Bemutatkozás rekorddal

GOMBKÖTŐ ROLANDGOMBKÖTŐ ROLAND
2004.12.12. 22:01
A Los Angeles-i pályakerékpáros Világkupa-viadalon Hannos Andrea magyar csúccsal a 11. helyen végzett a nők 3000 méteres üldözőversenyében. Ha valakinek nem lenne ismerős a sportoló neve, az nem a véletlen műve: a magyar származású kanadai kerekes először képviselte a magyar színeket, s mindjárt négy másodpercet javított Szalay Emese 15 esztendős országos rekordján.Verebélyi Lajos, a Magyar Kerékpáros-szövetség főtitkára elmondta, Hannos kereste meg a hazai szövetséget, hogy szívesen versenyezne színeinkben. A sportoló szülei magyarok, ő azonban nem beszél a nyelvünkön - talán csak egyelőre…A Vk-viadalon az olimpiai ötödik helyezett Szabolcsi Szilvia (BVSC) a női repülőverseny időmérő futamában a 13. helyen zárt, majd a legjobb nyolc közé jutásért a kanadai Muenzertől kikapott, de még javíthat a női scratch-verseny során. ---- P ---- F