Szabolcsi Svájcba utazott
BUDAPEST. Szabolcsi Szilvia a Sydneyben ötödik helyen végzett kerékpáros pályaversenyzô a nemzetközi szövetség meghívására, a Magyar Olimpiai Bizottság támogatásával Svájcba utazott, és a nemzetközi szövetség edzôtáborában folytatja elôkészületeit az olimpiai játékokra, illetve az azt megelôzô kvalifikációra.
Szabolcsi Svájcba utazott
BUDAPEST. Szabolcsi Szilvia a Sydneyben ötödik helyen végzett kerékpáros pályaversenyzô a nemzetközi szövetség meghívására, a Magyar Olimpiai Bizottság támogatásával Svájcba utazott, és a nemzetközi szövetség edzôtáborában folytatja elôkészületeit az olimpiai játékokra, illetve az azt megelôzô kvalifikációra.
– A görög házigazdáktól akár már ma, kettőszáztizennyolc nappal a játékok előtt beköltözhetnénk az olimpiai faluba – mondta Molnár Zoltán ügyvezető igazgató, a csapat vezetője.
– Ezt hogyan értsük? – folytattuk a beszélgetést.
– A nyári olimpiák történetében első alkalommal hét hónappal az ünnepélyes megnyitó előtt, megkaptuk az olimpiai falubeli elhelyezésünk teljes, részletes tervdokumentációját. A magyar csapat számára kijelölt házak, sőt az egyes emeletek, a szobák alaprajzát, berendezésének leírását.
– Halljuk a részleteket!
– Az olimpiai falu százhuszonnégy hektáros területen épült. A tizenhatezer sportolót és szakvezetőt háromszázhatvan épület több mint kétezer apartmanjában helyezik el. A házak az egyhangúság elkerülése érdekében tizenkilenc különböző építészeti stílusban készültek. Számunkra az előzetesen kért öt épületet jelölték ki, amelyek közül az egyik négy, a további négy- pedig háromemeletes.
– Milyenek a szobák?
– Egy-egy lakásban négy kétágyas hálószoba van, hozzá két fürdő, egy nagyobb nappali és tágas erkély. A hálószobák berendezése megfelel a NOB előírásainak, egy szobában két ágy, két éjjeliszekrény lámpával, két akasztós szekrény, egy-egy tükör és szeméttaró található. A nappaliban kávézóasztal, és egy nagyobb asztal, megfelelő számú szék áll rendelkezésre. A tervdokumentáció megerősíti helyszíni tapasztalatainkat, az athéni lesz az eddigi játékok legjobb, legkényelmesebb olimpiai faluja.
– Mire alapozza ezt az elismerést?
– Elsősorban arra, hogy valamennyi apartman állítható légkondicionáló berendezéssel van ellátva. A szobák tágasak, hiszen a NOB előírásai szerint egy-egy sportoló számára tizenkét négyzetméteres helyet kell biztosítani. Athénban pedig egy versenyzőre csaknem tizenöt négyzetméter jut. Az elhelyezés ismeretében megfelelő bérleményekről is időben gondoskodhatunk. Így valamennyi nappali szobába színes, az olimpiai adások vételére alkalmas televíziót, továbbá hűtőszekrényt bérlünk. Ez csaknem hétmillió forintba kerül, de szükségesnek ítéltük meg.
– A csapatiroda elhelyezéséről is kaptak tájékoztatást?
– Természetesen. A görögök minden tekintetben teljesítik a NOB előírásait. A csapatlétszámhoz előírt megfelelő irodahelyiség és orvosi rendelő áll majd rendelkezésre. Nem fordulhat elő az, mint Atlantában, ahol az irodában felülről csepegő szennyvíz zavart bennünket, vagy ahol az orvosi szobában nem volt folyóvíz.
– Lesz elegendő ágy a magyarok számára?
– Az előzetes számítások szerint a magyar csapat vezetői és szakvezetői számára kétszázötvenhat ágyat biztosítottak. Ez elegendőnek látszik, hiszen Athén nagyon közel van, két óra alatt elérhető. Az előzetes felmérések szerint tudjuk, hogy az egyes sportágak képviselői versenyeik előtti utolsó napokon kívánnak kiutazni, ami azt jelenti, hogy a csapat teljes létszámban egyszer sem lesz az olimpiai faluban.
– A közeli napokban milyen teendők akadnak?
– Az adminisztráció terén most legfontosabb az úgynevezett családlista összeállítása. Ezen valamennyi számba jöhető versenyzőnek és szakvezetőnek részletes adatait közölnünk kell. Ez a lista jelenti a későbbi akkreditáció alapját.