Célba ért a Manchester

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2003.05.04. 22:39
A Premier League tizenegy éves történetében nyolcadszor nyerte meg a bajnokságot a Manchester United. A "vörös ördögök már megtették a magukét szombaton, a Charlton legyőzésével, a többit meg vasárnap elintézte nekik a Leeds United. A yorkshire-i együttes a Highburyben verte meg 32-re az Arsenalt, amivel gyakorlatilag elkerülte a kiesést.
Sir Alex Ferguson egy idény kihagyást követôen ismét boldogan pezsgôzhetett
Gilberto Silva fejese vezette fel a találkozót, a brazil a harmadik percben, szöglet után a lécet találta el. Nem sokkal később Jason Wilcox tért ölelő átadással indította a bal oldalon Harry Kewellt, a leedsi ausztrál mellre vette a labdát, majd futtából, kiszorított helyzetből, félmagasan a kapu bal oldalába tüzelt. Meseszép mozdulat volt, bár David Seaman pár évvel ezelőtt még alighanem beleütött volna a lövésbe… Kewell pár perccel később megint óriási helyzetbe került, már Seaman mellett is elviharzott, de az alapvonal közeléből az oldalhálót találta el.
Az Arsenal nekiveselkedett, s a 31. percben egyenlített. Ray Parlour több mint harminc méterről ágyúzta rá a labdát, Paul Robinson a kapufára ütötte, a mindig jó helyen álló Thierry Henry meg befejelte az üres kapuba. A félidő hátralévő része az "ágyúsoké” volt, Parlour újabb lövését Michael Duberry a gólvonalról vágta ki, Sylvain Wiltord pedig lesről talált be, ám az eredmény a szünetig nem változott.

Premier League
37. forduló, vasárnapi mérkôzés:
Arsenal–Leeds United 2–3 (Henry 31., Bergkamp 63., ill. Kewell 5., Harte 49, Viduka 88.)

Következik (május 11-én) a 38., utolsó forduló: Birmingham City–West Ham United, Bolton Wanderers–Middlesbrough, Charlton Athletic–Fulham, Chelsea–Liverpool, Everton–Manchester United, Leeds United–Aston Villa, Manchester City–Southampton, Sunderland–Arsenal, Tottenham Hotspur–Blackburn Rovers, West Bromwich Albion–Newcastle United
Az elmaradt Arsenal–Southampton mérkôzést május 7-én, szerdán pótolják be.
Utána viszont váratlanul a vendégek lőttek újabb gólt! Ian Harte a jobb oldalról csavart a kapu felé egy szabadrúgást, a labda Ashley Cole fején megpattanva a hosszú sarokban kötött ki. Henryék nem adták fel a bajnoki reményeket, szakadatlanul próbálkoztak, és az egyenlítést még idejében össze is hozták – a 63. percben Robert Pires passzát követően a berobbanó Dennis Bergkamp külsőzte az ötösről a rövid felsőbe a labdát –, ennek ellenére tovább nem jutottak. Sőt, Mark Viduka a véghajrában megszerezte a Leedsnek a bennmaradásért vívott harcban oly fontos győzelmet: egyméteres lesről indulva kicselezte Oleg Luzsnijt, és védhetetlenül tekerte el a labdát Seaman mellett.
S hogy az egyik újdonsült bajnokról is essen pár szó: David Beckham, az MU játékosa vezeti majd az angol szövetség rasszizmusellenes kampányát. A szigetországban a Szerbia-Montenegró elleni, június 3-i barátságos mérkőzés, valamint a nyolc nappal később sorra kerülő, Szlovákia elleni Eb-selejtező előtt lesz hatalmas kampány. Az angol szövetséget csütörtökön sújtotta rekordösszegű, 150 ezer svájci frankos bírsággal az UEFA fegyelmi bizottsága, mert a szurkolók rasszista jelszavakat kiabáltak, és kétszer is a pályára rohantak a törökök elleni április 2-i Eb-selejtező alatt.