Sportlövészet - Sidi második a selejtezőben

Cs. B.Cs. B.
2003.05.07. 22:49
Jól indult a kisöbű sportpuska 60 fekvő lövéses számának selejtezője világbajnoki bronzérmes, Európa-bajnok lövőnknek, Sidi Péternek. A komáromi versenyző ugyanis öt 99 körös sorozat után egy maximálissal, azaz százassal zárt, és ez az 595 kör csoportjában a második helyet eredményezte. Ez pedig, noha az éles viadalra csak egy nappal később kerül sor, jó jel. Sőt, ha Sidi hasonlóan remek formában céloz, akár olimpiai kvótát – Világkupán csak a győztes szerez jogot az athéni játékokra – szerezhet. A másik magyar induló, Jákó Csaba már nem célzott ilyen pontosan (586), ám az első akadályt ő is sikeresen vette.A szabadpisztolyosoknál a győzelmet a cseh Martin Tenk szerezte meg, míg a mieink közül Papanitz Zoltán a 35., Karacs Zsolt a 38., helyen végzett. A nőknél a bolgár Maria Grozdeva ünnepelhetett, Csonka Zsófiának öt, Sike Renátának tíz kör hiányzott a döntőbe jutáshoz.Világkupa, Fort Benning
Férfiak. Kisöbű sportpuska, fekvő (60 lövés). Selejtező. 1. csoport (41 induló): 1. Thomas Tamas (amerikai) 596 kör, 2. Tu Lej (kínai) 594, 3. Martinov (fehérorosz) 594, ...22. Jákó Csaba (magyar) 586. 2. csoport (54): 1. Espen Berg-Knutsen (norvég) 596, 2. Sidi Péter (magyar) 595, 3. Hansson (svéd) 594. Szabadpisztoly (60, 56): 1. Martin Tenk (cseh) 656.7 (558), 2. Makarov (ukrán) 650.9 (557), 3. Dauhapolu (fehérorosz) 649.5 (555), ...35. Papanitz Zoltán (magyar) 542, ...38. Karacs Zsolt (magyar) 541
Nők. Sportpisztoly (30+30, 61): 1. Maria Grozdeva (bolgár) 691.4 (587), 2. Asumova (azeri) 684.1 (582), 3. Otryad (mongol) 683.5 (582), ...15. Csonka Zsófia (magyar) 574, ...29. Sike Renáta (magyar) 569