Cseh: háton is jól megy

S. E.S. E.
2003.06.07. 22:51
Kovács Ági szinte beesett a vízbe a rajtkőről, Güttler Károly két századdal maradt le az aranyról, Risztov Éva pedig önmagához képest már-már "visszafelé úszott a zágrábi medencében. Nem a mi napunk volt a szombati&
A rövid pályás Európa-bajnoki bronzérmes Cseh László 200 méter háton nem talált legyôzôre a zágrábi nemzetközi versenyen (Fotó: Meggyesi Bálint)
Kezdjük Risztovval. A négyszeres nagymedencés Európa-bajnoki ezüstérmes habár könnyedén nyert 400 méter gyorson a hagyományos Arany Medve viadalon, cirka tíz másodperccel maradt el attól az időeredménytől, amire azt lehet mondani: hozzá méltó… Turi György, a spartacusos trénere is értetlenül állt a teljesítmény előtt. Azonban diszkrét ember, csupán anynyit jegyzett meg: "Engem soha nem elégít ki csak a győzelem egy olyan sportágban, amelyet időre mérnek… Úgy érzem rendet kell tenni Éva fejében…”
Ami tény: a zágrábi szervezők a viadal egyik sztárjaként harangozták be Risztovot (joggal). Miatta is mentek ki az emberek az uszodába. Szombaton nem azt kapták tőle, amit korábban a berlini és a riesai uszoda publikuma láthatott (az utóbbi városban tavaly három rövid pályás Eb-aranyat nyert). Reméljük vasárnap ismét a motivált Risztovot láthatjuk a vízben.
Kovács Ágnes hozzáállásával nem volt gond, a rajttal viszont igen (szinte beesett a vízbe), így nem is csoda, hogy elmaradt a várt időtől, sőt, az ukrán Pidlisna meg is előzte kilenc századdal.
A férfiak mellúszása is ezüstöt hozott, a volt világcsúcstartó Güttler Károly két századdal kapott ki a horvát Roguljtól (az időeredménye viszont biztató). Risztov mellett Cseh László is nyert szombaton (csakúgy, mint 400 méter gyorson Kiss Boldizsár), ennek azonban örülni is lehetett. A tizenhét éves tehetség – rövid pályán 400 méter vegyesen Eb-bronzérmes – 200 méter háton a magasan jegyzett horvát Kozuljt és a német Driesent megelőzve diadalmaskodott (nem mellesleg pedig 50 méter háton második lett).
A szombat nem a mi napunk volt. Ugye, vasárnap fordul a kocka?