Szabics kezdte a gólgyártást

2003.10.18. 22:47
Némi meglepetésre, többek között Szabics Imre góljának köszönhetően vendégsiker született a Werder BremenVfB Stuttgart rangadón, ez a kudarc a brémaiak első helyébe került.
Szabics Imre (jobbra) harmadszor is idegenben volt eredményes a német élvonalban
A Weser-partiak mögött álló Bayer Leverkusen ugyanis kiütötte – és az utolsó helyre lökte – a Herthát, ennyi pedig bőven elég volt számára az előzéshez. Figyelemre méltó produkcióval rukkolt ki a Borussia Dortmund is, amely 6–2-re verte meg a Hannovert, ugyanakkor a címvédő Bayern München lépést tévesztett, miután csak gól nélküli döntetlenre volt képes Mönchengladbachban.
Ha fél óra után mondjuk pontozással győztest kellett volna hirdetni a Werder Bremen–VfB Stuttgart találkozón, tízből tízen a Lisztes Krisztiánnal felálló zöld-fehéreknek adták volna a meccset, annyira egyértelmű volt a fölényük. Azt követően azonban elég volt néhány perc, és a feje tetejére állt a meccs! Az első villanás Hinkel nevéhez fűződött, aki a jobb oldalon lerázta magáról őrzőjét, az alapvonalnál kötényt adott Ismaelnek, majd mesterien centerezett. Középen Szabics Imre a legjobb ütemben érkezett, és fejjel vezetéshez juttatta a VfB-t. Röviddel később Hleb varázsolt, zseniálisan tette üresbe a labdát Kuranyinak, akinek már csak a bal alsó sarokba kellett továbbítania. A fehérorosz középpályás a félidő végén megkoronázhatta volna a teljesítményét, de az általa kiharcolt tizenegyesből Reinke kezébe lőtte a labdát.
A második félidőben a csereként beálló Hariszteasz szépített (és ezzel megszakította Timo Hildebrand góltalansági csúcsát, amely végül 884 perc lett), röviddel a vége előtt Bordon kiállította a játékvezető, tehát papíron "meleg” lehetett volna a vége a Stuttgartnak. Csakhogy a vendégek egy gyors kontrája akadálytalanul gördült végig a pályán, a végén Tiffert pontosan célzott, és beállította a 3–1-es végeredményt.
A VfB Stuttgart sikeréből, illetve a Werder Bremen vereségéből a Bayer Leverkusen húzta a legtöbb hasznot, miután a Hertha BSC elleni diadalával átvette a vezetést a tabellán. A Bayer az első akciójából, Franca révén megszerezte a vezetést a Király Gáborral és Dárdai Pállal felálló berliniek otthonában, erre a hazaiak a második félidő elején Bobic kapáslövésével még felelni tudtak, ezzel azonban el is fogyott a puskaporuk. Mert bár dolgoztak ki helyzeteket, gólokat már csak a Le-verkusen szerzett: sorrendben Berbatov, Schneider és Babic is mattolta a védelme által magára hagyott Királyt, katasztrofálissá téve a Hertha vereségét. Az idény előtt még nemzetközi kupaálmokat szövő fővárosiak az utolsó helyre csúsztak viszsza a táblázaton.
"Négy gólt kaptunk, mind a négy előtt kijátszották a védelmünket – kesergett Király Gábor. – Nagyon görcsösen futballoztunk, akartunk, de rengeteg egyszerű hiba csúszott a játékunkba. Sajnos egy idő után már a szurkolóink is gúnyolódtak, a »Stevens, takarodj!« rigmus szinte végig hallatszott a stadionban, amikor náluk volt a labda, tapsoltak, amikor támadtunk, fütyültek…”
Dárdai Pál is roppant szomorú volt a lefújást követően: "Az első félidőben két hasonló csapat volt a pályán, szerencsétlen gólt kaptunk, akkor jöttek át először a felezővonalon, és fejeztek be egy támadást. A második félidő elején egyenlítettünk, majd kiállították tőlünk Lapaczinskit, ennek ellenére mentünk előre, aztán kaptunk egy gólt, támadtunk tovább, jött a következő, a hajó pedig elment. Ha egy egynél szerencsénk van, és mi szerezzük a második gólt, talán másként alakult volna a mérkőzés. Nincs mese, most már a kiesés elkerülésével kell foglalkoznunk, minden pontnak értéke van. Hogy egyszer, a feljutásunk utáni első élvonalbeli évadunkban már álltunk így? Akkor is rosszul rajtoltunk, akkor is voltunk utolsók, majd nyertünk zsinórban hetet. Ha most is jönne egy ilyen sorozat, minden rendben lenne. Ettől most messze állunk, de megismételhetjük. Pszichológia is ez a játék, majd meglátjuk, mit és hogyan tudunk feldolgozni a közeljövőben.”
A Borussia Dortmund is sebességet váltott, és az eddigi kímélő üzemmódból hirtelen csúcsfokozatba kapcsolt. A BVB áldozata a Hannover volt, amely fél órán keresztül remekül tartotta magát, azt követően azonban a hazai úthenger kerekei alá került. A remeklő, két góllal és két gólpasszal záró Ewerthon adta meg a kezdő lökést (mesteri kényszerítőt hajtott végre Rickennel!), majd jöttek sorban a többiek, a Hannovernek pedig esélye sem volt a Dortmund ellen több mint három évtizede tartó nyeretlenségi sorozata megszakítására. A Borussia "kabalája” egyébként tökéletesen bevált, ismét Dédé volt a csapatkapitány, márpedig ha ő vezette ki az együttest a pályára, egyszer sem maradt el a győzelem. Így talán nem annyira fájdalmas, hogy "a” kapitány, Christoph Metzelder kiújult Achilles-ín-sérülése miatt további három hétig nem léphet pályára.
A Bayern München viszont behúzott fékkel játszott Mönchengladbachban, és óvatos támadójátéka miatt csak 0–0-s döntetlennel tudta elhagyni a Bökelberget. Igaz, a müncheniek góltalansága nem meglepő, hiszen a Mönchengladbach a 2001-es feljutása óta még egyszer sem kapott gólt otthon a Bayerntől (újoncként megverte 1–0-ra, azt követően két gól nélküli döntetlen szerepel a mérlegben). "Amióta én vagyok a csapat edzője, most játszottunk a legjobban. Fontos lépést tettünk előre” – lelkendezett a hármas sípszót követően Holger Fach, a ’Gladbach közelmúltban kinevezett trénere.
A címvédő mögé megérkezett a Wolfsburg, amely a papírformának megfelelő könnyedséggel intézte el a Hansa Rostockot. Karhan a három hazai gólt eredményező támadás mindegyikében benne volt (kettőnél őt illeti a gólpassz, a harmadiknál "csak” az akciót indította el), a két dél-amerikai csatár, az argentin Klimowicz és a brazil Fernando Baiano pedig a befejezéseknél jeleskedett. Mindegyik wolfsburgi gól fejesből született, ami nem véletlen, hiszen a ligában a rostocki védelemnél nincs gyengébb a beadások elhárítása terén: az idegenben hét hónapja nyeretlen gárdát már nyolcszor mattolták fejjel!
Végül pedig ejtsünk szót az egyformán 1–0-ra nyerő két gárdáról, az 1. FC Kölnről és az 1860 Münchenről. A "kecskések” Dogan fejesével diadalmaskodtak a 2003–2004-es szezon első újoncrangadóján, míg az "oroszlánok” Lauth hosszabbításban szerzett tizenegyesgóljával verték meg az Eintracht Frankfurtot, és már csak két találatra vannak fennállásuk ezredik Bundesliga-góljától.

Tv: a Sport1 vasárnap 22.45-től csúsztatva közvetíti a Kaiserslautern–Hamburg találkozót

Bundesliga 1.
9. forduló:
Mönchengladbach–Bayern München 0–0, Hertha BSC–Bayer Leverkusen 1–4 (Bobic 47., ill. Franca 11., Berbatov 54., B. Schneider 72., Babic 86.), Werder Bremen–VfB Stuttgart 1–3 (Hariszteasz 60., ill. Szabics 31., Kuranyi 34., Tiffert 91.), 1. FC Köln–Freiburg 1–0 (Dogan 70.), 1860 München–Eintracht Frankfurt 1–0 (Lauth 92. – 11-esből), Borussia Dortmund–Hannover 6–2 (Ewerthon 35., 76., Ricken 42., Kehl 57., Koller 65., 77., ill. Vinícius 58., D. Wolf 85.), Wolfsburg–Hansa Rostock 3–1 (Klim-owicz 31., Fernando Baiano 39., 67., ill. Rydlewicz 42.).

A Kaiserslautern–Hamburg és a Schalke–VfL Bochum mérkőzést vasárnap játsszák.
18. Hertha BSC954 7–17 5
Következik (október 25–26-án) a 10. forduló: Hannover–1860 München, Eintracht Frankfurt–1. FC Köln, Freiburg–Werder Bremen, VfB Stuttgart–Wolfsburg, Hansa Rostock– Hertha BSC, Bayern München–Kaiserslautern, Hamburg–Schalke, VfL Bochum–Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen–Mönchengladbach

Bundesliga 2.
9. forduló:
Eintracht Trier–Union Berlin 1–1 (Patschinski 65., ill. Baumgart 3.), Lübeck– Osnabrück 1–1 (Kullig 21., ill. Dzaka 45.), Duisburg–Oberhausen 1–1 (Grujev 76. – 11-esből, ill. Rietpietsch 18.).

A Regensburg–Alemannia Aachen, az Arminia Bielefeld–Mainz, a Greuther Fürth–Ahlen, az Aue–Karlsruhe és az Energie Cottbus–Burghausen mérkőzést vasárnap, az Unterhaching–Nürnberg találkozót pedig hétfőn (Tv: DSF, 20.15, élő) játsszák.

Az élcsoport: 1. Arminia Bielefeld 16 pont (8 mérk.), 2. Mainz 15 (8), 3. Energie Cottbus 14 (15–11), 4. Unterhaching 14 (13–12, 8), 5. Alemannia Aachen 14 (18–18)