Noha legalább Kovács Zoltán felmentésében reménykedtünk, szóbeli információnk szerint mindhárom, az athéni olimpián doppinggyanúba keveredő magyar súlyemelő számára kedvezőtlen eredménnyel zárult a május 7-én megtartott meghallgatás.
Az IWF bizottsága Gyurkovics érveit sem találta elég meggyôzônek (Fotó: Meggyesi Bálint)
Az IWF bizottsága Gyurkovics érveit sem találta elég meggyôzônek (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Nemzetközi Súlyemelő-szövetség (IWF) ad hoc bizottsága előtt ügyvédje jelenlétében érvelt az ezüstérmétől megfosztott Gyurkovics Ferenc, Kecskés Zoltán és Kovács Zoltán, ám értesüléseink alapján egyikük sem járt sikerrel.
"Mi is informális úton kaptunk hírt a fejleményekről, az IWF hivatalos értesítése még nem érkezett meg a szövetségbe - mondta Mezőfi Miklós, az MSSZ elnöke. - Mindenesetre a fegyelmi bizottság felállt, elnöke Faragó András, tagjai pedig Májné Fortisek Erzsébet és Juhász István. Ha a június negyedikén esedékes közgyűlésünkig határozatot hoz a fegyelmi testület, akkor a fórumon megválasztott elnökség tárgyalni tudja az ügyet. Egy biztos, most már le kell zárnunk az egészet, a szabályok szerint fogunk eljárni."
Noha Mezőfi Miklós nem tette hozzá, ám mi hozzáillesztjük: a szabályok, de nem feltétlenül sokak igazságérzete szerint zárul le a kilenc hónapja tartó huzavona. Tény, továbbra is rengeteg kérdőjel maradt a három magyar doppingvétségének körülményei után.
A nemzetközi szövetség ezen döntése kötelező érvényű, így a magyar súlyemelők kollektív büntetése, az egyéves eltiltás továbbra is életben marad, és csak augusztus 24-én jár le. Mezőfi Miklós - bevallottan - nehéz etikai kérdésbe ütközik: tudniillik a közvélemény szemében mint a válogatott orvosa (a tavalyi olimpiát követően, szeptemberben mondott le tisztéről) ő volt az egyik athéni "tettes", és most elnökként, legalábbis közvetve, neki kell meghoznia a kétéves eltiltásról szóló döntést. Ezen el kell gondolkodnia.
31. FÉRFI ÉS 11. NÔI JUNIOR-VILÁGBAJNOKSÁG, PUSZAN