Fülep Sándor egy hete remek, 189 körös lövészettel megnyerte a budapesti Világkupa-verseny nyitó számát. Az UTE Európa-bajnoki bronzérmese vasárnap, az országos bajnokságon még ezt a teljesítményt is túlszárnyalta, ezúttal 190 kör került a neve mellé, amivel természetesen ezúttal is a legjobb volt. Igen ám, de következett Fülep gyengéje, a vívás. Csak emlékeztetőül: egy hete a pazar lövészetet harmatos, 664 pontos vívás követte. Mire lesz most képes a 27 éves versenyző?
Az újpesti Fülep Sándor nem kegyelmezett a riválisoknak
Az újpesti Fülep Sándor nem kegyelmezett a riválisoknak
Nos, az élet ezúttal nem ismételte önmagát, Fülep sorra nyerte asszóit, 9:1, majd 13:2 volt a mérlege. Persze aztán törvényszerűen ő is hullámvölgybe került, ám hamar kilábalt belőle, és nagyszerűen, 1036 ponttal zárt. Még nála is jobban parádézott a páston Kállai Ákos, akit csupán négyen – köztük Fülep – tudtak legyőzni. Összetettben két szám után azonos pontszámmal Fülep és Kállai állt az élen. "Most jönnek csak a szép számok…” – jegyezte meg az úszás előtt Kállai. Aggodalma nem volt alaptalan, ugyanis a medencében elért győzelmével Horváth Viktor egy hellyel hátrébb "taszította” őt, Fülep viszont őrizte pozícióját. Egyébként nagy volt a tömörülés az élen, kis különbségek választották el a versenyzőket a lovaglás előtt. És emlékezzünk csak: a budapesti Világkupán Sárfalvi Péter a tizenhatodik helyről lovagolt fel dobogóközeli helyre. Vajon ezúttal is átrendeződik a mezőny? Kezdetben maximális, 1200 pontos produkciók születtek, a fiatalok nem hibáztak. Aztán jöttek a menők, és hullottak az akadályok. Sárfalvi Péter, Balogh Gábor, Kállai Ákos, Horváth Viktor és Fülep Sándor is hibázott – ki többet, ki kevesebbet. Viszont Fülep tovább őrizte első helyét. A záró futás előtt 100 pont, vagyis 25 másodperc volt az előnye a 2001-es bajnok, Horváth Viktor előtt. Horváth jó futó, de Fülep is az. Nem kellett nagy bátorság annak megjóslásához, hogy Fülep révén hosszú szünet után ismét újpesti egyéni aranyérem születik – legutóbb 1994-ben Kálnoki Kis Attila szerzett bajnoki címet a lila-fehéreknek.
Országos férfi egyéni és csapatbajnokság a Thorn-kupáért, Budapest
Csapat. B: Honvéd-Steffl A (Kállai Ákos, Balogh Gábor, Marosi Ádám, e: Balaska Zsolt, Gelley István, Kulcsár Gyôzô, Magyary István, Sárfalvi Béla, Serfôzô Sándor, Hicsák Zsolt, Rátonyi Gábor, Kelemen Péter) 16 844, 2. UTE (Fülep Sándor, Halasi Zoltán, Tibolya Péter) 16 612, 3. Alba Volán A (Horváth Viktor, Lipták Róbert, Horváth András) 16 476, 4. Csepel-Dunapack A 16 248, 5. Honvéd-Steffl B 15 588, 6. KSI 14376
Fülep győzelme tehát biztosnak tűnt, viszont az ezüstért nagy csata volt kilátásban Horváth, az őt hét másodperccel követő Kállai, valamint a nyolccal utána rajtoló Balogh Gábor között. Kállai és Balogh 650–700 méternél utolérte Horváthot, 1800-nál Balogh leszakadt, majd 2500-nál Horváth robbantott, és leszakította Kállait. Fülep nagy fölénnyel nyerte meg első bajnoki aranyát, Horváth tavalyhoz hasonlóan ezüstérmes lett, míg a dobogó harmadik fokára Kállai állhatott fel. Csapatban honvédos siker született. "Egy hete is megnyertem a lövészetet, most is, ám meg sem fordult a fejemben, hogy mint akkor, a remek lövészetet majd gyenge vívás követi. Ezúttal más, könnyebb volt a mezőny. Az úszásban három tizeddel jobb eredményt értem el, mint egy hete, pedig én nem is »kezeslábasban« úsztam, mint a többiek. Én is szeretnék ilyen úszóruhát, mert az másodperceket jelenthet, de egyelőre nincs rá pénzem. A lovaglásban a három hibából kettő az enyém volt, ezek elkerülhetők lettek volna. Persze így is elfogadható az eredményem. Országos bajnokságon még dobogóra sem tudtam állni, tavaly negyedik lettem, ezért különösen örülök az első bajnoki címemnek” – mondta Fülep Sándor, az újdonsült bajnok.
Szobor a legendás lovasedzőnek
A lovaglás előtt a Nemzeti Lovardában rég nem látott ismerősök, az öttusacsalád egykori és mai tagjai gyülekeztek, akik abból az alkalomból jöttek össze, hogy leleplezzék a legendás lovasedző, az 1991-ben 84 éves korában elhunyt Tóth Béla szobrát. Az öttusa történetében Magyarországon még nem, de talán a világon sehol sem fordult elő, hogy a sportág egy jeles alakja szobrot kapjon. A mellszobor – amely az edző fiának, ifj. Tóth Bélának az alkotása – ötlete az 1952-es olimpián aranyérmes csapat tagjainak a fejében született meg, majd társadalmi kezdeményezés, közadakozás útján valósult meg.