Két csere, négy gól

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.02.06. 21:16
Micoud (balra) elsôsorban a helyzetkihagyásban, Hariszteasz pedig a góllövésben jeleskedett a vendégsikerrel zárult 1860 München–Werder Bremen kupamérkôzésen (Fotó: Afp)
Thomas Schaaf zseniális megérzésének köszönhetően utolsóként a Werder Bremen jutott be a Német Kupa elődöntőjébe. Az 1860 München otthonában fellépő zöld-fehérek a 80. percben hátrányba kerültek – Lauth egy szóló végén, egy finom csel után lőtt a hálóba –, négy percre rá a gárda vezetőedzője kettős cserére határozta el magát: harcba küldte Klasnicot és Hariszteaszt. A horvát csatár egy minutummal később egyenlített, majd a hosszabbításban a fenti duó eldöntötte a továbbjutás kérdését. A görög két gólt szerzett, amelyet Klasnic megtoldott még eggyel, ez pedig kiütéses, 4–1-es brémai diadalt eredményezett. (Érdekes képet mutatott a "kanadai” táblázat is, amelyen Hariszteasz és Klasnic két góllal és egy gólpasszal, Daun pedig két gólpasszal szerepel!)
"Istennek legyen hála, jól cseréltünk, az új embereink ledöfték a riválist – nyilatkozta a lefújás után Schaaf, aki egy percre sem állította be Lisztes Krisztiánt. – Sajnálom, hogy az elődöntőben megint utaznunk kell, ezúttal Kaiserslauternbe, de ehhez lassan hozzászokhatunk, hiszen a kupában három éve nem játszottunk otthon, a Weser-stadionban.” A müncheni "oroszlánoknak” sokkal hosszabb sorozatuk van: immár harminchat éve képtelenek bekerülni a Német Kupa elődöntőjébe.
Megvan a pótnap!

MÖNCHENGLADBACH. Február 19-én pótolják be az elmúlt szombaton a rossz idô miatt elmaradt Mönchengladbach–Wolfsburg mérkôzést.

A Bayern nemet mondott a Golden League-re

MÜNCHEN. Kalle Rummenigge, a Bayern Münchent mûködtetô gazdasági társaság elsô embere szerint csapata nem vesz részt egy esetlegesen elinduló új szuperligában. A hajdani világklasszis csatár elismerte, hogy egy vállalatnak kész tervei vannak, amelyek szerint hamarosan megkezdôdhet egy Golden League névre hallgató, kilenc-tíz csapatot foglalkoztató sorozat, ám ebben a Bayern nem kíván elindulni.

Német Kupa
Negyeddöntô. Szerda késô esti mérkôzés: 1860 München–Werder Bremen 1–4 (Lauth 80., ill. Klasnic 85., 105., Hariszteasz 93., 120.) – hosszabbítás után
Az elôdöntô (március 4–5.) párosítása: Bayern München–Bayer Leverkusen, Kaiserslautern–Werder Bremen

A másik ágon a közelmúlt német futballjának egyik legnagyobb rangadójára kerül sor, hiszen a Bayern München a Bayer Leverkusent fogadja. A két gárda a közelmúltban többször is kemény harcot folytatott a bajnoki címért, az idén ugyan a Bayern sokkal jobb formában van, de a "gyógyszergyáriakat” akkor sem szabad leírni, ha a Bundesligában bukdácsolnak.
A Bayer játékosai egyébként az Unterhaching otthonában tizenegyesekkel kiharcolt továbbjutásukkal megmentették Klaus Toppmöller vezetőedző állását. "Szombatig, a Bochum elleni meccsünkig biztosan nem kerül elő az edzőkérdés. Még egyetlen trénerrel sem beszélgettünk az esetleges leverkuseni szerepvállalásáról” – nyilatkozta Reiner Calmund, a Bayer menedzsere. "Ha nem nyerünk Bochumban, biztosan kérdőre vonnak – vélte Toppmöller. – Én még élvezem a munkát, szórakoztat, amit csinálok, és minden erőmmel azon vagyok, hogy a Bayer Leverkusent újra a csúcsra vezessem. Nagyon fontos mérkőzésen jutottunk túl, és nagyon fontos mérkőzés vár ránk. Ha nem szerzünk pontokat Bochumban, akkor kiesőhelyre zuhanhatunk vissza.”
A Leverkusen leendő kupaellenfeléhez, a Bayern Münchenhez kapcsolódó hír, hogy a klub vezetői már nem ragaszkodnak feltétlenül Miroslav Klose nyári szerződtetéséhez. "Ha Elber azt mondja, 2004-ig nálunk marad, akkor a nyáron biztosan nem vesszük meg Klosét, hanem továbbra is Giovanéra építünk” – árulta el Uli Hoeness, a bajor sztáregylet menedzsere, aki szerint jelenleg két százalék az esélye annak, hogy a vb-n öt gólig jutó német támadó már a nyáron Kaiserslauternből Münchenbe költözik. Ugyanakkor a mostani döntés után még az is elképzelhető, hogy a Bayern lemarad a csatárról, akiért a Borussia Dortmund és a Hertha BSC is "kinyújtotta a kezét”.