Megroppant a címvédő

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
Vágólapra másolva!
2004.10.04. 21:34
Címkék
Őrült hétvége volt. Lékó Péter szombaton nyert, majd vasárnap döntetlent ért el a címvédő Vlagyimir Kramnyik ellen a svájci Brissagóban zajló profi- világbajnoki döntőben.
Nyugodt tekintetek: Lékó Péter (balra) és Vlagyimir Kramnyik csatája egyelôre döntetlenre áll
Nyugodt tekintetek: Lékó Péter (balra) és Vlagyimir Kramnyik csatája egyelôre döntetlenre áll
Nyugodt tekintetek: Lékó Péter (balra) és Vlagyimir Kramnyik csatája egyelôre döntetlenre áll
Nyugodt tekintetek: Lékó Péter (balra) és Vlagyimir Kramnyik csatája egyelôre döntetlenre áll
Nyugodt tekintetek: Lékó Péter (balra) és Vlagyimir Kramnyik csatája egyelôre döntetlenre áll
Nyugodt tekintetek: Lékó Péter (balra) és Vlagyimir Kramnyik csatája egyelôre döntetlenre áll
A szegedi nagymester világossal szenzációsan játszott az ötödik összecsapáson, kihasználva az orosz hibáit, maratoni, csaknem hétórás küzdelem végén szerezte meg az egyenlítést jelentő győzelmet. Ez az összecsapás annyira kimerítőnek bizonyult a két fél számára, hogy a vasárnapi, hatodik találkozón mindössze húszat léptek, és máris megosztoztak a ponton. Utóbbiban, a legtöbb szakértő véleménye szerint a kihívó kockázat nélkül játszhatott volna tovább, hiszen sötéttel egyértelműen jobban állt. Nagymesterünk a partit követően elmondta, hogy véleménye szerint azt a pozíciót az orosz Kramnyik ellen nem tudta volna megnyerni.

Az NSO ajánlja:

Az összes mérkőzés, Lékó Péter életútja, korábbi világbajnoki döntők:
Lékó-Kramnyik
Tehát hat mérkőzés után az állás 3:3, és miután döntetlen esetén - ez a címvédő előjoga - Vlagyimir Kramnyik marad a világbajnok, a magyar ranglistavezetőnek a hátralévő partikban egy győzelemre még mindenképpen szüksége van, hogy megkaparintsa a világbajnoki címet.
A következő, hetedik partit kedden rendezik, Lékó Péter világossal játszik. ---- 20. BAJNOKCSAPATOK EURÓPA-KUPÁJA, CESME. 1. forduló (érdekesebb eredmények): Csuti-Hydrocomp Zalaegerszeg (magyar)-Oslo Schakelskap (norvég) 5.5:0.5 (Johannessen-Sax Gyula döntetlen, Igor Stohl (szlovák)-Heim 1:0, Trygstad-Horváth Ádám 0:1, Horváth Csaba-Moen 1:0, Osttveit-Horváth József 0:1, Grószpéter Attila-Stubberud 1:0), NAO Chess Club (francia)-Matinkylän Shakkikerho (finn) 6:0, Rochade Eupen (belga)-Max Ven Jekatyerinszk (orosz) 1.5:4.5, Boszna Szarajevo (bosnyák)-Hellir Chess Club (izlandi) 5.5:0.5, Limhamns SK Malmö (svéd)-Polonia Plus GSM Warszawa (lengyel) 1:5, Tomszk 400 (orosz)- Shakkikerho Gaia (finn) 6:0, C.E. Dudelange (luxemburgi)-Ladia Kazany (orosz) 0.5:5.5 ---- "Péter már két éve készült a szombati partiban játszott megnyitásra. Ez a kezdés korábban szokatlan volt tőle, így nagyon meglephette Kramnyikot. Szépen felkészült, és rendkívül hatásos játékkal győzött. Az orosz nem szereti, ha támadják és kényszerből védekeznie kell, ez most is bebizonyosodott. Péter olyan csodálatosan vezette a játszmát, mint a korábbi orosz világbajnok, Anatolij Karpov és a svéd Ulf Andersson. Ôk ketten voltak képesek ehhez hasonló teljesítményre. Egyébként egy mondás szerint, ha valaki új dologgal próbálkozik, akkor azt általában sikerre tudja vinni.
A hatodik partiban gyakorlatilag semmi sem történt, a békekötéskor abszolút döntetlenre állt a parti. Hogy miért nem játszották tovább? Nos, mint azt már korábban említettem, Péternek sötéttel tökéletesen megfelel a döntetlen, Kramnyik meg érezhetően még az előző napi játszma hatása alatt állt.
A következő, a hetedik összecsapáson szinte biztos, hogy Péter ismét a vezérgyaloggal nyit, hacsak nem találnak ki időközben valamit az orosz védelem ellen.
Hogy mire számíthatunk az elkövetkezendő napokban? Véleményem szerint a hátralevő mérkőzéseken maximum egy parti dől majd el, reméljük, Péter javára.
Legfrissebb hírek

Női vízilabda: távozik a BVSC vezetőedzője – hivatalos

Vízilabda
7 perce

Kerékpár: belga egynaposokon folytatja Valter Attila

Kerékpár
24 perce

Gera Zoltán: Az utóbbi három mérkőzésünkön sokkal többet érdemeltünk volna

Labdarúgó NB I
44 perce

Kawhi Leonard rendkívüli játékával egyenlített a Clippers Jokicsék otthonában – videók

Amerikai sportok
1 órája

Marozsán Fábián edzője bízik benne, tanítványa közel kerül idén tudása maximumához

Tenisz
1 órája

NHL: Ovecskin volt a Washington nyerőembere

Amerikai sportok
1 órája

Története során először lett holland kupagyőztes a Go Ahead Eagles

Minden más foci
1 órája

Ismét edzőt váltott Callum Styles csapata

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik