Hat csapat nevezett a hoki-bajnokságra

K.E. K.E.K.E. K.E.
2003.09.23. 12:08
Hat csapat nevezett a 2003-04-es első osztályú jégkorong bajnokságra. A bajnoki címvédő – nem mellékesen Interliga-első - Alba Volán-FeVita és a Magyar Kupa-győztes Dunaferr nevezése értelemszerű volt – bár utóbbiaknál a közelmúltban az anyagi háttér nehézségei miatt egy ideig még a szakosztály léte is kérdésessé vált -, nem kell túl nagy merészség ahhoz, hogy előre megtippeljük: a két csapat a legnagyobb esélyes a bajnoki címre. Mellettük az idei szezonra alaposan megerősített, a káposztásmegyeri új csarnokba beköltöző Ferencváros, a hamarosan ugyancsak fedett otthonnal bíró Újpest, valamint a Miskolci Jegesmedvék és a Győr jelezte részvételi szándékát. Az alapszakasz október 13-án veszi kezdetét, első menetben körmérkőzések lesznek, természetesen oda-visszavágó jelleggel.Változik a bajnoki kiírás is: az előttünk álló idényben a rájátszás első részében kettéválik a mezőny: az 1-3. és a 4-6. helyen végzett együttesek játszanak egy oda-vissza fordulót. Ezt követően a két legjobb küzd a bajnoki címért négy nyert mérkőzésig.Az új szezon alapszakaszában a győzelmekért már nem két, hanem három pont jár, továbbá bevezetik a hosszabbítást. Ha a találkozó hatvan perc alatt eldől, a nyertes három, a vesztes nulla pontot kap. Döntetlen esetén legfeljebb öt percig tartó hosszabbítás - hirtelen halál – következik, de a megszokott öt-öt helyett csak négy-négy mezőnyjátékossal a jégen. Amennyiben a hosszabbításban nem esik gól, büntetőlövések következnek, amelyből győztessen kikerülő együttes két, a vesztes pedig egy ponttal gazdagodik.