Staicu negyedszer győzött

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2003.04.05. 20:35
Hol eleredt az eső, hol elállt, néha előbukkant a nap, a metszően hideg szél viszont folyamatosan fújt szombaton Nadapon, ahol a 95. mezei futó országos bajnokságot rendezték meg.A rendkívül nehéz terepen kialakított pályát meredek emelkedők tarkították, és ez ugyancsak próbára tette a futókat. A legizgalmasabb küzdelmet a férfi 12 kilométeres táv résztvevői vívták. A rajt után a Zatykó Miklós, Horváth Béla, Stépán Zsolt hármas állt az élre, ám hamarosan Horváth jelentős előnyre tett szert. A Hunyadi DSE versenyzője tavaly a második, azaz a gyengébb futamban rajtolva nyerte meg 1500 méteren az országos bajnokságot. Most úgy tűnt, 12 kilométeren szerez újabb bajnoki címet. Még tíz kilométernél is hatvanméteres előnye volt, ám két ellenfele végül elment mellette. Ezt követően Stépán vágott az élre, akit ötven méterrel a cél előtt hajrázott le Zatykó, és szerezte meg a győzelmet. "Nem gondoltam, hogy nyerni fogok, hiszen Béla nagyon elfutott tőlünk – nyilatkozta a Vasas-Humansoft versenyzője. – Abban reménykedtem, hogy az első háromba bekerülök. Nehéz volt a pálya, az emelkedőket nehezen vettem, ott mindig lemaradtam. Örülök, hogy végül mégis én lettem az első.”A hat kilométeren győztes Bodor Olivérnek könnyebben ment, már féltávnál vezetett, és helyét biztosan meg is őrizte. "Ezúttal nagyon jólesett a futás – mondta. – Bár a pálya valóban nehéz volt, hasonló terepen készültem a Mecsekben, így nem ért meglepetés.”A nők versenyében Staicu Simona győzelméhez egy pillanatig sem férhetett kétség. A BVSC-Kufner versenyzője egyre csak növelte előnyét, és harmadszor lett mezei futásban országos bajnok. "Nem akartam vezetni, de így alakult – magyarázta. – Azt hittem, hogy Tóth Lívia ott fut mögöttem, de egy kanyarban láttam, hogy leszakadt tőlem, így egyedül nyomtam tovább az iramot, és negyedszer győztem. Azért lettem csak harmadszor bajnok, mert amikor először voltam első, még nem kaptam meg a magyar állampolgárságot.” 95. mezei futó ob, Nadap
Férfiak. 6 km. Bajnok: Bodor Olivér (PVSK, edző: Freier Balázs) 18:28, 2. Csillag (AC Szekszárd) 18:44, 3. Sági (Micro SC) 18:48, 4. Tóth (Micro SC) 18:51, 5. Serfőző (Micro SC) 19:02, 6. Kiss P. (MAC-NS) 9:13. Csapatbajnok: Micro SC A (Sági Ferenc, Tóth Tamás, Serfőző Sándor, e: Sági Ferenc) 12, 2. PVSK 20, 3. Szekszárdi AC 21, 4. MAC-NS 39, 5. KSI 46, 6. Micro SC B 63. 12 km. B: Zatykó Miklós (Vasas-Humansoft, e: Jenkei András) 38:23, 2. Stépán (MAC-NS) 38:28, 3. Horváth (Hunyadi DSE) 38:35, 4. Juhász (Hunyadi DSE) 38:46, 5. Búcsú (VEDAC) 38:55, 6. Szabó J. (Hunyadi DSE) 39:02. Csb: Hunyadi DSE (Horváth Béla, Juhász András, Szabó József, e. Ôze Tibor, Szekeres János) 13, 2. Vasas-Humansoft 21, 3. VEDAC A 26, 4. Micro SC 33, 5. MAC-NS 33, 6. VEDAC B 68
Nők. 6 km. B: Staicu Simona (BVSC-Kufner, e: Juhász András) 20:47, 2. Tóth L. (VEDAC) 22:03, 3. Mezei (Debreceni SI) 22:23, 4. Króneraff (PVSK) 22:30, 5. Vajda (MAC-NS) 22:42, 6. Kiss (SZVSE) 22:59. Csb: VEDAC (Tóth Lívia, Kiss Melinda, Brassay Réka, e: Koós Hutás László) 16, 2. MAC-NS 32, 3. Honvéd 40, 4. SZVSE 42, 5. TF AC 48, 6. Veresegyház VSE 65