Már harmadik a Chelsea

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2003.04.21. 22:05
Az angolokat a húsvéthétfő is a futballpályákon találta, s mivel az Arsenal és a Manchester United játékosai otthonról követték az eseményeket  ők már múlt szerdán letudták az egymás elleni mecscsüket , a figyelem a még kiadó két BL-helyért folyó harcra összpontosult.
Terry (balra) gratulációját fogadta elsôként a Chelsea vezetô gólját szerzô Gudjohnsen
E küzdelmek során pedig könnyen elvérezhet a Newcastle, hiszen a Chelsea máris megelőzte, és a Liverpool is csupán egy pontra van tőle.
A Chelsea–Everton mérkőzésen a 25. percig tartották magukat a vendégek, akkor a Stamford Bridge füve megtréfálta Weirt, s az elcsúszó védő mögött felbukkanó Gudjohnsen a bal alsó sarokba lőtt. A londoniak nem voltak túl meggyőzőek az első félidő hátralévő részében, az Everton kis híján egyenlített is, a szünet után viszont már nem volt megállás. Grönkjaer beadását Hasselbaink fölöttébb furcsa fejessel küldte a hosszú felsőbe (bamba arckifejezéséből ítélve ő lepődött meg a legjobban, hogy bement), aztán negyedórával később Grönkjaer szelídített meg egy ötvenméteres átadást, és helyezett a kapuba higgadtan. Minden átmenet nélkül feltámadt az Everton, Carsley szépített, ám a folytatás elmaradt, a csereként beállt Zola ellenben gondoskodott a szemet gyönyörködtető befejezésről: meglépett a bal oldalon, és a kifelé mozgó kapus fölött külsővel, csodaszép mozdulattal emelt a hálóba.
A Newcastle három, zsinórban elszenvedett vereséggel a batyujában látott hozzá az Aston Villa ellen a BL-pozíció megvédéséhez. A perui légiós, Nolberto Solano a sorfal mellett mesterien elcsavart szabadrúgással szerzett vezetést, a csereként beállt Dublin meg a második játékrészben, gyakorlatilag első labdaérintésével – egy jól irányzott bólintással – egyenlített.

Division I

44. forduló: Sheffield United–Leicester City 2–1, Brighton–Sheffield Wednesday 1–1, Coventry City–Stoke City 0–1, Gillingham–Bradford City 1–0, Grimsby Town–Walsall 0–1, Millwall–Crystal Palace 3–2, Nottingham Forest–Burnley 2–0, Portsmouth–Reading 3–0, Rotherham Uni-ted–Ipswich Town 2–1, Watford–Derby County 2–0, Wimbledon–Preston North End 2–0, Norwich City–Wolverhampton Wanderers 0–3
Az élcsoport: 1. Portsmouth 92 pont, 2. Leicester City 90, 3. Sheffield United 76, 4. Wolverhampton Wanderers 74
Csapnivaló első 45 perces produkciójáért egy szünet utáni Charlton-találattal bűnhődött a Liverpool, és az Anfield Road közönsége szörnyülködve látta, hogy a kedvenceknek csak nem akar összejönni az egyenlítés. A "vörösök” lelkiállapotáról sokat elmond, hogy Murphy lecserélésekor heves szóváltásba keveredett Phil Thompson másodedzővel. Az utolsó öt percben aztán váratlanul kétszer is beköszönt a ’Pool, előbb Hyypiä fejelt, majd Gerrard lőtt Kiely hálójába.
Jó ideig úgy nézett ki, hogy a West Bromwich – amely november vége óta (!) nem nyert otthon – végre megörvendezteti szurkolóit, de Robbie Keane nem nyugodott bele, hogy éppen a Tottenham statisztáljon ehhez. A Spurs kétszer is hátrányból állt fel, majd a 85. percben a másodszor eredményes Keane révén a győzelmet is megszerezte, így van esélye, hogy UEFA-kupás pozícióban végezzen.
Hasonló volt a kiesés elől sikeresen menekülő Birmingham City és a Southampton összecsapása, itt a hazaiak fordítottak és Dugarry volt a duplázó. A City mindhárom gólját a 75. és a 82. perc között lőtte – de befért még közéjük a "szentek ” második találata is.
A Bolton fontos pontot hozott el Blackburnből, a West Ham életben tartotta reményeit a Middlesbrough legyőzésével, míg a teljesen elfásult Sunderlandet zsinórban tizenkettedik alkalommal kalapálták el, ezúttal a kisebbik manchesteri csapat stadionjában.

A forduló eredményeit, a bajnokság és a góllövőlista állását Európai topligák című összeállításunk Anglia rovatában olvashatják.