(-22, -15, 20, -20)
Szolnok, 100 néző. V: Donkó, Vári
SZOLNOK: Juhász, Melicher 3, GULYÁS 15, Makai 5, Tóth G. 13, SZEGEDI 14. Cs: Pénzes (liberó), Takó 1. Edző: Ilyés Gábor
KECSKEMÉT: Somodi 11, Kása, RAPI 22, Buday 6, Tamás Z. 3, Urfi 7. Cs: Rácz (liberó), NACSA 10, Schulcz. Edző: Gyurkó Sándor
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 4:7, 11:16, 17:18, 21:21. 2. játszma: 8:5, 12:14, 14:22. 3. játszma: 7:3, 14:9, 19:16, 23:19. 4. játszma: 7:8, 10:13, 12:16, 16:22.

Az első két játszmában a hazaiak rosszul fogadták a nyitásokat, így a vendégek közepes játékkal is nyerték a szetteket. A folytatásban fordult a kocka, a kecskemétiek nem tudták megjátsznai a szolnoki adogatásait. Tóth Gáborék pedig vérszemet kaptak, lelkes és időnként jó játékkal szépítettek az álláson. A negyedik játszmában már nagyon figyelt a vendégcsapat, ám a hajrában fellángolt a pályaválasztó, ekkor az egykori szolnoki nevelésű Rapi Róbert bombaütéseivel a kecskeméti együttes szerezte meg a szettgyőzelmet és ezzel a három bajnoki pontot.

Kométa-Kaposvár - Dági SE 3:0
(20, 19, 25)
Kaposvár, 250 néző. V: László É., Valcz
KAPOSVÁR: ijf. LASZCZIK 2, DÁVID 18, BÁNHEGYI 8, GELENCSÉR 11, Németh Sz. 10, Pásztor 1. Cs: Molnár D. (libero). Edző: id. Laszczik Iván
DÁG: ZIRIGH 4, Oszuska Z. II. 7, Horváth G. 7, SZAUTER 12, Oszuska Z. I. 5, HALTRICH 11. Cs: Koch N. (liberó). Edző: Bognár Ellák
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 4:5, 10:8, 15:10, 20:16, 25:20. 2. játszma: 5:3, 10:5, 13:14, 15:14, 20:17, 25:19. 3. játszma: 5:3, 10:8, 15:12, 20:19, 24:23, 25:24, 27:25

Ahogy ígérték, megnehezítették a Kaposvár dolgát: a harmadik szettben például a részsikertől sem álltak messze. Dicsérhető tehát ismét a dági társulat, mindazonáltal a mérkőzést a nagyobb tudású, esélyesebb somogyiak 3:0-ra nyerték.
8. 1. MCM RC 14 1 2 11 13:38 7
(A 3:0-s és a 3:1-es győzelem három, a 3:2-es siker két, a 3:2-es vereség egy, míg a 3:1-es vagy a 3:0-s kudarc nulla pontot ér.) ---- Nők
BSE-FCSM - Angyalföldi DRC 3:0
(12, 14, 15)
Szamos u., 200 néző. V: Járosi, Csizmarik
BSE: Nagyné Mátrai V. 8, Adrianenko 5, Lengyel 13, Várhegyi 11, MESTER 14, HORVÁTH D. 15. Cs: TÓTH A. (liberó), Jáka Zs. 1, Jáka Sz. Edző: Kasziba István
ANGYALFÖLD: Lovász, Balczó 3, Villányi 3, Antoni 1, Juhász 9, Váradi 1. Cs: Széles 5, Rónyai, Balogh D., Edző: Dobos János
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:0, 2:3, 8:4, 13:6, 13:9, 18:9, 22:11, 25:12. 2. jászma: 2:2, 11:3, 13:7, 17:12, 19:13. 3. játszma: 0:4, 5:5, 7:7, 11:7, 17:11, 18:14

"Lelkes amatőrök vagyunk, egy héten háromszor tréningezünk" - magyarázta Dobos János, az angyalföldiek szakvezetője, mintegy jelezve, mit várhat az ember egy BSE szintű csapat elleni találkozótól. A városmajori társaság, ahogy illik, a matinén is odatette magát, a pénteki, Vasas elleni szuperrangadón remeklő ütők, Mester Orsolya és Horváth Dóra ezúttal is megállíthatatlannak bizonyult. Kasziba István ezúttal megtehette, hogy nélkülözte egyik ászát, Czakó Máriát (mi tagadás, a csapatkapitány kitett magáért az említett szuperderbin, így megérdemelte a pihenőt), nélküle is könnyedén nyerte 3:0-ra a partit együttese, amely ezzel átmenetileg (?) a tabella tetejére küzdötte fel magát.

Jászberényi RK RF Kontact - Miskolci VSC-MISI 3:0
(17, 21, 18)
Jászberény, 300 néző. V: Csikós, Szabó F.
JÁSZBERÉNY: Kiss B. 7, TÍMÁR 4, SZÉKELYHIDI 17, NÉMETH Zs. 10, Szívós 7, ORSZÁGH 9. Cs: Selmeczi (liberó). Edző: Litkei Gábor
MISKOLC: Lengyel 1, Mátrai B. 6, KOVÁCS ESZTER 13, PAPIZSANSZKAJA 3, Kovács Edina 9, Puskás 6. Cs: Németh A. (liberó) 1, Kosik. Edző: Kerekes Attila
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:3, 12:10, 18:11, 21:14. 2. játszma: 6:8, 9:15, 15:15, 19:17. 3. játszma: 3:1, 13:5, 17:10, 22:14

Hullámzó teljesítmény, ez jellemzi a miskolciakat. Azok után, hogy pénteken fantasztikus mérkőzésen 3:2-re legyőzték a Nyíregyházát, Jászberényben szettet sem sikerült nyerniük.
8. Angyalföld 17 2 15 8:51 2
(A 3:0-s és a 3:1-es győzelem három, a 3:2-es siker két, a 3:2-es vereség egy, míg a 3:1-es vagy a 3:0-s kudarc nulla pontot ér.) ---- Vasas-BSE 1:3. Nem árt még egyszer rögzíteni a két csapat pénteki, jó hangulatú (hatszázan látogattak ki a Folyondár utcába!) szuperrangadójának eredményét. Már csak azért sem, mert mindez izgalmassabbá tette az alapszakaszt - persze, ennek az angyalföldiek érthetően cseppett sem örülnek…
Mindazonáltal továbbra is a Jókay Zoltán irányította társulat van a legkedvezőbb helyzetben, hiszen ha 3:0-ra vagy 3:1-re hozza mérkőzéseit, az élről kezdheti a rájátszást. Igen ám, de mindez nem ígérkezik könnyűnek, ma rögvest az egyik legnehezebb csata, a kecskemétiek elleni idegenbeli öszszecsapás (16.30) vár rá. "Megpróbáljuk összeszedni magunkat. Nem vagyunk könnyű helyzetben, betegségek, sérülések hátráltatták a munkát. Nehéz lesz megőrizni pozíciónkat, ám a csapat összetartó ereje sokat segíthet ebben" - magyarázta a rangadó elvesztése után Jókay Zoltán, a Vasas szakvezetője, aki reméli, ezúttal ponterősebbek lesznek játékosai, és nem csak Pethő Anita nyújt klasszisteljesítményt.
"Vissza kell vágni nekik!" - adta ki az ukázt a tanítványainak ellenben Farkas Mihály, a Kecskemét mestere, aki lapunknak így fogalmazott: "Kétszer kikaptunk tőlük, idehaza felettébb balszerencsés módon. Ami különösen felvillanyozhatja a csapatot, hogy győzelmünk esetén meg is előznénk a Vasast, sőt ha a további meccseinket is hozzuk, az alapszakaszt is megnyerhetjük. Most ezért dolgozunk."