Az MU utolérte az Arsenalt

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2003.04.05. 23:28
Valahogy így fest egy jól sikerült visszavágás. A Ligakupa-döntő 02-es kudarca után a Manchester United tönkreverte a meccs jelentős részében tíz emberrel játszó Liverpoolt, és néhány óra erejéig a táblázat élére ugrott. Bár az Arsenal a vezetést visszavette birminghami döntetlenjével, pontelőnye immár teljesen elolvadt, úgyhogy félelmetes bajnoki hajrára van kilátás.
Van Nistelrooy (jobbra) a MU legutóbbi hazai bajnokiján triplázott, most „csak” duplázott
A forduló Old Traffordon rendezett rangadóját Mike Riley bíró kénytelen volt idejekorán "elrontani”, mivel Sami Hyypiä az ötödik percben utolsó emberként lerántotta a kiugró Ruud van Nistelrooyt. A meggondolatlan mozdulat kiállítást ért, így a Liverpoolnak kevés esélye maradt, hogy ki tudja egyenlíteni a sértett által értékesített tizenegyest. A sérült Owen híján Emile Heskey egyedül volt elöl, a kevés meggyőződéssel odarugdalt labdákat emberfeletti munkával igyekezett Dioufnak lefejelni vagy megtartani. A vendégek ezzel együtt jól tartották magukat, emberhátrányban sem játszottak alárendelt szerepet, igaz, a manchesteriek sem csipkedték magukat túlságosan.
A második félidő közepére azért csak összehozták a második gólt, ugyancsak büntetőből – tegyük hozzá, Riley sporttárs ezúttal igen szigorú volt, amikor a pontra mutatott. Nemkülönben Van Nistelrooy, aki pontosan oda bombázta a másodikat, ahova az elsőt. A mérkőzés ezzel eldőlt, de a hazaiak tovább támadtak, s előbb a csereként beállt Beckham beadását pofozta be Ryan Giggs – a walesi közel két év után szerzett bajnoki gólt otthon! –, majd Solskjaer lőtte ki pimasz egyszerűséggel a rövid sarkot. "Most már elfelejthetjük a Ligakupát,
Premier League
32. forduló: Manchester United– Liverpool 4–0 (Van Nistelrooy 5., 65. – mindkettôt 11-esbôl, Giggs 78., Solskjaer 90.), Bolton Wanderers–Manchester City 2–0 (Pedersen 32., Iván Campo 52.), Aston Villa–Arsenal 1–1 (Touré 71. – öngól, ill. Ljungberg 57.), Charlton Athletic–Leeds United 1–6 (Euell 45. – 11-esbôl, ill. Kewell 12., 76., Harte 34. – 11-esbôl, Viduka 42., 54., 56. – a harmadikat 11-esbôl), Middlesbrough–West Bromwich Albion 3–0 (Christie 35., Greening 76., Németh Sz. 87.), Southampton–West Ham United 1–1 (Beattie 44., ill. Defoe 88.), Sunderland– Chelsea 1–2 (Thornton 14., ill. Zola 55., C. Cole 86.), Tottenham Hotspur–Birmingham City 2–1 (Rob. Keane 7., Poyet 88., ill. Devlin 77. – 11-esbôl). Az Everton– Newcastle United mérkôzést vasárnap, a Fulham–Blackburn Rovers találkozót hétfôn játsszák.

Következik (április 12-én) a 33. forduló: Newcastle–Manchester United, Birmingham City–Sunderland, Blackburn Rovers–Charlton Athletic, Chelsea–Bolton Wanderers, Leeds United–Tottenham Hotspur, Liverpool–Fulham, Manchester City– Middlesbrough, West Bromwich Albion–Everton, West Ham United–Aston Villa

Division I
40. forduló: Burnley–Watford 4–7, Crystal Palace–Sheffield United 2–2, Derby County– Norwich City 2–1, Ipswich Town–Nottingham Forest 3–4, Leicester City–Grimsby Town 2–0, Preston North End– Coventry City 2–2, Sheffield Wednesday–Wimbledon 4–2, Stoke City– Gillingham 0–0, Wolverhampton Wanderers– Rotherham United 0–0, Bradford City– Millwall 0–1, Walsall– Portsmouth 1–2
Az élcsoport: 1. Portsmouth 86 pont, 2. Leicester City 83, 3. Sheffield United 70 (39 mérk.), 4. Nottingham Forest 68 (39 mérk.) 5. Reading 67
ennél jobban nem is alakulhattak volna a dolgok. Jó érzéssel mehetünk Madridba, a BL-negyeddöntőre” – nyugtázta elégedetten Van Nistelrooy.
A rivális "ágyúsok“ az egy pontért is borzasztóan megszenvedtek az Aston Villa otthonában. Peter Enckelmannak, a Villa kapusának a szünetig egyszer kellett védenie, és később sem volt elviselhetetlen nyomás alatt. Gilberto Silva lövését ettől függetlenül nem tudta megfogni, és a védőknél kicsivel gyorsabban reagáló Fredrik Ljungberg megszerezte a vezetést a partvonal mellett idegesen tipródó Arséne Wenger társulatának. A megelőző öt mérkőzésükön egyetlen pontot összeszedő birminghamiek szerencsés góllal egyenlítettek: a magyar válogatottnak szerdán kétszer is beköszönő Marcus Allbäck próbálkozását a menteni igyekvő Kolo Touré segítette saját hálójába.
Forgalmi dugó miatt 17 perces késéssel kezdődött a Charlton–Leeds összecsapás, de megérte várni rá. Peter Reid valósággal csodát tett a Uniteddel, amely 6–1-re nyert a szezonban eddig nagyon jó benyomást keltő Charlton stadionjában. Mark Viduka és Harry Kewell legszebb napjait idézve rámolt be három, illetve két gólt a hálóba, csapatuk pedig december 26. óta először nyert idegenben.
A negyedik helyezett Chelsea roppant nehezen, de megverte a Sunderlandet, így a Liverpool a BL-től is elég messze került. A sereghajtók meglepően jól játszottak, Claudio Ranieri együttesének ismét a veterán Gianfranco Zolára volt szüksége az egyenlítéshez, és a kezdőként csak a legritkább esetben szerepet kapó (most is cserejátékos) Carlton Cole-ra a diadalhoz.
Szintén nehezen csikarta ki a sikert a Tottenham a Birmingham City ellen, a Bolton viszont nagy lendülettel menekül a kiesés elől, s ezt most a Manchester City bánta.
Érdemes még megemlíteni a másodosztályban vívott Burnley–Watford találkozót, amelyen 45 perc alatt kilenc gól esett, s végül 7–4-re nyertek a látogatók.