5, 8:7, 13:12, 16:14, 16:19, 19:23. 2. játszma: 3:1, 4:6, 8:13, 11:16, 15:20, 19:20, 20:22, 24:22. 3. játszma: 3:2, 7:5, 11:7, 16:9, 18:14, 20:16, 23:18. 4. játszma: 7:1, 9:7, 13:10, 13:12, 18:13, 24:13
Ami két héttel ezelőtt nem sikerült a miskolci csapatnak, azt most megtette: játszmát nyert a bajnokcsapat otthonában. Meglehet, Országhék búcsúzó mesterüknek akartak kedveskedni, de megkönnyítette helyzetüket, hogy Ludvig Zsolt most a "B” csapatnak szavazott bizalmat. A második játszmától aztán változtatott a felálláson a hazaiak trénere, ám így is érett a meglepetés – végül a hajrában felülkerekedett az esélyesebb csapat. A hátralévő két szettre teljesen szétesett a miskolciak nyitásfogadása, a hazaiak pedig semmit sem kockáztatva, legjobb hatosukkal játszva, biztosan szerezték meg a győzelmet.

Ludvig Zsolt: – Minden mérkőzés hordoz magában tanulságokat. A mai estén sok minden történt, ami elgondolkodtató. Remélem, minden játékosom, aki a saját szintje alatt teljesített, átgondolja, mi is volt a hiba a találkozón.
Kőhalmi Richárd: – További sok sikert kívánok a lányoknak, és bízom benne, hogy a kitűzött célt el fogják érni.

Férfiak
DFRC-Szeged–Vegyész RC-Kazincbarcika 0:3

(–16, –11, –18)
Szeged, 100 néző. V: Csikós, Szabó F.
SZEGED: Maksa 2, Bába 5, MELNICSUK 6, Rózsavölgyi 1, Nacsa 6, Szűcs 6. Cs: Ézsiás (liberó), Neizer. Játékos-edző: Jurij Melnicsuk
KAZINCBARCIKA: Schildkraut, Krnic 7, Bunford 3, MOROZOV 20, JÁNOSI 11, HERICH 12. Cs: Bencsik (liberó), Nagypál 3, Kiss T. 5. Edző: Daniel Oravec
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:2, 3:2, 7:5, 7:12, 9:19, 15:24. 2. játszma: 1.3, 2:7, 4:12, 6:16, 10:17, 11:23. 3. játszma: 1:1, 8:6, 11:8, 12:14, 16:21
A sereghajtó szegedi együttesnek újabb problémával kellett megküzdenie, ugyanis egyik centere, Besenyei deréksérülést szenvedett, így a szélsőütő Nacsának kellett ezen a poszton játszania. Ez meg is látszott a fiatal tehetség teljesítményén. Az első pillanattól kezdve a bajnokaspiráns borsodiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, és Morozov zsinórban nyolc jó szervájának köszönhetően hamar elhúztak. A második szettben is csak felvillanásai voltak a házigazdának, míg a vendégeknél Jánosi, Morozov és Herich szorgalmasan gyártotta a pontokat. Az utolsó játékrészben Melnicsuk vezérletével egy kicsit megráncigálta az oroszlán bajszát a DFRC, ami arra volt elegendő, hogy a szett közepéig lépést tartson a Vegyésszel.

Jurir Melnicsuk: – A Kazincbarcika nagyon jó csapat, profi körülmények között dolgoznak a játékosai, ami a mérkőzésen is megmutatkozott.
Daniel Oravec: – Örömjátékkal sikerült nyernünk a Szeged otthonában.