Titász NRK-Nyíregyháza–Vasas Opus-Via Óbuda 3:0
(22, 22, 21)

Nyíregyháza, 400 néző. V: ifj. Juhász, Donkó
NYÍREGYHÁZA: Kovács B. 1, SCHLÉGL 15, ERDÔSNÉ 11, LENGYEL V. 9, Botos 7, MÁTRAI V. 9. Cs: Merkószki 1, Zanfir 1. Edző: Ludvig Zsolt
VASAS: Akimova 3, Kriegel O. 3, NYÁRI 8, Józsa 5, Dégi 8, Tormási 5. Cs: Vatai (liberó), PAPIZSANSZKAJA 11, Takács 4. Edző: Ratimorszky Károly
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:5, 6:8, 12:14, 16:17, 20:18, 23:20. 2. játszma: 1:5, 5:9, 10:13, 16:17, 19:19, 22:19. 3. játszma: 0:4, 5:8, 10:9, 10:12, 17:18, 21:18, 23:19

A BSE csütörtöki legyőzése és a két ukrán klasszis, Akimova és Papizsanszkaja (ők egyébként négy év után játszottak először ellenfélként Nyíregyházán) megszerzése jó ajánlólevél volt a Vasas számára, a bajnokot pedig a hazai pályán elvesztett két rangadó inthette óvatosságra. Az első két szettben a vendégek vezettek a játékrész derekáig. A nyitó felvonásban Botos egyes blokkjai, a második etapban Schlégl pontos befejezései hozták meg a fordulatot, így megnyugtatóvá vált a nyíregyházi előny. A folytatásban Papizsanszkaja "mesterhármassal” próbált változtatni az egyhangúságon, sőt a fővárosiak előnye tovább nőtt. A hazaiak már dörzsölhették a tenyerüket, hogy az eddigi forgatókönyv alapján ismét az ő sikerük következik, s ez be is igazolódott, hiszen a második technikai szünet után előbb utolérte, majd nemes egyszerűséggel lehajrázta ellenfelét a címvédő.

Mestermérleg
Ludvig Zsolt:
– Nagyon jó hőfokú mérkőzés volt, hiszen fordulatokban gazdag szetteket játszottunk. A végjátékokban most végre mi koncentráltunk jobban.
Ratimorszky Károly: – A végjátékokban való pontatlanságaink okozták a vereségünket, de úgy gondolom, jó mérkőzést játszottunk. Gratulálok a nagyszerű teljesítményt nyújtó hazai csapatnak.

Phoenix-Mecano-Kecskeméti RC–Jászberényi RC 3:0
(13, 21, 17)

Kecskemét, 150 néző. V: Csizmarik, Bodrogi
KECSKEMÉT: Ékes 9, Szabó A. 11, FEKETE 10, Martinovics 5, SZÓRÁD 15, SZABÓ J. 9. Cs: Czéh (liberó). Edző: Farkas Mihály
JÁSZBERÉNY: GRÓZER 7, Kiss B. 5, Fésüs 8, Lengyel L. 5, Németh Zs. 8, Kiss A. 1. Cs: Selmeczi 1, Kiss R. Edző: Botos Ferenc

Farkas Mihály:
– Ezen a mérkőzésen csak az számított, hogy győzzünk. Az eredményes játék mellé helyenként már szellemesség is társult.
Botos Ferenc: – Ha nem egyenlően foglalkoztatjuk a támadóinkat, akkor egy jó játékosállománnyal rendelkező Kecskemét ellen csak ilyen eredményre vagyunk képesek.