A folytatás nem sikerült, a Bátorfi Csilla, Tóth Krisztina kettős vereséget szenvedett a katari nemzetközi bajnokság döntőjében, ám a magyar duó tette így is világraszóló.
Bátorfi Csilla (elöl) és Tóth Krisztina a világ egyik legnagyobb versenyérôl hozta el az ezüstérmetfotó: (Fotó: Farkas József)
Bátorfi Csilla (elöl) és Tóth Krisztina a világ egyik legnagyobb versenyérôl hozta el az ezüstérmetfotó: (Fotó: Farkas József)
Mivel évről évre a Pro Tour-sorozat legnagyobb, 200 ezer dollár összdíjazású versenye a dohai, ezért a világ legjobbjai kötelességüknek érzik, hogy asztalhoz álljanak, azaz természetesen a kínaiak is ott vannak, sőt az amúgy a nemzetközi eseményekről - leszámítva az olimpiát és a világbajnokságot - tüntetőleg távolmaradó észak-koreaiak is indultak. S hogy a sportág nagyhatalma mennyire fontosnak tartja a katari tornát, arra mi sem jellemzőbb, mint hogy a négy versenyszám nyolc döntős helyéből hetet a kínaiak foglaltak le maguknak, a kakuktojás pedig a Bátorfi, Tóth duó volt, amely az olimpiai és világbajnok kínai Csang Ji-ning, Vang Nan egységet búcsúztatta az elődöntőben.
ITTF Pro Tour, 3. állomás, katari nemzetközi bajnokság, Doha (a pénzdíj: 200 ezer dollár) Férfiak. Egyes. Elôdöntô: Vang Li-csin (kínai)–Boll (német) 4:1 (13, 11, –4, 5, 10), Ma Lin (kínai)–Crisan (román) 4:0 (10, 9, 4, 6). Döntô: Vang Li-csin–Ma Lin 4:1 (8, 10, 6, –8, 9) Páros. Döntô: Kung Ling-huj, Vang Hao (kínai)–Csen Csi, Ma Lin (kínai) 4:1 (8, –3, 10, 8, 8) Nôk. Egyes. Elôdöntô: Csang Ji-ning (kínai)–Niu Csian-feng (kínai) 4:0 (5, 5, 5, 9), Vang Nan (kínai)–Kuo Jüe (kínai) 4:1 (12, 7, 7, –11, 8). Döntô: Csang Ji-ning–Vang Nan 4:1 (5, 6, –5, 6, 10) Páros. Döntô: Kuo Jüe, Niu Csian-feng (kínai)–Bátorfi, Tóth 4:0 (4, 8, 6, 8)
"Bár a döntőben kikaptunk, ennek ellenére nagyon nagyon boldogok vagyunk. Nyertünk már jó néhány fontos meccset, de talán egyik sem volt olyan, mint a Vang Nanék elleni elődöntő. Azt hiszem, ez a verseny mindkettőnk számára örökre emlékezetes marad" - nyilatkozott rendkívül boldogan az ötszörös Európa-bajnok Tóth Krisztina, aki azt is hozzátette, hogy életük egyik legjobb formáját futották azon a mérkőzésen. S mielőtt még bárki azt hinné, hogy a kínaiak esetleges rosszabb formája okán tudtak nyerni Bátorfiék, érdemes megnézni a dohai verseny női egyes végeredményét: Csang Ji-ning győzött mégpedig úgy, hogy a döntőben Vang Nant verte… A fináléban aztán már nem igazán volt esélyük Csilláéknak, a Kuo Jüe, Niu Csian-feng kettős négy, gyakorlatilag sima játszmában győzött, de hát tudni kell, hogy ők sem "akárkik" a szakmában: Niu Csian-feng a második, Kuo Jüe pedig az ötödik a világranglistán, párosban pedig van már egy olimpiai és egy világbajnoki ezüstérmük 2004-ből illetve 2003-ból, úgy, hogy mindkétszer a Csang Ji-ning, Vang Nan párossal szemben veszítették el az aranycsatát. Szóval, ha Bátorfiék a dohai elődöntőben a világ jelenlegi legjobb kettősét győzték le, akkor a fináléban a második legjobbtól kaptak ki, ami azért nem tekinthető rossz eredménynek. Különösen, hogy emellé 3000 dollárt is kasszíroztak a mieink, bár - ismervén őket - valószínű, hogy a pénznél sokkal, de sokkal jobban értékelik ezt az eredményt.