A PSV elesett a rekordoktól

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2005.05.01. 23:09
Bár a bajnokságot már megnyerte, illetve szerdán visszavágót játszik a Milannal a Bajnokok Ligája elődöntőjében, mégsem engedhette meg magának a PSV, hogy kikapjon a Twente otthonában.
Noha gondolatban a legtöbb játékos már azon tűnődött, miként lehetne behozni a San Siróban összeszedett kétgólos hátrányt, Guus Hiddink vezetőedző néhány futballistának (Vogel, Pak Dzsi Szung, Alex) minimum egy félidő pihenőt adott, a hazai csapat mégsem tudott élni a felkínált eséllyel. A Twente az utolsó negyedóra kezdetéig 2-1-re vezetett, akkor azonban a PSV kijátszotta a lescsapdát, és Vennegoor of Hesselink Boschker alatt a kapuba lőve egyenlített.Ugyanakkor ezzel a döntetlennel több statisztikában is elmarad a rekordjavítás: már biztosan nem az elmúlt három évtized legmagasabb pontszámával ér célba a PSV; nem sikerül beállítani a Twente 1971-72-es szezonban elért, 13 kapott gólos rekordját, hiszen az újabb két találattal már 15-nél tart; és Gomes kapusnak is megszakadt a nagyszerű, 817 perc óta tartó góltalansági szériája. A brazil az évad során másodszor indított támadást Heinz Stuy (Ajax) 1082 perces csúcsa ellen, de akárcsak korábban, most sem jött össze neki. Elsőre 162, másodszorra 265 perc hiányzott a bravúrhoz.A PSV mögötti második, még BL-indulást érő helyért zajló versenyben is tisztul a kép, a hét végén az Ajax egy lépéssel közelebb került az elitligához. Az amszterdamiak nem játszottak ugyan jól az RBC Roosendaal otthonában, de a hazaiak kedvetlen futballja miatt mégis az volt a fő kérdés, mennyivel nyernek a végén. Három lett a különbség, de nem a hazaiakon múlott.Ugyanakkor az Ajax nem tudott ellépni az AZ-tól, továbbra is négy ponttal vezet előtte, miután az UEFA-kupa elődöntőse megszakította ötmeccses nyeretlenségi sorozatát. A legutóbb március 19-én, a Vitesse ellen nyerő AZ már 2-0-ra is vezetett, Nevland szépítő gólja után azonban "meleg volt" a vége.A Feyenoord viszont elköszönhet BL-es álmaitól, a rotterdamiak a Heerenveentől odahaza, 41 ezer néző előtt elszenvedett vereségüket követően már csak az UEFA-kupa-szereplésben bízhatnak. A hazaiak kapuját ezúttal Malkowski védte, miután Babos Gábor és Lodewijks sérülés miatt nem állhatott az egyre többet bírált Ruud Gullit rendelkezésére.A Roda JC két magyarja, Bodor Boldizsár és Bodnár László viszont végig a pályán volt a NEC ellen, ráadásul győzelemnek is örülhettek, hiszen az Európába tartó együttes 1-0-ra nyert.Holland Casino Eredivisie
31. forduló: Twente-PSV 2-2 (Culina 62., 68., ill. Sibon 67., Vennegoor of Hesselink 76.), Roda JC-NEC 1-0 (Sergio 77.), RBC Roosendaal-Ajax 1-4 (Smolders 80., ill. Pienaar 23., Sneijder 38., Hariszteasz 39., Galásek 62.), AZ-Groningen 2-1 (Lindenbergh 16., A. Ramzi 72., ill. Nevland 87.), De Graafschap-Utrecht 0-0, Den Bosch-NAC Breda 0-2 (Busszabun 64., Colin 67.), Feyenoord-Heerenveen 1-3 (Kuyt 37., ill. Väyrynen 15., 42., P. Hansson 77.), Vitesse-RKC Waalwijk 3-1 (Rankovics 36., Rojer 57., Amoah 82. - 11-esből, ill. Hoogendorp 24.), Willem II-Den Haag 1-0 (Reuser 20.)
Az élcsoport: 1. PSV 80 pont - már bajnok, 2. Ajax 68, 3. AZ 64, 4. Feyenoord 59, 5. Heerenveen 53, 6. Twente 50