Világbajnok férfi-öttusázóink közül Fülep Sándor, Horváth Viktor és Kállai Ákos már Mexikóban, a hét végi olimpiai kvalifikáló Világkupa-verseny helyszínén tartózkodik, a válogatott negyedik tagja, Balogh Gábor azonban nem tartott társaival.
Balogh Gábor a kairói gyôzelem mellett a remek úszóidejének örült a legjobban
Balogh Gábor a kairói gyôzelem mellett a remek úszóidejének örült a legjobban
Az idénynyitó kairói nemzetközi viadal győztese majd az egy hónap múlva Kínában sorra kerülő viadalon célozza meg a kvótát. Jelenleg egyébként az ágyat nyomja. – Már Kairó előtt lappangott bennem valami, éreztem, hogy nem vagyok teljesen rendben, ennek ellenére végigcsináltam a versenyt. Sőt a döntő előtt úgy éreztem, hogy meggyógyultam, jól éreztem magam. Aztán a hazaérkezés után kitört rajtam a kór, valószínűleg a nagy terhelés miatt estem vissza – mondja a kétszeres egyéni világbajnok az állapotáról árulkodó érces hangon, tüsszögések közben. – Mit mondjak, elég kutyául érzem magam, nem kellemes az állandó köhögés és orrfújás. Pedig eddig olyan jól alakult minden, elkerültek a betegségek és sérülések, most pedig néhány napja edzeni sem tudok. A Sportkórházban Jakab Erzsébet doktornő kezeli a torkom, és ha minden jól alakul, a hét végén azért elkezdek mozogni. – Kairóban hosszú kihagyás után állhatott ismét a dobogó tetejére… – Valóban, egyéniben legutóbb a kétezer-egyes világbajnokságon tudtam nyerni. A kairói első helyet nagyon értékesnek tartom, mert a legjobbak közül csak öt-hat versenyző hiányzott a mezőnyből. A győzelem mellett az úszóidőmnek és a százkilencven körös lövészetemnek örülök a legjobban. Végre újból összeállt a lövészet! A tavalyi Eb-n például csak százhetvenöt körig jutottam, és ez a kétszáz pont körüli különbség el is dönt egy versenyt. Arról nem is beszélve, hogy mennyire fontos a jó kezdés, lendületet ad a többi számhoz. – Ünneprontás, ha megkérdezem, hogy hogyan élte meg a sikertelen időszakot? – Azért nem volt az teljesen sikertelen, hiszen kétezer-kettőben bronzérmes voltam az Európa-bajnokságon.
Versenybírók elismerése Nemcsak a magyar versenyzôk, hanem a versenybírók is a világ legjobbjai közé tartoznak az öttusában. A szakemberek elismertségét mi sem jelzi jobban, mint hogy három olimpiai kvalifikáló versenyre is meghívást kaptak. A március 11. és 14. között esedékes mexikói Világkupa-viadalon Szatmári László, az április 22–25-ei kínai Világkupán Varga Tamás, míg a május 25–30. közötti moszkvai világbajnokságon – amely az utolsó kvótaszerzési lehetôség – Molnár Gábor közreműködik majd zsűriként. Az egyedüli kvalifikáló verseny, amelyen nem kap szerepet magyar nemzetközi bíró, a május 6. és 9. közötti Westel-kupa, amelynek helyszíne Budapest, ezért nem bíráskodhat rajta hazai szakember.
– Nem hiszem, hogy a maximalistaként ismert Balogh Gábort ez a harmadik hely kielégítette volna… – Természetesen az eredménnyel nem vagyok elégedett, de tudom, hogy akkor is mindent megtettem a sikerért. Egyébként pedig egy sportolónak nem kell sok versenyt nyernie, elég egy-két fontosat. – Augusztusban például "fontos" versenyt rendeznek Athénban. Az olimpiát. Az öttusa melyik számát kezeli kiemelten a felkészülés során? – Az idén minden szám kiemelt, de talán a vívás a többinél egy picivel jobban. Az alapozásom nagyon jól sikerült, és az, hogy futóedzőm, Serfőző Sándor tanácsára októberben elindultam a Bécs–Budapest maratonin, a futásban is megadta a kellő alapot. Bízom benne, hogy mielőbb kilábalok a betegségből, mert egy hónap múlva a kínai Világkupán, aztán májusban a budapesti Westel-kupán és a moszkvai világbajnokságon szeretnék bizonyítani, kvótát szerezni. Utána pedig következhet az idei legfontosabb verseny, az olimpia.