A győzelem is kevés lehet

SZŰCS MIKLÓSSZŰCS MIKLÓS
Vágólapra másolva!
2005.01.05. 20:23
Címkék
Bár bravúrosan hajrázott - az utolsó két mérkőzését megnyerte, előbb Ausztriát, majd Fehéroroszországot győzte le idegenben - a magyar férfiválogatott az Európa-bajnoki selejtezőben, mégsem sikerült elkerülnie a Harczi Zsolt irányította együttesnek az A-csoport utolsó helyét: rosszabb szettarányuk miatt a fehéroroszok mögé csúsztak a mieink.
Póta Georginára fontos szerep várhat a csehek elleni Eb-selejtezôn (Fotó: Meggyesi Bálint)
Póta Georginára fontos szerep várhat a csehek elleni Eb-selejtezôn (Fotó: Meggyesi Bálint)
Póta Georginára fontos szerep várhat a csehek elleni Eb-selejtezôn (Fotó: Meggyesi Bálint)
Póta Georginára fontos szerep várhat a csehek elleni Eb-selejtezôn (Fotó: Meggyesi Bálint)
Póta Georginára fontos szerep várhat a csehek elleni Eb-selejtezôn (Fotó: Meggyesi Bálint)
Póta Georginára fontos szerep várhat a csehek elleni Eb-selejtezôn (Fotó: Meggyesi Bálint)
Ez pedig azt jelenti, hogy - miután az első három hely kvalifikált az első osztályba - az együttes a március végi dániai kontinensbajnokságon csak a második vonalban szerepelhet. Az Eb-selejtezők végeztével az is eldőlt, hogy a mieinken kívül még a hollandok, a szlovákok és a görögök jutottak hasonló sorsra. Érdekesség, hogy a nagycsapatok közül a németek, a svédek és az osztrákok sem tudtak a csoportjuk élén végezni, vagyis ők hátrányosabb helyzetből indulhatnak majd az Eb-n, ugyanis a selejtező eredményei alapján csak az 5-8. helyen emelik ki őket.
Miként a magyar női válogatottat, amelynek ugyan még hátravan egy mérkőzése, ám ettől függetlenül szinte biztosra vehető, hogy a C-csoport második helyén végez majd. A csoportelsőség elvesztése az előző, utolsó előtti fordulóban Minszkben elszenvedett 3:0-s vereség következménye, s ez már csak akkor módosulhatna, ha a fehéroroszok a csütörtöki utolsó fordulóban odahaza kapnának ki az eddig nyeretlen litvánoktól. A matematikai esély - még ha halovány is - tehát megvan, így aztán a Tarján András vezette együttesnek nem lehet más célja, mint, hogy csütörtökön Budaörsön legyőzze a cseheket. A mieinknél Bátorfi Csilla nem játszik, ám őt leszámítva a legerősebb összeállításban lép asztalhoz az együttes, a Tóth Krisztina (világranglista: 20.), Póta Georgina (35.), Fazekas Mária (50.), Li Bin (209.) négyesfogatból kerül ki a kezdőhármas, míg a vendégek Iveta Vacenovská (117.), Martina Smistiková (177.), Katerina Penkavová (255.) öszszeállításban érkeznek a 18 órakor kezdődő összecsapásra. ---- F ---- A
Legfrissebb hírek

Hiába Doncic 37 pontja, a Lakers vereséggel kezdte a rájátszást – VIDEÓK

Amerikai sportok
23 perce

Sportlövő vk: Péni István újabb bronzérme Limában

Egyéb egyéni
27 perce

Bukovszky és Háfra is távozik Vácról

Kézilabda
38 perce

Sallói duplázott, a Sporting nyolcgólos meccsen nyert, míg Gazdagék Lionel Messiék ellen szenvedtek vereséget – videók

Légiósok
1 órája

Szoboszlai Dominik már ma bajnok lehet a Liverpoollal

Angol labdarúgás
2 órája

A Bodö/Glimt El-bravúrjáról beszélt a Norvégiában élő korábbi magyar válogatott támadó

Európa-liga
2 órája

„Pokoli küzdelem lesz magunk mögött tartani Piastrit" – a Red Bull taktikája bevált, de mit hoz a verseny?

F1
9 órája

Wilsont máris utolérte a Crucible átka, a sznúker-vb első napján eldőlt, hogy nem lesz címvédés

Egyéb egyéni
9 órája
Ezek is érdekelhetik