Úszás: tízet számoltak a mezőnyre

S. E.S. E.
2005.05.16. 22:00
Az annyi, mint tíz& Ennyi első helyet gyűjtöttek az athéni Akropolisz-kupán a magyar úszók. Az utolsó "játéknapon", azaz vasárnap három győzelem volt a mérleg, a férfiaknál Bodor Richárd volt ellenállhatatlan (100 méter mellen nyert), a hölgyeknél pedig Szepesi Nikolett diadalmaskodott 100 méter háton.
Ezzel mindketten elmondhatják magukról, hogy lefedték a görög fővárosban a mell-, illetve a hátúszást, hiszen egyik távon sem engedtek senkit az aranyérem közelébe. Ugyancsak remekelt Athénban a pécsi Jakabos Zsuzsanna, még pénteken 400 méter vegyesen úszott "ütős" időt, vasárnap pedig 200 méter pillangón tudott 2:10 percet elérni (még szép, hogy nyert vele…). Ugyanebben a számban az inkább százas Boulsevicz Beatrix lett a második. A hölgyeknél maradva, 400 méter gyorson Hosszú Katinka és Nagy Réka nem alkotott maradandót, nem úgy 100 méter háton Cseh László. Nem véletlenül hagytuk a végére, hiszen minden jó, ha jó a vége: amit Laci Athénban produkált, ismét zseniális. Kétszáz méter vegyesen kettő percen belüli idővel nyert, 400 méter vegyesen utcahosszal, s 100 méter háton is olyan eredményt produkált vasárnap (55.00), amellyel akár Európa-bajnokságot is nyerhetne. Athénban azonban nála is volt jobb (ritka…), a görög Grigoriadisz hajszálnyival, de megelőzte. Akropolisz-kupa, nemzetközi verseny, Athén
Férfiak. 100 m hát: …2. Cseh 55.00 . 100 m mell: 1. Bodor Richárd 1:02.54
Nők. 400 m gyors: …2. Hosszú 4:16.94, …4. Nagy R. 4:17.32. 100 m hát: 1. Szepesi Nikolett 1:03.19. 200 m pillangó: 1. Jakabos Zsuzsanna 2:10.42, 2. Boulsevicz 2:12.17