Egyelőre nem lesz rangadó

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2005.07.14. 21:43
Mexikónak sikerült elkerülnie az Egyesült Államok válogatottját a negyeddöntőben, így a zóna nagy derbije egyelőre várat magára. A házigazda amerikaiak Jamaicával találkoznak a legjobb négy közé jutásért rendezendő meccsen, mivel leendő riválisuk egyetlen pontot sem szerzett a mexikóiak elleni mérkőzésen. A továbbra is veretlen dél-afrikaiak ezúttal Guatemalával döntetleneztek, de nem tudni, ezt vajon mennyire bánják: így a nagyobb nevű, de eddig kétségkívül elég gyengén muzsikáló Kolumbia helyett Panamával kell megküzdeniük.
Albert Medina (19) góljával a mexikói válogatott elérte, hogy a kolumbiai együttessel játszhasson
Az önbizalmukat a Guatemala elleni 4-0 során már visszaszerző mexikóiak az első félidő közepén jutottak vezetéshez a houstoni stadion 45 ezer nézője előtt, miután Gerardo Galindo a támadótérfél közepén nagyszerű mozdulattal Albert Medinához emelt, aki meg sem állt a kapuig. Egy órán át mindent jól csináltak Ricardo Lavolpe tanítványai, ám akkor Jared Borgetti sárga lapot kapott, s mivel az előző fordulókban már összeszedett egyet, a csapatkapitány kénytelen lesz kihagyni a negyeddöntőt. Érdekes, hogy ezzel a 0-1-gyel is a jamaicai lett a csoportkör leggólerősebb együttese, a maga hét találatával.

A tartalékos keretük ellenére derekasan helytálló dél-afrikaiak kicsit kényelmesen kezdtek Guatemala ellen, mire egy szögletvariáció végén Carlos Ruiz szép gólpasszal szolgálta ki Gonzalo Romerót. (Ruiz egyébként e pillanatban - az amerikai Landon Donovannel és a panamai Luis Tejadával holtversenyben - három találattal vezeti a góllövőlistát; pechjére a két vetélytárs tovább próbálkozhat.) A torna egyik vendégcsapata az első játékrész hajrájában egyenlített, Solace Nkosi lőtt húsz méterről a kapuba.

További hír, hogy megkerült az egyik eltűnt kubai játékos: Maikel Galindo ellen a bevándorlási hivatal lefolytatja az eljárást.

C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MEXIKÓ-JAMAICA 1-0 (1-0)
Houston, 45 311 néző
V: Quesada (Costa Rica-i). G: Medina (19.). K: Daley (71.)
MEXIKÓ: Munoz - Altamirano, F. Rodriguez, Osorio, Salcido, Pineda, L. E. Pérez (Bravo, 81.), Zinha (Márquez Lugo, 69.), Galindo, Medina (I. López, 58.), Borgetti
JAMAICA: Sawyers - Davis, Taylor, Stewart, Bennett (Johnson, 59.), Reid, Daley, Stephenson, Hue, Ralph (Fuller, 59.), Williams

GUATEMALA-DÉL-AFRIKA 1-1 (1-1)
Houston
V: Stott (amerikai). G: Romero (36.), ill. Nkosi (45.)
GUATEMALA: Motta - Melgar, Cabrera (N. N. Morales, 73.), R. Gómez, Sanabria, Ponciano, Girón, Romero (Zacarias, 63.), Davila, C. Figueroa, C. Ruiz
DÉL-AFRIKA: Marlin - Lekgwathi, Bianchi, Katza, Peterson, Siphika, Raselemane (Kgatle, 66.), Nkosi, Ndlela, Nomvete (Leremi, 81.), Van Heerden (Noble, 81.)

A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Mexikó 3 2 - 1 6-2 6
2. Dél-Afrika 3 1 2 - 6-5 5
3. Jamaica 3 1 1 1 7-7 4
4. Guatemala 3 - 1 2 4-9 1
A negyeddöntő párosítása: Egyesült Államok-Jamaica, Honduras-Costa Rica (szombat), Mexikó-Kolumbia, Dél-Afrika-Panama (vasárnap)