Hetet vertek a chicagóiakra

K. J.K. J.
2003.03.26. 21:06
Chicagóban egyedül az újonc Igor Radulov alakítása jelentett némi fényt az éjszakában: az élete második NHL-mérkőzését játszó fiatalember 13 másodperc alatt két gólt ütött Garth Snow-nak, a New York Islanders kapusának. De semmi több. Mármint chicagói részről.
Handzus ezt a helyzetet elpuskázta, késôbb viszont betalált Vokoun kapujába
Átellenben viszont örömtáncot lejtettek a vendégek, az Islanders ugyanis 9–2-re (!) megverte a Blackhawksot, amelyet ezt megelőzően 1997. január 25-én győzött le legutóbb, és mivel a rájátszásba jutásért vele együtt harcban álló Montreal csak egy pontot szedett össze a Washington ellen, jószerével el is dőlt, hogy a "szigetlakók” az idén is nekivághatnak a kieséses szakasznak. E fölényes győzelem fő-fő letéteményese Alekszej Jasin volt, aki pályafutása első négygólos attrakciójával vezényelte le a hadműveletet – az orosz fenomén az utóbbi három fellépésén összesen hat gólt, illetve négy gólpasszt tett a közösbe.
Hogy az első játékrészt 0–4-gyel zárta a Blackhawks, az leányálom ahhoz képest, amit a harmadik harmad elején élt át a házigazda, a 43. percben ugyanis háromszor sújtott le az Islanders: 42:14-nél Jasin tette a helyére a pakkot Oleg Kvasa kipattanóját követően, 42:26-nál megint Jasin adott le pontos lövést, hogy aztán 42:50-nél Dave Scatchard is betaláljon, teljesen demoralizálva a publikumot.

Ottawában két gól esett az utolsó percben

Egyelôre várnia kell az Ottawának a klubcsúcsot jelentô 49. gyôzelmére. A listavezetô kanadai gárda a Coloradóval találta magát szembe a legutóbbi játéknapon, és bár Václav Varada utolsó percben ütött góljával 2–1-re vezetett, végül meg kellett elégednie az egy ponttal, minthogy Alex Tanguay 10.2 másodperccel a dudaszó felharsanása elôtt egyenlített. „Nem túl jó elôjel a playoff elôtt, hogy ekkora marhaságokat csinálunk a saját kapunknál” – figyelmeztet Wade Redden, aki társaival együtt nyakig benne volt az Avalanche egyenlítô találatában. Némi vigaszt jelent a Senators számára, hogy rendkívül jó mérleggel büszkélkedhet a Colorado ellenében – az utóbbi tíz, egymás elleni találkozójukból csupán kettôt veszített el Nyugat egyik legjobbjával szemben.
Lazított egy jót a Detroit is, a bajnoki címvédő 4–0-val vágtatott át a Minnesotán, ami csak azért érdekes, mert a Wild a minap éppen a Red Wings legyőzésével (4–0) lépte át a rájátszás küszöbét, fennállása során először. Ezúttal azonban nem volt könyörület, Igor Larionov, a Detroit "vén csatalova” már a 2. percben megszerezte a vezetést (méghozzá szólóból), a második harmad elején pedig a másik orosz zseni, Szergej Fjodorov mattolta Dwayne Rolosont, és innen már nem volt visszaút a kissé elszontyolodó vendégek számára. Ami egyébként meg is látszott Curtis Joseph mutatóján, a "vörösök” kanadai kapusának csupán 18 löketet kellett hárítania pályafutása negyvenedik shutoutjához.

Tv: a New York Rangers– Pittsburgh meccset a Sport1 csütörtökön 21 órától felvételről sugározza

NHL, alapszakasz, 162. játéknap
Carolina Hurricanes–Toronto Maple Leafs 3–3
(0–2, 2–0, 1–1, 0–0). Gólszerző: Kurka (24.), A. Ward (39.), O'Neill (60.), ill. Sundin (4.), Mogilnij (9.), Nolan (49.). Kapusok: Weekes 19 védés/22 lövés, ill. Kidd 28/31
Ottawa Senators–Colorado Avalanche 2–2 (0–0, 1–1, 1–1, 0–0). G: Havlat (22. – emberelőny), Varada (60. – ee.), ill. R. Blake (38.), Tanguay (60.). K: Lalime 18/20, ill. P. Roy 37/39
Montreal Canadiens–Washington Capitals 3–4 (1–0, 0–0, 2–3, 0–1) – hosszabbítás után. G: Kilger (19.), Zedník (46. – ee.), Audette (51. – ee.), ill. Lang (43.), Zubrus (48.), Berjozin (57.), Boumedienne (64.). K: Theodore 27/31, ill. Kölzig 23/26
Detroit Red Wings–Minnesota Wild 4–0 (1–0, 1–0, 2–0). G: Larionov (2.), Fjodorov (22. – ee.), Zetterberg (41.), Holmström (50.). K: Joseph 18/18, ill. Roloson 29/33
Nashville Predators–Philadelphia Flyers 1–1 (0–0, 0–0, 1–1, 0–0). G: Eaton (59.), ill. Handzus (52.). K: Vokoun 42/43, ill. Cechmánek 20/21
Chicago Blackhawks–New York Islanders 2–9 (0–4, 2–1, 0–4). G: Radulov (28., 28. – az első ee.), ill. Parrish (2.), Jasin (3., 20., 43., 43. – a második ee.), Papineau (7.), Kvasa (24.), Scatchard (43.), Asham (54. – ee.). K: Anderson 12/17, 23:29-től Passmore 8/12, ill. Snow 21/23
Vancouver Canucks–Dallas Stars 3–4 (1–0, 0–2, 2–2). G: Morrison (20.), Näslund (45.), Bertuzzi (53. – ee.), ill. Arnott (27.), Zubov (36. – ee.), Young (44., 56. – az utóbbi ee.). K: Auld 30/34, ill. Turco 27/30
Los Angeles Kings–Columbus Blue Jackets 1–2 (0–0, 1–0, 0–1, 0–1) – h. u. G: Modry (29. – ee.), ill. Spácek (43. – ee.), Cassels (65. – üres kapu). K: Huet 21/22, ill. Labbe 33/34