Végre háromszámos versenyzővé érett

CSANÁLOSI BEÁTACSANÁLOSI BEÁTA
Vágólapra másolva!
2004.07.15. 21:07
Címkék
Légfegyverrel már évek óta a világ legjobbjai közé tartozik, 50 méteren azonban jóformán egy éve számol vele a mezőny. Sidi Péter a tavaly nyári lahti világbajnokságon lett bronzérmes a kisöbű sportpuska összetett számában, ami egyben olimpiai kvótát is jelentett számára. S noha fekvő testhelyzetben még sohasem sikerült neki világversenyen dobogóra állnia, a szakemberek szerint a komáromi versenyző Athénra igazi háromszámos puskássá érett.
Az NSO ajánlja.

Minden, amit a sportlövészet olimpiai részvételéről tudni kell


A helyszín, az időpont, az esélyesek, a magyarok, a történelem...
Az NSO ajánlja.

Minden, amit a sportlövészet olimpiai részvételéről tudni kell


A helyszín, az időpont, az esélyesek, a magyarok, a történelem...
– Miután megszerezte az olimpiai indulási jogot, speciális felkészülési tervet dolgoztak ki az edzőjével?
– Nincs különösebb eltérés a mostani és a korábban megszokott felkészülésem között. Egyszerűen a már bevált módszereket követjük. Talán mindössze annyiban más, hogy több közös edzőtáborozáson vettem részt a válogatottal. Azt hiszem, eddig jó úton haladok, de még nagyon sok edzés, egy edzőtábor, sőt néhány verseny is vár rám az olimpiáig.
– Légfegyverrel már hosszú ideje az élmezőnybe tartozik, az, hogy most a legmodernebb lőberendezésre gyakorolhat, jelent azért valami pluszt?
– Az edzésmunkát természetesen nem pótolja a legújabb technika sem. Az viszont vitathatatlan, hogy ennél a berendezésnél sokkal gyorsabb ritmust lehet lőni. Ez azonban nem mindenkinek jelent előnyt… Persze a legjobbakmár régóta mind Sius Ascorra lőnek.

Oimpiákon mindig a rutinos versenyzôk szereznek érmet. Athénban Sidi Péter is dobogóra állhat (Fotó: Mirkó István)
Oimpiákon mindig a rutinos versenyzôk szereznek érmet. Athénban Sidi Péter is dobogóra állhat (Fotó: Mirkó István)
Oimpiákon mindig a rutinos versenyzôk szereznek érmet. Athénban Sidi Péter is dobogóra állhat (Fotó: Mirkó István)
– Összetettben korábban a térdelője volt a gyengéje, az utóbbi időben azonban látványosan fejlődött ebben a testhelyzetben. Külön figyelt erre?
– Fekvőben tudom hozni azt, amit az ellenfelek, álló testhelyzetben pedig még többet is, így már csak a térdelő szorult javításra. Nagyon sokat foglalkoztam az elmúlt hónapokban ezzel, és úgy érzem, hogy sikerült olyan szintet stabilizálnom, ami az állóban szerzett előnnyel együtt már ütőképes eredményt hozhat.
– Légben és összetettben is az athéni döntőesélyesek közé sorolják. A fekvőt viszont mindenki úgy emlegeti, mint egy igazi lutri számot. Ott tényleg bárki nyerhet a mezőnyből?
– Igen, a fekvőt mindig az nyeri, aki jól kapja el a ritmust, és aztán végig tudja darálni a lövéseket. Persze elengedhetetlen hozzá a tökéletes technika és lőszer, de valóban ez az a versenyszám, amelyben a legnagyobb szerepe van a szerencsének. Elég csak végignézni a világversenyeket, nem egyszer egy esélytelenebb versenyző vitte el az aranyat a favoritok elől.
– Visszatérve az összetettre, ott szerezte a kvótát, méghozzá vébébronzéremmel. Ezek után jobban odafigyelnek önre a vetélytársak?
– Ez az a szám, ahová a legtöbb rutin kell, és egyben ez a legjobban kiszámítható is. Nem hiába nevezik "királykategóriának". Athénban viszont nem én leszek a favorit. Azért remélem, sikerül majd meglepetést okoznom.
– Említette, hogy hátravan még egy edzőtáborozás. Ott már csak minőségi munkát folytat?
– Igen, ott már nem lesznek "végtelen" edzések, inkább mindennapra egy-egy versenyszerű tréning lesz betervezve, és előkerülnek majd a méregdrága lőszerek is.

Sidi Péter

Született: 1978. szeptember 11., Komárom
Klubja: Komáromi VSE
Edzôje: Kisvárdai István
Kiemelkedô eredményei. Sportlövészet. Kisöbû sportpuska, összetett: vb-3. (2003, Lahti). Légpuska: 2x Európa-bajnok (2004, Gyôr; 2002, Szaloniki), Eb-2. (2001, Pontavedra), Eb-3. (2000, München); junior-csapatvilágbajnok (1998, Barcelona), junior csapat Eb-3. (1998, Koppenhága). Számszeríjászat: világbajnok (1999), Eb-3. (2000)
– Várja már az olimpiát?
– Mindig a soron következő verseny foglalkoztat, és ez még nem az olimpia, hanem egy müncheni megméretés a hónap végén. De azért természetesen gyakran eszembe jut Athén, és egyre inkább várom.
– Sydneyben még újoncnak számított, most viszont már mondhatni rutinos olimpikon lesz. Gondolja, hogy ez előnyt jelent majd?
– Mindenképpen, lövészetben ugyanis szinte mindig a rutinos versenyzők kerülnek dobogóra. Sydney óta, ugye, négy év telt el, és ebben az időszakban megtanultam nagy versenyeket nyerni. Ez Athénban is döntő lehet.
– Mikor szállna fel elégedetten a hazafelé tartó repülőgépre?
– Mindenképpen döntős szeretnék lenni, ott meg már bármi megtörténhet… Főként légpuskával vagyok esélyes, de azt hiszem, a nagypályás számokban sem számítok esélytelennek.
– Mivel tud kikapcsolódni két edzés között? Mi lazítja el?
– A lőterünktől nem messze van egy kavicsbányató, ahová néha leugrom egyet pecázni. Sajnos a nyári hőségben elég ritkán lehet halat fogni. Ha az időmbe belefér, ismeretlen tavakra is szívesen elmegyek. A legnagyobb fogásom eddig Sydneyben volt, amikor a tonhalakon kívül egy cápát is sikerült megakasztanom az óceánon. Szinte füstölt a tengeri orsó, úgy vitte le a fonott zsinórt, miközben a többiek engem tartottak. Sajnos csak néhány percig sikerült tartani, mert elharapta az iszonyatosan erős zsinórt, ám videón megörökítettük az én Moby Dickemet.
– Más kiegészítősportot is űz?
– Az összetartásokon főként a futás dominál, egyébként meg a kispályás focit szeretem. Ha van időm, mindig lemegyek a haverokkal egy-egy meccsre.
– Az étkezésére oda kell figyelnie?
– A sportlövőknél nincs olyan szigorú étrend, mint például a birkózóknál, nincs különösebb megkötés. Persze azért mi is odafigyelünk arra, hogy egészséges ételeket fogyasszunk, és talán a verseny előtti nap az, amire jobban ügyelünk.
– Ugyan még az olimpia előtt vagyunk, mégis, gondolt már arra, mihez kezd Athén után?
– Szerencsére a sportlövészet kortalan sportág, én pedig még mindig nagyon fiatalnak számítok a puskás mezőnyben. A svéd Skanaker például már a hetvenes éveit tapossa, és döntőesélyesként indulhat az olimpián. Vagyis amíg sikeres vagyok, addig lőni fogok. Ráadásul szeretném minél tovább vinni a légpuskásrekordomat, hat éve ugyanis veretlen vagyok hazai pályán. ---- Fő számában dobogóra állhat
Légpuskával mindenféleképpen döntőbe jutást várok Petitől, ha pedig már ott van, akkor könynyen összejöhet egy érem. Mivel az utóbbi időben nagyon "elszaladtak" az eredmények, vagyis rendre közelítenek a maximális hatszáz körhöz, úgy gondolom, hogy a nyolc közé kerülés alsó határa olyan 596 kör körül fog mozogni. Persze ez nagyban függ a csarnoktól, a körülményektől is… Egyszóval elsősorban fő számában, tíz méteren számolok Petivel a dobogón. Ötven méteren már nehezebb helyzetben lesz. Összetettben körülbelül 1172-re saccolom a finálé alját, de ez még inkább függ az időjárástól, lévén nyitott pályán rendezik a versenyt. A fekvő meg igazi lutri szám, jóformán akik ide kvalifikálták magukat, azok szinte egytől egyig nyerhetnek. Itt látom a legkevesebb esélyt arra, hogy a mi versenyzőnk a legjobbak közé kerüljön, habár legutóbb, a tesztversenyen épp ebben lett döntős. A vetélytársakról csak annyit, férfi puskában nagyon jók az északiak, elsősorban a norvégok, a volt szovjet utódállamok versenyzői és a távolkeletiek. Na és érdemes lesz odafigyelni az olyan nagy egyéniségekre is, mint például Gönci vagy Debevec. Sidi Peti esetében sok múlik majd azon, hogyan kezeli az olimpiát, mennyire tudja semlegesíteni azt a felfokozott légkört, már-már hajcihőt, ami egy ilyen kiemelt esemény velejárója. Ha úgy fogja föl, mint egy sima nemzetközi versenyt, akkor egyszerűen nem lehet gond. Bízom benne, hogy a négy évvel ezelőtti sydneyi tapasztalatok sokat segítenek majd neki.

Záhonyi Attila (kisöbű sportpuska fekvő számában olimpiai bronzérmes, edző és a BHSE sportlövőszakosztályának a vezetője) ---- RAJMOND DEBEVEC (SZLOVÉNIA)
A szlovén versenyző az olimpiai címvédője a kisöbű sportpuska összetett számának, s talán nem meglepő, hogy Athénban is ő számít abszolút favoritnak. A kvótát például már a 2002-es milánói Világkupa-versenyen meglőtte, mégsem ült a babérjain, hanem rá egy évre Plzenben Európa-bajnoki címet szerzett. A világranglistát is fölényesen vezeti, sőt a kisöbű sportpuska 60 fekvő lövéses számában is ott van a legjobb öt között – negyedik –, így egy érem mindenképpen (el)várható tőle.

ARTYOM HADZSIBEKOV (OROSZORSZÁG)
Ugyan a lahti világbajnokságon a 60 fekvő lövésben vívta ki az athéni részvételt, a kisöbű sportpuska összetett számában van nagyobb esélye dobogóra állni. Sőt ha a rutinos orosz lövő jó napot fog ki, akár még Debevecet is megszorongathatja, bár inkább az ezüstérem lehet számára a reális cél. A világranglistán legalábbis ez a sorrend. Ám ha a listát vesszük alapul, akkor Hadzsibekov a fekvőt lövők között is számíthat éremre, hiszen a pontversenyben ott is dobogós, a harmadik helyen áll.

MATTHEW EMMONS (EGYESÜLT ÁLLAMOK)
Az amerikai is kétszámos, ám ő a kisöbű sportpuska összetettje mellett még tíz méteren, azaz légpuskával tartozik az élbolyba. A kvótát mindenesetre két éve, az atlantai Világkupa-viadalon az összetett mezőnyben vívta ki, s Athénban is itt lesz nagyobb esélye az éremszerzésre. Légben mindenképpen meglepetésnek számítana, ha végül dobogóra léphetne. Emmons ugyan az elmúlt négy év nagy világversenyein nem szerzett medáliát, ennek ellenére mi egyet mindenképpen megszavazunk neki a nyári játékokon.

GÖNCI JÓZSEF (SZLOVÁKIA)
A magyar származású lövő igazi Jolly Joker, hiszen légpuskában vezeti a világranglistát, míg kisöbű sportpuska összetettben a harmadik a sorban. Athénban azonban elsősorban tíz méteren számít rá a szlovák szövetség, ahol reményeink szerint Sidi Péterrel kell majd megmérkőznie az aranyéremért. Na és hiába kötődik ő is Magyarországhoz, talán annyi elfogultság megengedett, hogy inkább az olimpiai ezüstérméért szorítunk majd, mivel az aranyat a mi versenyzőnknek "tartogatjuk".

ARTUR AJVAZJAN (UKRAJNA)
Az ukrán kisöbű sportpuska specialista tavaly, a zágrábi Világkupa-versenyen szerzett kvótát. Vagyis abban a városban harcolta ki az olimpiai indulást, amely már korábban is kedves volt számára, ott lévén Európa-bajnok.
Ajvazjantól elsősorban tehát 50 méteren várható jó eredmény Athénban, amit a világranglista-helyezései is alátámasztanak, a 60 fekvő lövésben ugyanis vezeti a mezőnyt, míg összetettben a hatodik. Sőt ha jó napot fog ki, légben is lehet keresnivalója a nyolcas döntőben.

JASON PARKER (EGYESÜLT ÁLLAMOK)
Miután a 2002-es atlantai Világkupa-viadalon légpuskával kvalifikálta magát az ötkarikás játékokra, ugyanabban a szezonban a szám világbajnoki címét is megszerezte. Nem véletlen, hogy tíz méteren Athénban is számol vele az amerikai csapat. Mert ugyan nagyon sűrű a légpuskás mezőny, ilyen eredményekkel a háta mögött szinte kötelező a nyolcas döntőbe kerülnie, s ha már ott van, lehet, hogy nem elégszik meg néhány ponttal, hanem meg sem áll majd egy éremig. Mondjuk, egy bronzig.

LI CSIE (KÍNA)
Az utóbbi időben egyszerűen nem lehet figyelmen kívül hagyni a keleti – elsősorban kínai – lövőket a férfi puskásoknál. Li Csie például a lahti világbajnokságon légpuskával szerzett ezüstérmet – ez hozta meg számára a kvótát is –, s jelenleg a hetedik a szám világranglistáján, ami elég is ahhoz, hogy ott legyen Athénban a nyolcas fináléban. Ott pedig akár egy-két pontocskára is jó lehet. Sőt ha figyelembe vesszük a kínaiak kiszámíthatatlanságát, akkor akár meg is lepheti a vetélytársakat.


Az NS athéni tippje

Kisöbű sportpuska, összetett
1. Rajmond Debevec (Szlovénia)
2. Artyom Hadzsibekov (Oroszország)
3. Matthew Emmons (Egyesült Államok)

Légpuska
1. Sidi Péter (Magyarország)
2. Gönci József (Szlovákia)
3. Jason Parker (Egyesült Államok) ---- 2000, Sydney, olimpia. Légpuska: 1. Caj Ja-lin (kínai), 2. Hadzsibekov (orosz), 3. Alejnyikov (orosz), …15. Sidi Péter (magyar). Kisöbű sportpuska, összetett: 1. Rajmond Debevec (szlovén), 2. Hirvi (finn), 3. Stenvaag (norvég), …25. Sidi Péter
2001, Pontevedra, légfegyveres Európa-bajnokság. Légpuska: 1. Dick Boschmann (holland), 2. Sidi Péter, 3. Alejnyikov
2001, Zágráb, Európa-bajnokság. Kisöbű sportpuska, összetett: 1. Artur Ajvazjan (ukrán), 2. Hadzsibekov, 3. Gönci (szlovákiai), …44. Sidi Péter
2002, Szaloniki, légfegyveres Európa-bajnokság. Légpuska: 1. Sidi Péter, 2. Rolland (norvég), 3. Debevec
2002, Lahti, világbajnokság. Légpuska: 1. Jason Parker (amerikai), 2. Li Csie (kínai), 3. Alejnyikov, …18. Sidi Péter. Kisöbű sportpuska, összetett: 1. Marcel Buerge (svájci), 2. Prihodcsenko (orosz), 3. Sidi Péter
2003, Plzen, Európa-bajbnokság. Kisöbű sportpuska, összetett: 1. Debevec, 2. Prihodcsenko, 3. Martinov (fehérorosz), …15. Sidi Péter
2003, Göteborg, légfegyveres Európa-bajnokság. Légpuska: 1. Gönci József, 2. Prihodcsenko, 3. Debevec, …11. Sidi Péter
2004, Győr, légfegyveres Európa-bajnokság. Légpuska: 1. Sidi Péter, 2. Boschmann, 3. Moldoveanu (román) ---- (Helyszín: Markopulo olimpiai lövészpálya. Mind a férfi légpuskás, mind a kisöbű sportpuska összetettet lövő mezőny előbb az alapversenyen teljesít – az előbbi 60 kört, az utóbbi 3x40 kört –, ahonnan a legjobb nyolc-nyolc versenyző jut mindkét fináléba. A döntő 10 köre – amely hozzáadódik az alaperedményhez – után dőlnek el a helyezések, illetve azonos eredmény esetén szétlövésre kerül sor.)
Augusztus 16.
11.00–12.45: légpuska kvalifikáló verseny (60 kör)
14.00-14.40: légpuskadöntő
Augusztus 22.
8.00–11.20: kisöbű sportpuska, összetett kvalifikáló verseny (3x40)
12.30–13.10: kisöbű sportpuska, összetett döntő ---- Hammerl László szövetségi kapitány, olimpiai bajnok puskás: – Petit nem is olyan régen úgy jellemeztem, hogy olyan, mint a gőzmozdony. Nem néz semmit, hanem megy egyenesen előre. Mindhárom versenyszámban jó, így csak az a kérdés, éppen milyen napot fog ki. Mert ha jót, akkor akár légben, akár összetettben, akár fekvőben döntőbe kerülhet – képes rá. Nagyon céltudatos versenyző, mindig tudja, mit kell csinálnia, és véghez is viszi azt. Mint már említettem, abszolút háromszámos lövővé érett, légben arra kell figyelnie, hogy jól kezdjen, utána ugyanis már végigviszi, összetettben pedig a térdelője a kulcs, bár hozzá kell tennem, nagyon sokat javult ez a pozíciója az utóbbi időben. A fekvőt sem lehet figyelmen kívül hagyni, hiszen legutóbb pont az athéni pályán lett döntős. Bízom benne, hogy jól kihasználja a még hátralévő időt. Szerencsére klubjában, Komáromban korszerű Sius Ascor gépre lőhet, ami igen sokat jelent. Egyszóval Peti tudja, mit kell nyújtani egy olimpián ahhoz, hogy finalista legyen.

Sike József, világ- és Európa-bajnok futócéllövő, válogatott csapattárs: – Az utóbbi időben a világversenyeken és az edzőtáborokban is szobatársak voltunk, így még inkább tapasztaltam, mennyire komolyan veszi Peti az olimpiát. Szerintem ha zavartalanul végig tudja csinálni azt a felkészülési programot, amelyet az edzőjével kitaláltak, akkor nem lehet baj. Hogy a három közül melyik számban van a legnagyobb esélye az éremre? Nem is olyan egyszerű erre válaszolni, mert ugyan légben a legeredményesebb, összetettben szerezte a kvótát, míg a tesztversenyen egyedül fekvőben került döntőbe. Ezzel együtt tíz méteren várom tőle a legtöbbet, ami reményeim szerint egy érem lesz. Persze a lövészetben a végeredményt előre megjövendölni abszolút lehetetlen, annyira kicsin múlik egy-egy jobb helyezés. Mindenesetre én nagyon szorítok majd Petiért, hogy sikerüljön megvalósítania, amit elképzelt!

Vári Zsolt olimpiai 8., Eb-6. helyezett puskás: – Peti nagyon jó versenyzőtípus. Legutóbb például, amikor Plzenben voltunk, előbb az ötvenméteres számokat rendezték, csak utána a léget, és a golyós számok nem sikerültek neki. Ám ő nem tört le, hanem este a szállodában kijelentette, hogy márpedig a légpuskát ő fogja nyerni. Mindig óriási nyerni akarás van benne. Másnap természetesen övé lett az aranyérem tíz méteren, igaz, nagyon megdolgozott érte. De hozta a formáját, csak azért is. Az olimpián légben látom a legnagyob esélyt az éremre, persze a másik kettőben is odaérhet, mert ötven méteren is nagyon jó. Szóval összetettben is könnyen döntős lehet, a fekvő meg szerencse kérdése. Ám ha kifog egy jó napot, mindháromban finalista lehet.

Kissné Oroszi Edit, puskás szakágvezető: – Az athéni lesz az az olimpia, ahol mindhárom számban esélyes lehet a döntőre. Mára ötven méteren is felnőtt a feladathoz. Az, hogy az utóbbi két év világversenyein rendre érmes volt, talán egy kis nehézséget jelent számára, mert óriási várakozás előzi meg a szereplését. Ám ha azt nyújtja, amit tud, akkor nem lehet gond, bekerül a legjobb nyolcba. Az éremhez a lövőknél már egy nagy adag szerencse is szükséges, mivel olykor tizedeken múlik egy-egy jobb helyezés. Mindenesetre jó irányban halad a felkészülése, technikailag rendben van, túljutott az államvizsgán, így a másoddiplomája is a kezében van, vagyis remélhetőleg már semmi sem zavarja meg a hátralévő időben. Az is örömteli, hogy az edzője ott lehet majd mögötte Athénban, talán ez is lökést ad neki. ---- Amikor Peti kvótát szerzett a lahti világbajnokságon, egy rövid ünneplést követően rögtön leültünk és átbeszéltük, milyen világversenyeken fog indulni az olimpiáig. Vagyis részletesen megterveztük a felkészülésünket.
A ráhangolódás aztán az idén erősödött fel igazán, mondhatni ez a szezon volt a legkeményebb. Először is az év elején ott volt a győri légfegyveres Európa-bajnokság, amely ugyan nem illett bele az olimpiai programunkba, a hazai pálya miatt mégis fontos volt. Szerencsére Peti nyert légpuskában, habár be kell vallanom, nem hegyeztük ki különösebben a formáját a versenyre. Azt ugyanis augusztusra tartogattuk. Tehát jól indult az esztendő, habár a bangkoki Világkupa-versenyre végül az elnökség a madárinfluenza-járvány miatt nem engedte kiutazni a válogatottat, amelyen pedig jó lett volna lőni. Annál is inkább, mert a hosszú és hideg tél miatt ötven méteren nem igazán jöttek össze az edzések, ráadásul a szövetség sem tudott bennünket külföldre fedett pályára küldeni. Ezt leszámítva azonban mindent meg tudtunk valósítani, amit tervbe vettünk. Vagyis megfelelő mennyiségű és minőségű lőszert használtunk, minden jelentős versenyen ott voltunk, na és végre korszerű Sius Ascor lőberendezésekre edzhettünk.
Most, a hátralévő utolsó szakaszban már a minőségi munkára törekszünk majd, csökkentjük a lövésszámot, és csak a legjobb lőszereket használjuk már a tréningeken is. Két versenyen azért még részt vesz Peti a hónap végén, az egyik egy kétnapos müncheni viadal, amelyen mindhárom számot lövi, a másik meg a hazai légfegyveres Tízek bajnoksága, annak a fődíja mindig valamilyen értékes ajándéktárgy. München előtt még egy tábort is beiktatunk, Szlovákiába utazunk, mert az a teóriám, hogy igazán hasznos munkát csak a megszokott környezettől távol, senkitől és semmitől sem zavartatva lehet végzeni. Aztán augusztusban az első héten még készülünk, közvetlenül az olimpia előtt viszont már egy kis pihenő jön. Peti egyébként nagyon jó alany, olyan típus, aki edzéseken is a maximumot igyekszik nyújtani. Hamar megértette, mi a cél, és el akarja érni. Hogy milyen eredménnyel lennék végül elégedett? Egy edző mindig azt szeretné, ha a tanítványa a csúcsra jutna. Bízom benne, mert közel állunk hozzá, hogy megcsíp egy érmet Peti. De igazság szerint én légben és összetettben is döntőbe várom. Nehéz ilyet kimondani, de a felkészülésünket és Peti kitartását figyelembe véve meg merem kockáztatni. ---- Az egyik leghúzósabb története a sydneyi olimpiához fűződik: "A kézilabdás lányok döntőjét mindenképpen meg akartam nézni, ám az igényelt jegyek nem érkeztek meg a csapatirodába – meséli Sidi. – Néhány sportolóval azonban nem adtuk fel, hanem fogtuk magunkat, és kijátszva az egyik kapuőr éberségét, nagy zászlólobogtatással berohantunk a csarnokba. Ezután, hogy ne legyünk túl feltűnőek, szétszóródtunk a nézők között, és buzdítottuk a lányokat. Sajnos, a félidei szünetben egy nagyobb rendőri egység szűrni kezdte a közönséget, hogy kiszúrja a lógókat. Ugyan elkaptak néhány embert a mi kis csapatunkból is, szerencsére a belépővel rendelkező magyar szurkolók kézről kézre adták a jegyüket, így sokan megúszták a dolgot. Mondanom sem kell, hogy én is az utóbbiak közé tartoztam, és innentől fogva már zavartalanul drukkolhattam. S noha a lányoknak végül nem sikerült megszerezniük az aranyérmet, óriási élmény volt számomra ez a mérkőzés.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik