Dolovai Tamás "Itt a minta! Hol a minta?" címmel kiadott könyve újra Athénra, a magyar doppingesetekre irányította a figyelmet. Persze állóvízről azóta sem beszélhettünk, hiszen szombaton hallgatja meg a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség (IWF) a doppingolással, illetve doppingvétséggel vádolt magyar emelőket.
Gyurkovics Ferencet, Kecskés Zoltánt és Kovács Zoltánt is a hétvégére idézték be, s jó esetben az is megtörténhet, hogy valamelyiküket felmentik, ezáltal pedig a magyar szövetségre kirótt egyéves (ideiglenes) eltiltás is érvényét veszti. Kérdés, mennyiben befolyásolja esélyeiket a tegnap piacra dobott könyv, amelyben az MSSZ exelnöke továbbra is állítja, hogy Gyurkovics és Kecskés vizeletmintáját manipulálták az oxandrolon nevű szerrel. Mindemellett az IWF elnökét, Aján Tamást sem burkolja selyembe a szerző, így a vele kapcsolatban leírt kritikákkal szerettük volna szembesíteni a sportdiplomatát. Sajnos nem sikerült."Ne haragudjon, nem kívánok nyilatkozni, és nem is kívánom elolvasni a könyvet" - mondta a telefon túlvégén Aján Tamás. Ezután arra voltunk kíváncsiak, hogy vajon a magyar súlyemelés szereplői jónak tartják-e az amúgy a versenyzők védelmében is írt könyv megjelentetését. A korábbi szövetségi kapitány, Zsuga Imre a következőképpen vélekedik: "A Nemzeti Sport cikke alapján azt mondom, hogy nem árt a sportágnak a könyv, de talán nem kellett volna kiadni. Sok foganatja már nem nagyon lehet, ugyanakkor emberileg megértem Dolovai Tamást, hogy így döntött. Talán ő az első olyan elnök, aki nagyon keményen kiállt a versenyzők mellett." Zsuga Imre azért még megjegyezte, amióta (ez évtizedekben mérhető) edzősködik, nem emlékszik arra, hogy bármikor is oxandrolont nevezzenek meg a pozitív esetek okaként.
Mezôfi Miklós nem háborúzik
Mezôfi Miklós nem háborúzik
Mezőfi Miklós, az MSSZ új elnöke még nem látta a könyvet, és cikkünket sem olvasta, de a manipulációs elméletről kifejtette véleményét: "Kicsit olyan ez, mintha a világ ellen fordult volna Dolovai Tamás, pedig alkalomadtán érdemes idejében kiszállni a háborúból. Manipulációval vádolni a NOB akkreditált laboratóriumát mindenesetre rossz kimenetelű tárgyalást vetít előre. Ha fájnak is a sebek, és az ember tigristől kapta őket, nem biztos, hogy jó döntés visszatámadni, talán bölcsebb ellátni, gyógyítani a sérüléseket. Én azon vagyok, hogy most már lépjünk túl az ügyön - a lehető legkisebb veszteséggel." Mezőfi doktor egyébként optimistán tekint az athéni meghallgatás elé.