Egy pont a Verona ellen

B. N. Z.B. N. Z.
2003.08.24. 23:14
Harmadik alkalommal indulhatott a hazai női NB I megnyerése után az 1. FC Femina az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) által szervezett Bajnokok-kupájában. Az oroszországi tornán a Femina az első mérkőzésen a Voronyezs ellen lépett pályára, s 2–0-s félidőt követően 11–0-s vereséget szenvedett. A 3000 néző előtt lejátszott összecsapáson a Femina Kövesi – Kanta, Paraoánu, Gáspár, Sümegi – Szekér, Bilicsné, Schumi (Laczkovszki), Benkő (Jagicza) – Ruff, Pádár összeállításban lépett pályára. A 61. percben Sümegi Éva megkapta második sárga lapját.A következő összecsapáson, a Verona ellen 1–2-es félidőt követően 3–3-as döntetlent értek el a budapestiek. A Femina Kövesi – Kanta, Paraoánu, Gáspár, Jagicza – Szekér, Bilicsné, Schumi, Benkő – Ruff, Pádár összeállításban játszott, s a gólokon Pádár Anita (2, egyet 11-esből) és Schumi Dorottya osztozott.A csoport további eredményei: Verona–Osijek 10–0, Voronyezs–Osijek 0–0. Az állás: 1. Voronyezs 4 pont (11–0), 2. Verona 4 (13–3), 3. Femina 1 (3–11), 4. Osijek 1 (0–10).