Öt szám, négy világcsúcs!

S. E.S. E.
2004.03.26. 21:26
Nem túlzás, minden idők egyik legszínvonalasabb versenyét hozta az amerikai rövid pályás egyetemi bajnokság nyitónapja, az East Meadow-ban rendezett öt fináléból négyben (!) világrekord született.
A francia Fréderic Bousquet (jobbra) két világrekordnak is részese volt az egyetemi bajnokság nyitónapján
Kezdjük a sort a francia Fréderic Bousquet-val. Az Auburn egyetemi csapatának legjobbja előbb 50 méter gyorson döntötte meg három századdal a brit Mark Foster három éve repesztett világcsúcsát, majd az Auburn 4x50 méteres gyorsváltójával is a világ legjobbjára volt képes. Az utóbbi esetben a holland válogatott tavaly úszott világrekordját törölték a statisztikákból. Szintén világcsúcsig jutott a Texas 4x100 méteres vegyes váltója is, tegyük hozzá, döbbenetes világcsúcsig. Erről csak annyit, a 3:25.38-as vágta csaknem három másodperccel jobb az ausztrál válogatott korábbi csúcsánál. Hihetetlen különbség! A negyedik csúcsnak magyar vonatkozása is van, kettő is. A trinidadi George Bovell 200 méter vegyesen elért rekordja (1:53.93) egyben azt is jelenti, hogy immár csak Egerszegi Krisztina mondhatja el magáról a magyarok közül, hogy világrekordot tart (200 méter háton nagymedencében), hiszen Bovell Czene Attila négy éve úszott, társbérletben tartott világcsúcsát (1:54.65) írta át az egyetemi bajnokságon. A csúcs másik magyar vonatkozása: a vegyes mezőnyében ott volt a nagymedencében 400 méteren Európa-bajnok Batházi István is, ám végül csak a tizenkettedik helyen végzett. ---- E ---- &