Museeuw Boonen tanácsadója

GOMBKÖTŐ ROLANDGOMBKÖTŐ ROLAND
2005.04.09. 22:09
A "klasszikusok királynőjével", a híres-hírhedt Párizs-Roubaix versenyével folytatódik az első Pro Tour-sorozat, s a legendás viadal ezúttal sem szakít a hagyományokkal: a 259 kilométeres táv során a mezőnynek 26 (!) macskaköves szakasszal kell megbirkóznia, ezek között akad, amely csupán 200 méter hosszú, de olyan is van, amely csaknem négy kilométeres, s a 26 rázós etapból három "pokoli" minősítést kapott a szervezőktől.
Nem véletlen, hogy a Párizs-Roubaix az "Észak pokla" elnevezést is kiérdemelte, a versenyzők szinte teljesen átalakítják kerékpárjukat, szivaccsal tekerik be a kormányt, s kesztyűben indulnak, hogy valamelyest tompítsanak a rázkódáson. Talán megjegyezni sem kell, hogy csak a legkitartóbbaknak van esélyük arra, hogy vasárnap késő délután csókot lehelhessenek a kupa helyett átadott macskakőre, a "maiak" közül a címvédő svéd Backstedt, a belga Van Petegem, a holland Knaven és az olasz Tafi élhette át ezt a pillanatot, természetesen valamennyien szeretnének ismételni - ám ezúttal a ragyogó formában lévő belga Boonent tartják a favoritnak, a Quick Step 24 éves menője három éve a harmadik helyen zárt, s ezúttal olyan rutinos rókától kap tanácsokat, aki maga háromszor ért célba az első helyen. Az illetőt Johan Museeuw-nak hívják. A vasárnapi pokoli futamon ott lesz a rajtnál Bodrogi László is. A Crédit Agricole magyar profija biztatóan kezdte a szezont, ám az elmúlt hetekben, kislánya születése óta, visszafogott teljesítményt nyújt. Bodrogi a Párizs-Roubaix versenyéről kellemes emléket is őriz, hiszen nyolc esztendővel ezelőtt - még a 23 évnél fiatalabbak között - másodikként ért célba a roubaix-i Vélodrome-ban.Tv: Eurosport, 17.00 (összefoglaló). Internet: www.velo.hu (élő) www.cyclingnews.com A Párizs-Roubaix legutóbbi győztesei