Többször beszámoltunk a székházügyről, vagyis röviden összefoglalva arról, hogy az előző kormány sportminisztere, Deutsch Tamás 2002 decemberére ígérte a Magyar Sport Székházának átadását.
Egyelôre egy óriási gödör látható ott, ahol az ígéretek szerint 2002 decemberétôl a Magyar Sport Székházának kellene állnia (Fotó: Árvai Károly)
Egyelôre egy óriási gödör látható ott, ahol az ígéretek szerint 2002 decemberétôl a Magyar Sport Székházának kellene állnia (Fotó: Árvai Károly)
Az akkori bejelentés szerint a Népstadion területére megálmodott székházban ingyen használhatná az irodákat a MOB-tól a nemzeti és sportági szövetségeken át egészen a sportbíróságig a magyar sport valamennyi köztestülete. Az ígéretet Deutsch 2002 márciusában, majd a kormányváltás után őt követő Jánosi György is megerősítette. Azóta változott a helyzet, ma már Gyurcsány Ferenc áll a tárca élén, és időközben az is kiderült, hogy szó sincs ingyenességről, a szövetségeknek borsos árat kell fizetniük bérleti díjként – ha költöznek. Erre október 30-ig kellett választ adniuk. A megadott határidő lassan két hete lejárt, a minisztériumban volt idő a válaszok összegzésére, és Szigetvári Viktor, a GYISM sajtófőnöke tájékoztatta lapunkat az eredményről. – Még szeptemberben levelet küldtünk hetvenhárom sportági szakszövetségnek, illetve sporttal kapcsolatos szervezetnek, és mindenkit tájékoztattunk a megváltozott feltételekről. A hetvenháromból huszonhárman nem válaszoltak a levelünkre – kezdte Szigetvári Viktor. – Megemlítene egy-két "feledékenyt”? – Nem kaptunk választ például a torna-, a tollaslabda-, a kerékpár- és a vitorlásszövetségtől, ezért sürgető levelet küldtünk nekik. – A válaszolók között milyen az igen és a nem, vagyis a költözni akarók, illetve nem akarók aránya? – Vegyes a kép. Vannak, akik nem kívánnak az új helyre költözni, ide tartoznak, megint csak néhányat kiemelve, a vízilabdázók, a búvárok, a fallabdázók, a kutyafogathajtók, a bowlingosok és a tekézők. Persze szép számmal vannak, akik a megemelt költségeket is vállalják, így a teniszezők, a testépítők vagy a triatlonosok. Olyan testület is van, amely a megemelt bérleti díjért a jelenleginél nagyobb területet igényel, például a motorsport-, a kosárlabda-, a kézilabda-, a diáksportszövetség, valamint az egyetemi és főiskolai sportszövetség. Az asztaliteniszezők pedig támogatást kérnek az új "otthonukhoz”. – Korábbi összeállításunkból kiderült, hogy az öttusázóknál és a MOB-nál elnökségi, illetve közgyűlési határozat kell a válaszhoz. Meddig várnak a feleletekre? – Hangsúlyozom, még minden képlékeny, folyamatosan egyeztetünk az érintettekkel, már csak azért is, hogy a lemondott helyeket megkaphassák a pluszt is igénylők. Az idén mindenképp szeretnénk lezárni az ügyet, hogy mielőbb elkezdődhessen az építkezés.