Élete ütésével győzött

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
Vágólapra másolva!
2003.08.18. 21:14
Címkék
A megfelelő ütés a megfelelő helyen, és hopp, máris Shaun Micheel kezében a Wanamaker-kupa! Rochesterben magyar idő szerint hétfőre virradóra ezzel az egyszerű tanulsággal ért véget az esztendő utolsó kiemelt (major) versenye, a PGA Championship, amely egyértelműen a zöldfülűek évévé avatta az ideit.
Micheel: Ezt a kupát nem adom!
Micheel: Ezt a kupát nem adom!
Micheel: Ezt a kupát nem adom!
Micheel: Ezt a kupát nem adom!
Micheel: Ezt a kupát nem adom!
Micheel: Ezt a kupát nem adom!
Mike Weir (US Masters), Jim Furyk (US Open) és Ben Curtis (British Open) után ezt a majort is olyan golfozó nyerte meg, aki korábban egyetlen ilyen tornán sem diadalmaskodott. Efféle meglepetéshullámra 34 éve nem volt példa!
Micheel és a hozzá hasonlóan korábban egyetlen PGA-tornát sem nyerő Chad Campbell fej fej mellett haladt az utolsó napon, szinte kart karba öltve érkeztek meg a befejező, a 18. szakaszhoz. Mikor mutassa be az ember élete legjobb ütését, ha nem ilyenkor? Micheel a 7-es vassal úgy suhintotta meg a labdát, hogy az mintegy öt centiméterre állt meg a lyuktól, onnan pedig rontani már nem lehetett. Ez a végül birdie-t eredményező ütés több mint egymillió dollárt ért a versenynek a világranglista 169. helyéről nekivágó Micheelnek.
Miközben Micheel a négy nap alatt egyszer sem "csordult túl” a pálya profiktól elvárt, 70 ütéses par értékén, a világelső Tiger Woods egyszer sem volt képes alatta teljesíteni. Az utóbbi öt évben Woods most fog először úgy szilveszterezni, hogy nincs kiemelt trófea a vitrinjében.

85. PGA Championship, Rochester (a győztes díja: 1.08 millió dollár; a pálya: 6523 méter, 70 par)
Az élcsoport végeredménye: 1. Shaun Micheel 276 ütés (69, 68, 69, 70), 2. Campbell 278 (69, 72, 65, 72), 3. Clark (dél-afrikai) 279 (72, 70, 68, 69), 4. Cejka (német) 280 (74, 69, 68, 69), 5. Haas 282 (70, 74, 69, 69) és Els (dél-afrikai) 282 (71, 70, 70, 71). Érdekesebb eredmények: Weir (kanadai) 284 (68, 71, 70, 75), Pampling (ausztrál) 286 (66, 74, 73, 73), Furyk 287 (72, 74, 69, 72), Mickelson 288 (66, 75, 72, 75), Woods 292 (74, 72, 73, 73), Olazábal (spanyol) 295 (74, 74, 76, 71). A nem jelzett nemzetiségűek amerikaiak.
Legfrissebb hírek

„Pokoli küzdelem lesz magunk mögött tartani Piastrit" – a Red Bull taktikája bevált, de mit hoz a verseny?

F1
1 órája

Wilsont máris utolérte a Crucible átka, a sznúker-vb első napján eldőlt, hogy nem lesz címvédés

Egyéb egyéni
1 órája

Vasárnapi sportműsor: Fradi–Nyíregyháza, Leicester–Liverpool, Szaúdi Nagydíj

Minden más foci
2 órája

Újabb két magyar érem a dohai tornavilágkupán

Torna
2 órája

Ez a forduló sem maradt Doué-gól nélkül, a PSG legyőzte Loic Nego csapatát

Francia labdarúgás
3 órája

Elúszott a bajnoki arany? Kikapott a kiesőjelölttől az Atlético

Spanyol labdarúgás
3 órája

„Agyátültetésre van szükségem” – Hamilton továbbra is szenved az időmérőn a Ferrarival

F1
3 órája

Győzelmet aratott a Roma a Verona ellen

Olasz labdarúgás
3 órája
Ezek is érdekelhetik