Rangadót nyert a Monaco

K. Zs.K. Zs.
2003.12.06. 21:30
A hét végi fordulót bevezető péntek késő esti rangadón újabb győzelmet aratott az éllovas Monaco, így megtartotta tekintélyes, hatpontos előnyét a játéknapot szintén 21-es sikerrel letudó Lyon előtt.
Monacói diadalmámor: balról Squillaci „fojtogatja” a második gól szerzôjét, Giulyt
A hercegségbeliek az 1979–80-as évad óta egyszer sem nyertek bajnoki mérkőzést a Vélodrome-ban, a marseille-iek erre alapozva reménykedtek a saját rossz sorozatuk megszakadásában. Mido fejesével vezettek is, de Squillaci, a Monaco védője a szünetet követően – ugyancsak fejjel – egyenlített, majd jött a már-már szokásos Giuly-gól, amellyel végül a vendégeké lett a három pont (a csapatkapitánynak ez volt a 10. gólja ebben a kiírásban, ezzel ő a csapat legeredményesebb játékosa).
A Monaco mögött 12 pontos hátrányban lévő OM sorozatban negyedszer vesztett hazai tétmérkőzésen, ezen feldühödve Robert Louis-Dreyfus, a klub főtulajdonosa egyes pletykák szerint fel is vette a kapcsolatot az egyszer már beugró, jelenleg a tartalékcsapatot irányító José Anigóval, hogy vele helyettesítse a jelenlegi szakvezetőt, Alain Perrint.

Ligue 1
17. forduló:
Marseille–Monaco 1–2 (Mido 44., ill. Squillaci 58., Giuly 66.), Lyon–Metz 2–1 (Luyindula 26., Edmilson 49., ill. Jager 20.), Lens–Sochaux 0–3 (Santos 14., 77., Matthieu 74.).
Az élcsoport: 1. Monaco 39 pont (16 mérk.), 2. Lyon 33 (16), 3. Sochaux 30 (16, 25–16), 4. Paris SG 30 (16, 21–13)