A lányok tartják: a vízen kell profinak lenni

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
Vágólapra másolva!
2004.07.20. 22:28
Címkék
Kedves olvasók, bevallom, külföldi újságíróként nem szívesen fognék a női kajak párosok esélylatolgatásába.
Az NSO ajánlja:

Minden, amit a kajak-kenu olimpiai részvételéről tudni kell


A helyszín, az időpont, az esélyesek, a magyarok, a történelem...
Az NSO ajánlja:

Minden, amit a kajak-kenu olimpiai részvételéről tudni kell


A helyszín, az időpont, az esélyesek, a magyarok, a történelem...
Még a májusi poznani Európa-bajnokságon tapasztaltuk: német kollégáinkat mennyire megzavarta az, hogy a háromszoros világbajnok Szabó Szilvia, Bóta Kinga duó helyett egy másik egység, Paksy Tímea és Benedek Dalma hajója szelte a Málta-tó vizét.
Nehezen értették: miként eshetett meg, hogy az évek óta a világ legjobbjaként számon tartott páros pont az ötkarikás játékok esztendejében veszíti el az első olimpiai válogatót, zöld utat adva ezzel Paksyéknak az Európa-bajnokságra.
Talán taktika – törték a fejüket, bár ijesztő lehetett számukra, hogy a döntőben mily könynyedén győzik le Paksyék a Birgit Fischer, Carolin Leonhardt alkotta német hajót.
Aztán eljött a második válogató, majd ráadásként egy szétlövés is, ám nem a Szabó, Bóta és a Paksy, Benedek kettős között…

A bőség zavara női párosban

Új egység formálódott, hiszen Fábiánné Rozsnyói Katalin egy hajóba álmodta az egyes indulásért küzdő Kovács Katalint és Janics Natasát. És a lányok olyan csodát produkáltak, amely mindenkit ámulatba ejtett. Nem véletlen, hogy Angyal Zoltán szövetségi kapitány, átírva a korábban megfogalmazott válogatási elveket (a két rajt közötti rövid idő miatt, aki egyesben indul, nem ülhet be páros hajóba), engedélyezte az egyesben is kvalifikációt szerző Janics Natasa rajtolását a kettesek mezőnyében.

Janics Natasa
Született: 1982. június 24., Bácskapalánka
Egyesülete: Démász-Szeged
Edzôje: Fábiánné Rozsnyói Katalin
Kiemelkedô eredményei: olimpiai 4. (K–1 500 m, 2000); 2x világbajnok (K–4 200 m, 2002; K–4 1000 m, 2003); Európa-bajnok (K–1 500 m, 2004)

Kovács Katalin
Született: 1976. február 29., Budapest Egyesülete: MTK Edzôje: Fábiánné Rozsnyói Katalin
Kiemelkedô eredményei: 2x olimpiai 2. (K–2 500 m, K–4 500 m, 2000), 12x világbajnok (K–1 500 m, 2002, 2003; K–1 1000 m, 2002, 2003; K–4 500 m, 1999, 2001, 2002, 2003; K–4 200 m, 1998, 1999, 2001, 2003); 2x vb-2. (K–4 500 m, 1997, 1998), 3x vb-3. (K–1 500 m, 2001; K–1 1000 m, 1999; K–2 500 m, 1999); 8x Európa-bajnok (K–1 500 m, 2001, 2002; K–1 1000 m, 2002, 2004; K–4 500 m, 1999, 2001, 2002; K–4 200 m, 2000), 12x Eb-2. (K–1 500 m, 1999; K–1 1000 m, 1999, 2001; K–2 500 m, 1999, 2000; K–2 1000 m, 1997, 1999; K–4 500 m, 1997, 2000, 2004; K–4 200 m, 1999, 2004)
– Ha tavaly valaki azt mondta volna önnek, hogy két számban is aranyesélyesként utazik majd az athéni olimpiára, mit válaszolt volna?
– Nevetek – mondta Janics Natasa. – Azt mondtam volna, hogy ne álmodozzon, maradjon meg a realitások talaján.
– Tavasszal aztán változott a véleménye: jó edzéseket ment a külföldi edzőtáborokban és fogadkozott, hogy egyesben megpróbálja kivívni az indulás jogát.
– Akkor még úgy volt, hogy ebben a számban lesz az egyetlen esélyem. Végül a szegedi országos bajnokság előtt, ami ugyebár a második olimpiai válogató volt, Kati néni egy hajóba ültetett minket Katival. Korábban edzéseken már mentünk párost, versenykörülmények között azonban soha, és igazából minket is meglepett mennyire jól ment a hajónk.
– Érdekes egység az önöké, hiszen az egyes indulásért pont egymásnak feszültek Kovács Katival. Megrázó volt a szegedi hétvége, amikor az elmúlt évek legkiválóbb kajakosa élete nagy lehetőségéről csúszott le, aztán egy órával később egy hajóba ült önnel és leiskolázták a mezőnyt.
– Profi versenyzők vagyunk, és ez olyan helyzet volt, amit meg kellett oldanunk.

Kovács és Janics, két világklasszis egy hajóban
Kovács és Janics, két világklasszis egy hajóban
Kovács és Janics, két világklasszis egy hajóban
– Sokat lehetett olvasni, hallani az önök kapcsolatáról, ami barátinak nem igazán nevezhető, sőt mondható feszültséggel teli – mégis megy, száguld a hajójuk. Elárulná, hogy mitől?
– Attól, hogy rengeteget dolgozunk, és hogy képesek vagyunk megbeszélni a versenyzéssel kapcsolatos gondjainkat. Ebben Fábián László, Öcsi bácsi sokat segít nekünk, ő felügyeli a munkánkat és remek tanácsokkal lát el bennünket. De hogy ne csak a sport részéről beszéljek, talán az is jó, hogy megvan bennünk a tisztelet egymás iránt. Én felnézek Katira, nagyszerű versenyzőnek tartom őt, más kérdés, hogy egyesben én is ugyanúgy nyerni akartam. Furcsa, hogy mindezt nem értik meg az emberek.
– Bántották?
– Volt rá példa. Azt mondták, megfosztottam őt az egyes részvételtől, én inkább úgy fogalmaznék: megszereztem magamnak. De mindegy, nem is akarok erről beszélni, próbálok a feladatomra koncentrálni, hiszen ez a legfontosabb. A tavaszi feszültségekkel teli időszakot leszámítva elmondhatom, hogy sikerült tökéletesen beilleszkednem itt, Magyarországon. Biztosan tudja, hogy gyerekkorom óta itt tréningeztem az édesapámmal és a bátyáimmal, sőt már Sydney előtt átjöttem Jugoszláviából, és Kati néni csoportja mellett edzettem. Az olimpia után áttelepültem Magyarországra, és gyakorlatilag azóta egyedül élek Szegeden. ---- – Nem lehet könnyű.
– Nem bizony. Anyukámat nem sűrűn látom, most a felkészülési időszakban a bátyám szokott eljönni értem kocsival, hogy egy kicsit a családommal lehessek. Nem akarják, hogy a kemény edzések után én vezessek.
– Hogy visszatérjünk a párosukhoz: igaz az, hogy Bóta Kingáék is segítenek önöknek?
– Igaz. Az edzéseken ellenük megyünk párosban, hétvégenként pedig Kolonics Gyuriék ellen mérjük le magunkat. Ez nagyon hasznos mindannyiunk számára.
– Ha tippelnie kellene, hogy Athénban párosban vagy egyesben szerepel-e jobban, mit mondana?
– Sokan úgy tartják, hogy párosban jobbak az esélyeink, sőt volt olyan is, aki azt állította, hogy verhetetlenek vagyunk. Ha ez igaz, azt kívánom magamnak, hogy ugyanúgy szerepeljek egyesben is, mint Katival a párosban.
– Csak ne azzal kezdje ön is, hogy milyen a hangulat a hajóban. Mindenki ezt kérdezi tőlem, pedig az eredményességünk szempontjából ez igazából nem számít – mondta Kovács Katalin, amikor a párossal kapcsolatban kezdtük el faggatni.
– De azt ön is elismeri, hogy érdekes a szituáció.
– Valóban érdekes, de működik. Natasával beülünk a hajóba, közös célért lapátolunk, megbeszéljük az edzés tapasztalatait, aztán a parton már mindenki a saját életét éli. Szerintem ez teljesen normális. Inkább kérdezzen szakmai dolgokat, arról szívesebben beszélek. Főleg úgy, hogy jól is megy a hajó.
– Jó időket mennek?
– Mostanában már egyre több pályát megyünk párosban és négyesben is. Milyen érdekes, egyest már nagyon ritkán evezek az edzéseken…
– Furcsa?
– Furcsa, de most nem ez a feladatom. Szóval, ott tartottam, hogy párosban jól megyünk és sokat segít, hogy Szabó Szilviék is eljönnek velünk párost edzeni, no és Kolonics Gyuriékról se feledkezzünk meg, hiszen nagyon jól jönnek ezek a hétvégi összevetések. Elsősorban a rajtra és a finisre kell koncentrálnunk. Egyik hétvégén megesett velünk, hogy Natasával elrontottuk a rajtot, de ez csak egy pillanatra zökkentett ki bennünket, nagyon gyorsan összeállt a mozgásunk és legyőztük Gyuriékat.
– Nemzetközi versenyen még sosem indultak együtt. Mit érezhetnek majd az ellenfeleik akkor, ha a világ két legjobb egyes versenyzőjét meglátják egy hajóban?
– Ebbe még nem gondoltam bele, és ha magamból indulok ki, nem hiszem, hogy túráztatják magukat rajta. Pályafutásom során mindig is igyekeztem nem sokat foglalkozni az ellenfeleimmel. Szerintem eredményesebb, ha csak magunkra koncentrálunk. Persze azt nagyjából tudom, hogy milyen ellenfeleink lesznek, a spanyolok, a németek, a lengyelek és Brunet is beült egy pároshajóba, szóval… Nem lesz olyan egyszerű az életünk, mint azt sokan hiszik. Minden az adott helyzettől, a körülményektől függ majd. Kétezerben például úgy éreztem, hogy képesek leszünk Szabó Szilvivel megnyerni az olimpiát, aztán olyan körülmények adódtak, hogy végül attól is kiugrottam a nadrágomból, hogy a másodikak lettünk. ---- – Van különbség a sydneyi és a mostani páros között?
– Ezen egyáltalán nem gondolkodtam. Más időszakban, más szituációban vagyunk. Akkor azt éreztem nagyon jónak, most ezt.
– Akár aranyéremre is jónak érzi a mostani hajót?
– Sosem szerettem esélyt latolgatni, most sem akarok ilyen kijelentéseket tenni. Egy biztos: ebben a csapatban mindannyian úgy érezzük, hogy szeretnénk a rólunk kialakult képet megvédeni. Persze, hogy esélyesként kezelnek minket minden fórumon, hiszen az évek során megdolgoztunk ezért a képért, aminek én nagyon örülök.

Az esélyesség nem jelent terhet

– Nem cipeli teherként?
– Nem. Egyáltalán nem az esélyesség jelent nehézséget, sokkal inkább az, hogyan élem meg a jó vagy a rossz edzéseket, az olimpiával együtt járó feszültségeket. Ilyenkor jó, ha az ember mögött egy klassz család áll, ha elkeseredett vagy éppen feszült vagyok, akkor a barátommal, Hoffmann Ervinnel, az édesanyámmal, vagy a testvéreimmel kibeszélem magamból a gondjaimat.
– Gondolom a barátja, aki válogatott kenus volt, még inkább tudja kezelni ezeket a helyzeteket.
– Igen, ő amúgy is nyugodt természet, és mivel tudja, hogy min megyek keresztül, pillanatok alatt képes megnyugtatni.
– Vagyis a vízen és a parton is minden egységes. Semmiben sem szenved hiányt.
– Na jó, azért egyvalaki hiányzik. Németországban élő nővérem, Lilla két hete szült egy csodálatos kislányt. Barbarát szinte már mindenki látta a családból, csak én nem. Ám ha véget ér az olimpia az első utam hozzá vezet. Remélem vihetek neki valami szép meglepetést Athénból… ---- Ôk a világ legjobbjai
Tuti arany nincs, mert bármikor megtréfálhat bennünket a világ, ám én azt mondom: Kovács Katalin és Janics Natasa a legnagyobb aranyesélyesként utazik majd Athénba. Érdekes eredményeket hozott a válogató időszak, feszültségekkel teli összecsapások voltak, és sajnálom is Paksy Timiéket azért, ami történt, hiszen valóban életük legjobb formájában lapátoltak. Ám mint kiderült: náluk is van jobb. Hogy az olimpián is képes lesz-e egy óra alatt megújulni Natasa, majd meglátjuk. Egy biztos: a világ két legjobb egyes versenyzője ült össze, és ez nagy fegyvertény. Úgy hiszem, Kati remekül sztrókol, talán nincs is még egy olyan versenyző a nemzetközi mezőnyben, aki olyan volna, mint ő. Hogy Birgit Fischerék mire lesznek képesek? Az Eb-n elért második helyük számomra nagy meglepetés volt, én mégis Katiék mellett teszem le a voksomat, azt hiszem, most valóban ők a világ legjobbjai.

Gyulay Zsolt (kétszeres olimpiai bajnok kajakozó) ---- BIRGIT FISCHER, CAROLIN LEONHARDT (NÉMETORSZÁG)
Nem kis szenzációt jelent, hogy a 43 esztendős, nem mellesleg hétszeres olimpiai bajnok Birgit Fischer ismét hajóba ült és megpróbálkozott az olimpiai kvalifikációval. Nos, minden idők legjobb női kajakosa a válogatók során oktatta a fiatalokat, és ez azt jelenti, hogy Athénban két számban (K–2 és K–4) is vízre szállhat majd. A kettesek között azzal a Carolin Leonhardttal fut neki a versenynek, aki több mint húsz esztendővel fiatalabb nála és akivel a májusi poznani Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett. Egy biztos, Fischerékre nagyon oda kell figyelnie a magyar párosnak az athéni olimpián

BEATRIZ MANCHÓN, TERESA PORTELA (SPANYOLORSZÁG)
Az atlantai olimpiát is megjárt, háromszoros világbajnok Beatriz Manchón új párra lelt Teresa Portela személyében. A korábban Sonia Molanes oldalán jeleskedő (kétszer lettek világbajnokok és egyszer Európa-bajnoki bronzérmesek ebben a számban) spanyol kajakos a májusi poznani Európa-bajnokságon bizonyította, hogy az ibériai lányokkal érdemes lesz számolni az athéni játékokon is. Manchónék ugyanis az igen magasan jegyzett lengyel Pastuszka, Sokolowska-Kulesza duó orra elől csípték el a bronzérmet. Ugyanakkor a papírforma alapján nem lehetnek veszélyesek a magyar párosra.

BONKA PINDZSEVA, DELJANA DACSEVA (BULGÁRIA)
Bonka Pindzseva, Neli Zafirova oldalán már az 1996-os atlantai olimpia elődöntőjéig eljutott, ám a bolgár kajakos első nagy durranását a tavalyi gainesville-i világbajnokságon követte el. Noha Deljana Dacsevával már a sevillai világbajnokság 200 méteres döntőjében egy bronzérmet szereztek, kétségtelen, hogy az 500 méter párosban a Szabó Szilvia, Bóta Kinga magyar duó mögött elkönyvelt második helyük az eddigi csúcs. Ez a teljesítmény már olimpiai indulást ért, talán ezért sem hajtották ki magukat a poznani Európa-bajnokságon, amelyen "csak" az ötödikek lettek. Biztosra vehető, sokkal több van bennük.

CAROLINE BRUNET, MYLANNIE BARRE (KANADA)
Brunet 16 éve tagja már a kanadai nemzeti válogatottnak, és meglehetősen kevés a helyünk arra, hogy minden nemzetközi sikerét felsoroljuk. A háromszoros egyéni világbajnok ezen távon mindössze egyszer volt dobogós, 1999-ben Karen Furneaux-val szereztek ezüstérmet a lengyel egység mögött. Ezúttal Mylannie Barré-val ül egy hajóba, hiszen a májusi kanadai válogatón pont a Karen Furneaux irányította egységet győzték le. Bár világviszonylatban nincsenek informáncióink erről a hajóról, mindenképpen érdemes lesz számolni velük Athénban. Az éremre esélyesek közé tartoznak, az arany viszont nem nekik áll.

BEATA SOKOLOWSKA–KULESZA, JOANNA SKOWRON (LENGYELORSZÁG)
Sokolowska-Kulesza a májusi poznani Európa-bajnokságon csak a negyedik helyet szerezte meg régi párjával, Aneta Pastuszkával, akivel az 1999-es milánói világbajnokságon még aranyérmet vehettek át. Pastuszka a hírek szerint egyesben szeretne az élre törni, míg Sokolowska-Kulesza Joanna Skowronnal rajtol, akivel gainesvillei világbajnokságon bronzérmes lett. Hogy mennyire lesz eredményes ez a kettős, majd Athénban elválik, ám Sokolowska fogadkozik, hogy a sydneyi bronzérmet képesek lesznek felülmúlni a görög fővárosban. Ezt mondják, de gyaníthatóan az athéni bronznak is nagyon örülnének.


Az NS athéni tippje
1. KOVÁCS KATALIN, JANICS NATASA (MAGYARORSZÁG)
2. Birgit Fischer, Carolin Leonhardt (Németország)
3. Beata Sokolowska-Kulesza, Joanna Skowron (Lengyelország) ---- 2000, Sydney, olimpia
1. Fischer, Wagner (német), 2. Kovács, Szabó (magyar), 3. Sokolowska, Pastuszka (lengyel)
2001, Poznan, világbajnokság
1. Szabó, Bóta (magyar), 2. Sokolowska, Pastuszka, 3. Molanes, Manchón (spanyol)
2001, Milánó, Európa-bajnokság
1. Szabó, Bóta, 2. Molanes, Manchón, 3. Bondarenka, Bakunova (fehérorosz)
2002, Sevilla, világbajnokság
1. Szabó, Bóta, 2. Wagner, Mucke (német), 3. Molanes, Manchón
2002, Szeged, Európa-bajnokság
1. Pastuszka, Skowron (lengyel), 2. Szabó, Bóta, 3. Molanes, Manchón
2003, Gainesville, világbajnokság
1. Szabó, Bóta, 2. Pindzseva, Dacseva (bolgár), 3. Sokolowska-Kulesza, Skowron (lengyel)
2004, Poznan, Európa-bajnokság
1. Paksy, Benedek (magyar), 2. Fischer, Leonhardt, 3. Manchón, Portela (spanyol) ---- (Az előfutamok előtt a nevezések alapján határozzák meg azon versenyzők számát, akik egyenes ágon a fináléba kerülnek, a többiek középfutamra kényszerülnek, amelyből szintén lehetőség nyílik a továbbjutásra. A szkíniaszi pályán kilenc versenyző méri össze erejét a fináléban.)
Augusztus 24.: 9.40–9.52: K–2 500 m, előfutamok
Augusztus 26.: 8.50–8.52: K–2 500 m, középfutamok
Augusztus 28.: 9.25–9.27: K–2 500 m, döntő ---- Paksy Tímea, a 2004-es poznani Eb-n aranyérmes Paksy, Benedek páros tagja: – A válogatók után keserű volt a szájízünk, de már akkor is elismertük, hogy ők a világ legjobb párosa. A véleményünk azóta sem változott, Kati és Natasa is elképesztően jó egyéni versenyző, és azt hiszem, ők a legnagyobb aranyérem-esélyesei a magyar olimpiai csapatnak. Ha a parton nem is, a hajóban egységesek, és bízom benne, hogy mindketten nagyon örülnek majd annak a sikernek, amit Athénban átélnek.

Bóta Kinga, a háromszoros világbajnok Szabó, Bóta páros tagja: – Bár a lányok nem szívesen hallják ezt, kétségtelenül ők a legnagyobb esélyesei az olimpiának. Egyesben is két világklasszisról beszélünk, párosban pedig rendkívüli az összhangjuk, illik egymáshoz a mozgásuk, látszik, hogy van bennük lendület, erő. Kati azt hiszem, jól tudja kamatoztatni a négyes hajóban elfoglalt szerepét, kiválóan sztrókol, Natasa pedig szépen leköveti a mozgását, és jól tolja Kati alá a hajót. Nagyon szorítunk majd értük az olimpián.

Kammerer Zoltán, a 2000-es sydneyi olimpián aranyérmes Kammerer, Storcz páros tagja: – Látok párhuzamot az ő párosuk és a Botonddal alkotott kettősünk között, hiszen a sydneyi olimpián mi is úgymond váratlanul jelentünk meg a páros mezőnyben. Előtte soha nem lapátoltunk együtt, csak a második válogatóra ültünk össze és a szétlövést is megnyertük, vagyis pontosan úgy történt minden, mint az ő esetükben. Az tény, hogy ők a világ legjobb egyes versenyzői és az ellenfeleik számára sokkolóan hathat majd, hogy párosban is indulnak. Ha reális körülmények lesznek, azaz szélcsend és jó víz, szinte biztos, hogy ők szerzik meg az aranyérmet. Annyi a kérdés: Natasa hogyan szerepel az egyesben és mennyi ideje jut majd a regenerálódásra.

Angyal Zoltán, szövetségi kapitány: – Először meglepődtem, amikor a válogatón kiderült, hogy kialakult ez a páros. A második rácsodálkozás akkor következett, amikor megláttam az idejüket, amely minden várakozást felülmúlt. Főleg úgy, hogy Natasa és Kati is micsoda egyes csatát vívott előtte! A válogató előtt mindössze háromszor ültek egy hajóban, azóta már pályákat teljesítettek és az idejük minden egyes esetben kiválónak mondható. Ráadásul a felkészülés során Natasát szoktatják arra, hogy az egyes és a páros között mindössze egy órája lesz a pihenésre, ő amúgy is olyan kemény lány, nem hinném, hogy gondja adódna ebből. Nem túlzás azt mondani: ők a magyar csapat egyik legnagyobb aranyesélyesei. ---- – Amikor az esztendő elején nekifutottunk a felkészülésnek, egészen más képeim voltak az olimpiáról – mondta Fábiánné Rozsnyói Katalin edző (képünkön). – Aztán ismét kiderült, hogy a versenyzők nem gépek, hanem emberek, akik felemelkedéseket és hanyatlásokat élnek meg, vagy meglehet az is, hogy töretlen a fejlődésük, csak éppen berobban valaki más.
– Esetünkben Janics Natasa.
– Igen, Natasa. Már a tavaszi edzőtáborozások során látszott, hogy Natasa szárnyal a vízen. Akkor még úgy volt, hogy egy lehetősége akad arra, hogy kijusson az olimpiára, ha egyesben megveri Katit. A tréningek során láttam, hogy nagyon jön, ott liheg Kati nyakában. A sevillai táborozás során kezdtem először cserélgetni a lányokat párosban. Akkor még semmire sem gondoltam, aztán kiderült, bármelyik hajóba is ültetem Natasát, az a jobbik.
– Miért pont Kovács Katalint választotta?
– Ezt sem terveztem. A második válogató előtt feldobtam a labdát, hogy ki milyen összeállításban akar nekifutni. Szilvi kitartott Kinga mellett, míg Kati és Natasa belement a párosba.
– Árulja el, mitől ilyen jók?
– Mindketten akaratosak, tüzesek. Igen ez a jó megfogalmazás: két tűzről pattant lány ül a hajóban. Amikor Kolonics Gyuriék ellen mennek csak ülök és ámulok. Jó nézni őket, olyan, mintha meg sem feszülnének, és ilyenkor, elképzelem, hogy 1:36 alá mennek, ami női párosnak még sosem sikerült. Csalódott lennék, ha Athénban vereséget szenvednének. ---- Kovács Katalin veszített. Egy nagy, évek óta dédelgetett álmot, az athéni egyes indulást bukta el. Mindöszsze tizenegy századon (egy hajóberúgáson) múlott, hogy az augusztus 13-án kezdődő athéni olimpián a női egyes rajtjánál nem ő, hanem újdonsült Európa-bajnokunk, Janics Natasa néz majd farkasszemet a céllal és az ellenfelekkel. Tizenegy század! Ami az egyiknek pokol, a másiknak maga a mennyország.
A célba érkezéskor tanácstalanul nézett egymásra, majd a partra a két lány, aztán Janics keze, mintha megérezte volna a sikert, a magasba lendült, Kovács pedig a többiektől kissé távolabb evezve maga elé meredt. Milyen magányos volt ekkor! És milyen egyedül volt az eredményhirdetésnél is!
Hiába szólt neki a nagyobb taps, hiába zendült fel a "szeretünk Kati", az a jól ismert, ezerszer megcsodált mosolygós lány most valahol máshol járt.
És hogy az élet micsoda rendező: egy órával később, egyesbéli riválisával Janics Natasával egy hajóban ülve hihetetlen harmóniában, és óriási fölénnyel megnyerték a páros döntőjét. Azt a finálét, amelyben a második helyen az Európa-bajnoki címvédő Paksy Tímea, Benedek Dalma, a harmadikként pedig a világbajnoki címvédő Szabó Szilvia, Bóta Kinga kettős zárt.
Nemzeti Sport, 2004. június 13.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik