NHL - Nem adja fel a Rangers

K. J.K. J.
2003.03.20. 20:34
Szédületes hajrát vágott ki a New York Rangers, a kérdés csupán az: vajon idejében indította-e be a rakétákat? A rájátszásba jutásért öt éve mindhiába hajtó, világsztárok egész sorát összevásárló alakulat  lapzártánkig  négy pontra megközelítette a továbbjutást jelentő nyolcadik helyen álló Islanderst, a baj csak az, hogy amíg a városi riválisnak kilenc mérkőzése van hátra az alapszakaszból, addig a Rangersnek csak hét. A nyolcadik hely mindenesetre elérhető közelségbe került, és a csapat számára nincs ennél fontosabb.
Hogy ez így történt, azt elsősorban Mike Dunhamnek köszönhetik a "parkőrök”, hiszen az idény közben a Nashville-től megszerzett kapus egymás után másodszor védett hibátlanul, szerdán a Buffalo ellen, ami azért nagy szó, mert a Rangers ebben az idényben még nem tudta megverni a Sabrest (2 vereség, 1 döntetlen). Csakhogy a legjobbak ezúttal hírnevükhöz méltóan játszottak, Eric Lindros például két gólpasszt osztott ki. Ugyanakkor rossz hír a New York-iak számára, hogy Pavel Bure térde ismét "bedurrant”, és könnyen elképzelhető, hogy emiatt ki kell hagynia az idény hátralevő részét.Közben a már playoffrésztvevő Dallas megszakította hármas kudarcsorozatát, igaz, nem sokon múlt, hogy ez ne sikerüljön neki, mert a házigazda Atlanta két harmad után még 3–1-re vezetett. A harmadik harmadban aztán fordítottak a texasiak, az All Star-gála legjobbjának megválaszott Dany Heatley 35 másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt azonban egyenlített (4–4). A hosszabbításban Mike Modano döntött: a Stars zsenije Phillipe Boucher passzát értékesítve plusz egy pontot hozott a dallasi konyhára. Két harmad után az Anaheim is vesztésre állt, ám a "kacsáknak” nem volt szükségük hosszabbításra, hogy megszerezzék a két pontot. Nem, mert a befejező húsz percben Paul Kariya háromszázadik NHL-találatával egyenlítettek a Chicago ellen, majd Samuel Pählsson góljával kialakították a 4–3-as végeredményt – ezzel a diadallal egyébként klubcsúcsot állított be az Anaheim, legalábbis az aktuális idényben szerzett győzelmek (36), illetve pontok (85) tekintetében.Tv: a Vancouver–Nashville meccset a Sport1 pénteken 17.15-től felvételről sugározza NHL, alapszakasz, 156. játéknap
New York Rangers–Buffalo Sabres 3–0
(0–0, 2–0, 1–0). Gólszerző: Poti (27.), Holik (36.), Carter (52.). Kapusok: Dunham 27 védés/27 lövés, ill. Biron 33/36
Atlanta Thrashers–Dallas Stars 4–5 (1–0, 2–1, 1–3, 0–1) – hosszabbítás után. G: Hartigan (12. – emberelőny), Kaberle (26. – ee.), Hrkac (37.), Heatley (60.), ill. Young (29., 46. – mindkettő ee.), Robidas (49.), Lehtinen (56.), Modano (63.). K: Nurminen 35/40, ill. Tugnutt 22/26
Florida Panthers–Minnesota Wild 1–3 (0–2, 1–0, 0–1). G: Vi. Kozlov (40.), ill. Laaksonen (12.), Zoltoks (16.), Dupuis (59. – ee.). K: Luongo 4/6, 15:31-től Hurme 19/20, ill. Roloson 31/32
Chicago Blackhawks–Anaheim Mighty Ducks 3–4 (1–1, 2–1, 0–2). G: Simon (5.), Fleury (38.), Sullivan (39.), ill. P. Sykora (16.), Csisztov (32.), P. Kariya (51. – ee.), Pählsson (57.). K: Thibault 28/32, ill. Giguere 39/42
(Hóvihar miatt elhalasztották az eredetileg szerdára tervezett Colorado– San Jose mérkőzést; a találkozót magyar idő szerint péntekre virradóra játszották le.)

Kirúgták Ftoreket

BOSTON. A Boston vezetősége váratlanul menesztette posztjáról Robbie Ftorek vezetőedzőt. A gárda irányítását átvevő Mike O'Connell, aki egyben a gárda általános menedzsere, azzal indokolta a döntését, hogy "újabban túl sok hiba jellemzi a Bruins játékát, amin feltétlenül változtatni kell.” A "bocsok” december elején a legjobb mérleggel büszkélkedhettek a ligában, ám azt követően visszaestek – igaz, jelen állás szerint még mindig a hetedikek a Keleti főcsoportban.

Weekes: vége

RALEIGH. Ebben az idényben már nem léphet jégre Kevin Weekes, a Carolina első számú kapusa: a színes bőrű játékoson kézműtétet kell végrehajtani. A klub azonnal intézkedett, és felhívta az AHL-ből Arturs Irbét. Rossz hírt kapott az Atlanta is: Patrik Stefannak eltörött a bokája, ezért számára is befejeződött az idény.

Közelít a St. John

AHL. Miután idegenben 3–2-re megverte a Hamilton Bulldogs együttesét, három pontra került a rájátszást érő tizedik helytől az American Hockey League (AHL) Keleti főcsoportjában szereplő St. John Flames. A playoffot érő tizedik helyen jelenleg a Springfield áll, amely eggyel több meccset játszott, mint a Flames. Válogatott kapusunk, Szuper Levente csapata – amelyben ezúttal Jean-Francois Damphousse védett – az utóbbi hét idegenbeli mérkőzéséből ötöt megnyert.