Triatlon: Hawaii következik

GOMBKÖTŐ ROLANDGOMBKÖTŐ ROLAND
2004.09.13. 22:29
Nagy magyar sikerrel zárult a vasárnapi zofingeni Powerman-világbajnokság, a kétszeres rövid távú duatlon-világbajnok Csomor Erika aranyérmet szerzett.
A Budaörsi TK versenyzője a kemény verseny után nem sokat ünnepelhetett, rövid pihenő után folytatja a felkészülését az esztendő legnagyobb klasszikus versenyére, a hawaii Ironman-világbajnokságra. A zofingeni győzelem mindenképpen jó előjel, a hawaii győztesek között jó néhány olyat találhatunk, aki a legendás viadal előtt Svájcban is elhódította az első helyet. Csomor egyébként először szerepel majd a hawaii vasemberversenyen, s az extrém körülmények között egyelőre csak a tapasztalatszerzés lesz a célja.Csomor Erika Zofingenben egy érdekes párharc részese is volt: megmérkőzött a férfiak bajnokával, a svájci Olivier Bernharddal. A szervezők 5000 dolláros különdíjat ajánlottak fel az abszolút győztesnek, a viszonyítás alapját az elmúlt húsz esztendő maratoni futóeredményeiből vetítették ki: a férfi atléták körülbelül 30 százalékos előnyben vannak a hölgyekkel szemben a testi adottságaik révén (a férfiak tesztoszteronszintje magasabb, ezért több izommal és kevesebb testzsírral rendelkeznek, emellett nagyobb a szívük is, amely több hemoglobint és oxigént tud mozgatni). A zofingeni viadalon a nők 51:07 perc előnyt kaptak, de az abszolút győzelmet - és az ezzel járó bónuszpénzt - így is az immár nyolcszoros győztes Bernhard szerezte meg.Betörők jártak Kropkóéknál

NAGYKOVÁCSI. Hétfőn elutazott Floridába Kropkó Péter, aki az Egyesült Államokban élő testvérénél, a korábbi Ironman magyar bajnok Kropkó Zsuzsánál készül fel az októberi hawaii Ironman-világbajnokságra. Rémisztően alakult a miskolci vasember utolsó hazai éjszakája - miközben Nagykovácsiban található otthonában az egész család az emeleti hálószobákban aludt -, betörők hatoltak be a házába és néhány értékes tárgyat, műszaki berendezést eltulajdonítottak. A kár jelentős, de belegondolni is rossz, hogy akár komolyabb baj is történhetett volna.