A becenévnek egyébként nincs magyar megfelelője, a klub egykor az egyik környékbeli étteremről kapta azt. A greenwichiek 1998-ban a rájátszás útján jutottak fel a Premiershipbe, de azonnal kiestek. A következő idényben a Division I-t megnyerve kerültek az élvonalba, amelynek azóta is tagjai.
Alan Curbishley Premier League-viszonylatban gyenge kerettel rendelkezik, de egységes a gárda, amelyben a nyáron minimális változás történt. Veterán, már kiégett labdarúgók távoztak, jött viszont az ír Matt Holland (képünkön) és az olasz Paolo di Canio, kettejük személyében kellő rutinos ember marad a gárdában.
Björn Borg kedvenc klubja a bentmaradásra mindenképpen képes lehet, de annál többet nem remélhet, a nemzetközi kupaszereplés elérhetetlennek tűnik. Curbishley kiváló szakember, de mivel a Charlton nem rendelkezik megfelelő tőkével, máshol tudná csak kibontakoztatni tudását. Ezt jól tudják a nagynevű rivális klubok is, így nem csoda, hogy az Aston Villa és a Leeds esetében is felröppent a neve. Egyelőre maradt az Athleticnél, de Greenwichben tudják, előbb-utóbb lépni fog. A nyáron már Portillóról, a Real Madrid fiatal csatáráról álmodozott, vele a Charltonnál biztos nem fog együtt dolgozni – legalábbis a belátható időn belül semmiképpen.
Charlton Athletic (12.)
Charlton Athletic Football Club.S: The Valley (26 614).
Sz: piros-fehér. Le: bajnoki ezüstérmes (1937), FA-kupa-győztes (1947), a másodosztály bajnoka (2000).
I: www.charlton-athletic.co.uk.
B: Addicks
A keret. Kapusok: Kiely (1), Rachubka (13), Royce;
védők: Powell (3), Rufus (5), Fish (6), Rowett (15), Konchesky (18), Young (19), J. Fortune (24), Turner (26), Hreidarsson;
középpályások: Kisisev (2), Stuart (4), S. Parker (7), C. Jensen (19), Bart-Williams (16), Bartlett (17), J. Johansson (21), Campbell-Ryce (27), Holland;
csatárok: Euell (9), Ma. Svensson (20), Lisbie (23).
Menedzser: Alan Curbishley