Újabb Manchester-siker

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2003.08.01. 22:46
Harmadik mérkőzését is fölényesen megnyerte az Egyesült Államokban a Manchester United. Alighanem ez a diadal a legértékesebb, hiszen a skót Celtic (40) és a mexikói América (31) legyőzése után az egészen más kategóriát képviselő Juventus volt a rivális, de az olasz bajnok sem tudott nagyobb ellenállást kifejteni, mint elődei.
Ryan Giggs, Paul Scholes, Ruud van Nistelrooy és Ole-Gunnar Solskjaer góljával az MU 4–1-re nyert.A találkozó gyászszünettel kezdődött a csütörtökön elhunyt Juventus-elnök, Vittorio Chiusano emlékére. A manchesteriek az első pillanattól fogva teljes gőzzel támadtak, s mivel az olaszok sem ültek a babérjaikon, remek, hullámzó játék alakult ki, helyzetekkel mindkét oldalon. A torinóiak kapuja előtt azonban sokkal több volt a veszélyes szituáció, s a 24. percben az egyikből gól is lett. Scholest az alapvonaltól 23 méterre földre vitték, Giggs pedig védhetetlenül csavart Gianluigi Buffon hálójába. A walesi a legjobb úton van, hogy az Old Trafford publikuma az új szezonban egy percig se sírja vissza David Beckham szabadrúgáslövő tudományát… A másodikra az 57. percig kellett várni, ekkor Scholes ballábas lövéssel váltotta gólra Juan Sebastian Verón passzát. Az argentin készítette elő percekkel később Van Nistelrooy találatát is: a holland csodaszép mozdulattal vette mellre a labdát, és éles szögből rettenetes erővel vágta a léc alá.Ekkor – egy óra elteltével már 3–0 volt az eredmény – Marcello Lippiben valami elszakadhatott. A Juve mestere két perccel a harmadik pofon után egyszerre hét (!) cserét hajtott végre, ami még barátságos meccsen sem mindennapos esemény. A hatás mindenesetre nem maradt el, a "vörös ördögök” amerikai kapusának, Tim Howardnak több ízben bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy Alessandro Del Piero, illetve David Trezeguet próbálkozásaiból ne legyen szépítés. Pavel Nedveddel szemben már tehetetlen volt, ám a cseh játékmester góljára is tudott még válaszolni Solskjaer, 4–1-re alakítva a végeredményt.A mérkőzés legjobbjának Verónt választották, akiről néhány napja még széltében-hosszában azt beszélték, hogy nem érzi jól magát az MU-ban, és szinte biztosan a Chelsea-ben folytatja. "Nagyszerű játékos, ma különösen kiemelkedett a mezőnyből. Ha csak rajtam múlik, nem viheti senki sehova” – fogadkozott a lefújás után Sir Alex Ferguson. A szakember beszélt a már szintén emlegetett Tim Howardról is, akinek szülővárosában volt szerencséje bemutatkozni a Manchester Unitedben. "Kifogástalanul védett, éppen azokat az erényeit csillogtatva, amelyek miatt szerződtettük. Reméltem, hogy New Yorkban jól fog debütálni” – örvendezett Sir Alex.Marcello Lippi jóval gondterheltebb volt, amikor az újságírók a meccs tapasztalatairól kérdezték. "Amikor az ember Manchester-kaliberű csapat ellen készül, tudja, hogy vereséget is szenvedhet. Csak tíz napja kezdtük el a felkészülésünket, ami magyarázat lehet a négy egyes vereségre, hiszen a legnagyobb gond az volt, hogy az angolok sokkal gyorsabban adogattak, mint mi. No meg az, hogy a játékosaim közül sokan öncélúan játszottak” – elemzett Lippi. Barátságos mérkőzés
Manchester United (angol)–Juventus (olasz) 4–1 (1–0)