Ötperces dortmundi csoda

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.11.02. 22:35
Párját ritkító, a játék addigi képe alapján teljesen váratlan bravúrt hajtott végre a Borussia Dortmund a Hamburg ellen.
A Koller (balról), Weidenfeller, Malte Metzelder trióból a cseh légiós örül a legkevésbé, holott két góljával ô tette a legtöbbet a sikerért
A sárga-fekete gárda a 64. percben még kétgólos hátrányban volt, öt perccel később viszont már 3–2-re vezetett, majd meg is nyerte a találkozót. A 11. forduló másik vasárnapi öszszecsapásán a Kaiserslautern és a Leverkusen gól nélküli döntetlenre végzett egymással, ez pedig azt jelenti, hogy a VfB Stuttgart megtarthatta a szombaton megszerzett első helyét.
Egy óra után már-már síri csend honolt a Westfalen-stadionban (78 ezer néző esetén ez nagy szó!), mert semmi sem utalt arra, hogy a BVB akár csak egy ponttal is gazdagodik. A Klaus Toppmöller irányította Hamburg két szerencsés góllal – Jarolim lövése Reinhardtról pattant a hálóba, Romeo pedig egy ide-oda pattogó labdát kotort be – vezetett, a Dortmund különösebb elképzelés nélkül támadott, helyzetet is alig dolgozott ki, érett tehát a meglepetés.
A 64. és a 69. perc között pedig jött a csoda! Jan Koller kezdte a varázslatot, a cseh csatár Jensen beadásából fejjel szépített, majd gólra váltotta a Fernández buktatásáért megítélt tizenegyest, és máris 2–2 állt az eredményjelzőn. Ekkor már tombolt az aréna, három perccel később pedig következett az eufória: bal oldali beadást követően Ewerthon Wächter kapus apró segédletével a hálóba bólintott, és megszerezte csapata győztes gólját. A Hamburg Toppmöller második meccsén is 2–0-ról hagyta kicsúszni a kezéből a diadalt, igaz, egy hete, a Schalke ellen hazai pályán legalább egy pontot sikerült elcsípnie. "Megmagyarázhatatlan, miért omlottunk így össze” – kesergett a lefújás után Toppmöller.
A kaiserslauterni Fritz Walter-stadion közönsége viszont nem láthatott gólt, ami azért is meglepő, mert a ’Lauternnél vizitáló Leverkusen az ezt megelőző 102 (!) Bundesliga-mérkőzésén egyszer sem játszott gól nélküli döntetlent. Ezúttal sem kellett volna 0–0-nak születnie, csakhogy az első félidő elején Wiese (főképp Franca lövésénél alakított nagyot), azt követően pedig Butt állta minden kísérlet útját. Az eredmény azt jelenti, hogy Jens Nowotny a tizenhetedik bajnokiján is veretlen maradt a "vörös ördögök” ellen: a védő a Karlsruhéval egy győzelmet és hat döntetlent, a Leverkusennel pedig nyolc sikert és két remit könyvelhetett el a Kaiserslautern ellen.

Bundesliga 1.
11. forduló. Vasárnapi mérkőzések:
Kaiserslautern–Bayer Leverkusen 0–0, Borussia Dortmund–Hamburg 3–2 (Koller 64., 66. – a másodikat 11-esből, Ewerthon 69., ill. Reinhardt 14., Romeo 60.)
Bundesliga 2.
Greuther Fürth–Burghausen 2–2 (Feinbier 30., Trakys 72., ill. Mokhtari 45., Younga-Mouhani 59.), Trier–Nürnberg 0–2 (Krzynówek 64., 90.), Regensburg–Osnabrück 1–0 (Kritzer 66.), Unterhaching–Oberhausen 1–4 (Sukalo 18., ill. Velicskov 19., 71., Radulovics 59., Ouédraogo 66.), Duisburg–Karlsruhe 0–2 (Hassa 86., Casey 90.). Az Union Berlin–Alemannia Aachen találkozót hétfőn (Tv: DSF, 20.15, élő) játsszák.
Az élcsoport: 1. Energie Cottbus 20 pont (21–17), 2. Alemannia Aachen 20 (22–19, 10 mérk.), 3. Mainz 19 (19–13), 4. Arminia Bielefeld 19 (17–13)